PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S2Pro S2 ?? Czy warto



hal
28-03-2007, 17:22
Mam pytanko do posiadaczy tego aparatku czy warto kupić go za 1500zł bez obiektywu i jakie wychodzą zdjęcia? no i jak chodzi o fotografowanie np szybko pooruszających się pszedmiotów jak auta czy zeczywiście jest tak beznadziejny ze swoimi 2 klatek/sekunde?

Musashi_Miyamoto
28-03-2007, 18:30
jeśli jest w stanie idealnym czy bdb. to myślę że opłaca, co do ilości klatek nie sprawdzałem, mam go zbyt krótko a więcej nie jest mi potrzebne. Foty na największej rozdzielczości rewela. Wybrałem go biorąc pod uwagę D70, z D80 zrezygnowałem tylko dla tego, że na optykę więcej zostało;)

Pozdrawiam Jaca

hal
28-03-2007, 19:47
A jak jest z zużyciem prądu bo z tego co czytałem ponoś trochę go pobiera?

Musashi_Miyamoto
28-03-2007, 20:41
tak to jest minus, ale myślę malutki, bo noszę 2 komplet aku. i nidgy nie skorzystałem, na jednym robisz +/- 400 fotek

Pozdrawiam Jaca

!AGresT
29-03-2007, 10:51
Ja pracowałem na S2 przez jakieś trzy lata i ogólnie byłem zadowolony. Jeśli chodzi o szybkość AF i rozmiar bufora to raczej niespecjalnie. Jednak ja zawodowo fotografuje m.in. motoryzację i spokojnie dawał sobie radę. Do niedawna S2 był głównym aparatem jakim posługiwano się w Auto Moto. Jakby co, to ja się zastanawiam nad sprzedażą swojego, chociaż jest on wizualnie przechodzony więc cena była by adekwatna - technicznie oczywiście 100% sprawny.
Jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące S2 - postaram się obpowiedzieć.
Acha - główną wadą inho jest kłopot w czytaniu czerwieni - tzn. np. na koncercie, kiedy są same czerwone światła albo czerwony samochód na ostrym słońcu - portafi gubić półtony, spłaszczać czerwony. Ta konstrukcja ma jednak parę lat.

!AGresT
29-03-2007, 19:06
Przepraszam ale S2 już sprzedany - nie szukałem kupca, sam mnie znalazł.

MiB
29-03-2007, 19:31
Moje S2 pro jest też do oddania w dobre ręce. Sprzęt mocno używany, ale w dobrym stanie. Wymieniona migawka z 10 -15 tys klatek temu, tak więc powinien jeszcze pochodzić. Ok. 1500 zl by mnie satysfakcjonowało.

hal
29-03-2007, 21:35
jak mozna sprawdzić przebieg tego aparatu bo koleś pisał za nie wie jaki ma przebieg migawka a tak z ciekawośći ile kosztuje wymiana migawki?

MiB
29-03-2007, 22:01
Nie mam pojęcia, pewnie się to pod coś podłącza. Jeżeli chodzi o koszt wymiany to musiałbym sprawdzić na fakturze ale coś z tysiąc złotych w fujifilm na muszkieterów zapłaciłem. Tak więc teraz to byłaby raczej nieopłacalna sprawa. Z tego co wiem to migawka normalnie powinna ok 70-100 tys w tym sprzęcie wytrzymać i tak mniej więcej poprzednio zmieniałem.
dodano:
Dokładnie 937 zł brutto za wymianę zapłaciłem, ale to w sierpniu 2005 r. Ile teraz to nie mam pojęcia.

Musashi_Miyamoto
30-03-2007, 02:58
Sprawdzić może tylko serwis, Ja właśnie swój wyslałem, na przeglądzik z czyszczeniem matrycy i co tam będzie trzeba to zrobię, jak coś mogę poinformować ile kosztuje taka usługa.

lavok
30-03-2007, 18:12
co do sprawdznia przebiegu migawki to OpandaExif darmowy do ściągnięcia z sieci....

Smurf
30-03-2007, 18:25
co do sprawdznia przebiegu migawki to OpandaExif darmowy do ściągnięcia z sieci....
Nie w przypadku Fuji.

hal
01-04-2007, 17:29
czyli jak chciał bym wiedzieć jaki ma przebieg aparat to tylko serwis?

