PDA

Zobacz pełną wersję : Homemade glidecam i głowica do niego



Makro1993
28-02-2013, 01:55
Nadeszła chwila w której człowiek zdaje sobie sprawę iż stabilnych ujęć z ręku zrobić nie potrafi, więc człowiek wykombinował sobie że potrzebuje jakąś konkretną pomoc w stabilizacji. Ceny gotowych urządzeń człowieka przeraziły więc człowiek postanowił zrobić sobie Glidecama sam.
Pomysł mam, jakieś ogólne plany także, jednak problem pojawia się przy głowicy, tzn. stwierdziłem ze prościej było by taką głowicę kupić niż samemu zrobić. I tutaj rodzi się pytanie - da się kupić gotowe głowice regulowane w 4 kierunkach (przód, tył, lewo, prawo), czyli takie jakie są w oryginalnych glidecamach?
Tylko nie wiem czy dział wybrałem dobrze :)

morzon
28-02-2013, 02:06
Jakie głowice? Chodzi Ci o ten przegub ?
Miałem budżetowego flycama, bawiłem się jakimiś DIY - nie tknąłbym tego drugi raz. Flycama nie dało się wyważyć, bo miał potworne luzy i przy przechyle cała płytka z apartem się kiwała :D o DIY nawet nie będę wspominał.
W tym momencie pracuje na Glidecamie 2000/4000 i naprawdę polecam odłożenie trochę pieniędzy na taki sprzęt. W innym wypadku będziesz się tylko wkurzać jakimiś protezami. Używane HD2000 można za jakieś 1100-1200zł wyrwać. Może nawet taniej...

Makro1993
28-02-2013, 02:11
Głowica czyli to, co jest na samej górze, co służy do mocowania aparatu/kamery. Możliwe że źle to nazywam :)
Nie przeczę że sprzęt, nawet używany, będzie działać o niebo lepiej, no ale cóż. Jak się nie ma co się lubi... :)

esk2
28-02-2013, 13:13
gdzieś na necie widziałem tutorial gościa który zrobił to samodzielnie jak znajdę to wkleje ;)

morzon
28-02-2013, 16:11
Głowica czyli to, co jest na samej górze, co służy do mocowania aparatu/kamery. Możliwe że źle to nazywam :)


Najlepiej jakbyś wkleił zdjęcie z zaznaczonym tym o czym piszesz.
Tam gdzie się mocuje aparat masz płytkę do mocowania szybkozłączki - np manfrotto. Nie ma regulacji góra/dół. Nie widziałem jeszcze głowicy zamocowanej na stedicamie, ale może mało widziałem...

Makro1993
28-02-2013, 17:07
Dokładnie to:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/5779095800_1362063948_thumb-1.jpg
źródło (http://obrazki.elektroda.pl/5779095800_1362063948.jpg)
Mocowanie szybkozłączki - rozumiem, tyle że z tego co widzę ta cała płytka może się po poluzowaniu tych śrubek przesuwać przynajmniej przód/tył?

esk2
28-02-2013, 19:41
znalazłem kilka:
http://www.yb2normal.com/DIYsteadicam.html

i tu potężny wątek: http://videodslr.pl/diy-flycam-homemade-t1598.html?sid=0ffba71cc3cf084099cd96cfeeabfba6

wystarczy poszukać, a dokładnie o ten mi chodziło: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=215333

Makro1993
28-02-2013, 22:42
No cóż, trzeba będzie kombinować. W każdym razie dzięki bardzo :)