Musashi_Miyamoto
01-04-2007, 18:02
wygląda na to, że tak. Ale zawsze możesz się dogadać ze sprzedającym, że chcesz odesłać do serwisu na sprawdzenie przebiegu i ewentualne czyszczenie czy przegląd. Jeśli aparat będzie wymagal większej inwestycji niż 200 pln zawsze możesz się potargować;)

hal
02-04-2007, 16:57
szukam wszystkiego na temat tego aparatu i mam banię bo iedni go chwalą inni nie zostawili by na nim sucheji nitki
bo jedni piszą ze ma niedokłany AF ze aparat głównie do studja i takie pierdoły:( No piszą ludzie ze mają jakieś problemy z tym aparatem czy to prawda? Co do jakości zdjęc to nie tragiczne z tegp co morzna zobaczyć http://pl.trekearth.com/photos.php?cat=camera&id=83 czy mi się tylko tak wydaję.

Musashi_Miyamoto
02-04-2007, 17:38
ja też tak miałem, wiele osób tak twierdzi. Kumpel od którego kupiłem ma 3 body zmienil S2 Pro na S3 Pro, robi i w studiu i w plenerze, nie narzeka i jak narazie nie zmienia systemu. Wady S2 to baterię lecz mając zapasowy komplet spoko luz, AF może wolniejszy niż w Nikonie no i te 2 klatki na sekundę, mi to w zupelności wystarcza a aparat będzie używany w więcej w plenerze niż studiu. Jak pisałem bralem pod uwagę D70, ale S2 Pro jest od nigo lepszy takie moje zdanie od D80 na bank nie, choć jeśli chodzi o szumy to bije dużo droższe modele lustrzanek. Fotki na rozdzielczości max. nie mają sobie równych porównywałem z D70, 350D i 400D. Dwie ostatnie pomimo 8 i 10 mln. pixeli różnice naprawdę nie są aż takie wielkie, jeśli chodzi o 350D prawie nie zauważalne, szumy dużo niższe. Kupilem S2 Pro tylko dla tego, że za dobrą kasę masz świetny aparat , a jak straci na wartości za rok czy 2 to zostawię sobie jako dodatkowe body. Ogólnie rzecz biorąc ma wady i zalety. Ja uważam, że za tą kasę jest to najlepsza alternatywa ceny do jakości:)

hal
02-04-2007, 17:46
No dzienki ze pocieszyłeś mnie pewnie go kupie ale za 1700zł bo ma wszystkie kable i zasilacz i dają 3 miechy gwarancji no ja znalazłem tylko porównanie z D100. http://www.pictchallenge-archives.net/TESTNUM/testnuit2002B.html

Musashi_Miyamoto
02-04-2007, 18:02
Myślę, że jak za komplet z gwarancją itd. to dobra cena :) pojęcz trochę żeby rabacik był na komplet akumulatorów i jakieś piwko bo sprzęt trzeba oblać co by dobrze pracował;) D100 interesował Mnie na początku, o S2 pro dowiedzialem się przypadkiem, minęły 3 mieś. nim kupiłem więc rynek dobrze sprawdzilem i mialem czas na dokladne analizy i testy. Czy kogoś będę namawial na S2 Pro, no nikogo przekonywać nie będę bo gdyby bylo Mnie stać na D80 kupił bym bez zastanowienia, lecz jeśli ktoś ma mniej kasy to zawsze będę polecać ten sprzęt. Za tą kasę nic lepszego się nie kupi, chyba że trafi Ci się okazja,ale chyba wariat by sprzedał D80 za 2 tyś;)

Pozdrawiam Jaca

marusek
02-04-2007, 19:53
Co do przebiegu. Pare dni temu dzwonilem do serwisu fuji w Wiedniu. Przy okazji dowiedzialem sie, ze serwis fuji tez nie ustala przebiegu, ale odsylaja do nikona. Czy tak jest wszedzie? Nie wiem.
Gwarantowany przebieg zas migawki, jak mi powiedziano to dla S1 i S2 40 tys. Dla S3 60 tys. a S5 ma miec podobnie jak D200 czyli 100tys. To nie oznacza, ze sie migawka rozleci, ale gwarantowane klapniecia.

Na jesieni moglem napstrykac sie D80 i S3 w jednakowych sytuacjach. Na D80 nie wymienilem, jak widac. To jednak 2 rozne bajki.

hal
02-04-2007, 20:53
Chyba ostatnie pytanie mam jakie rodzaje pamięci mozna stosować wiem napewno ze Microdrive ale na allegro niemają 1GB tylko 4GB, no i jakie akumulatorki mozna stosować do pojemnika czy wszystkie?

Musashi_Miyamoto
02-04-2007, 21:56
co do kart to 1GB lub 2GB właśnie jestem na etapie kupna 2GB, przy większej może się powiesić, są 2 wejścia na SmartMedia i Microdrive. Co do akumulatów to polecam Sanyo to czołówka w tej dziedzinie lub GP, osobiście z doświadczeń w modelarstwa RC używam Sanyo, ale mam również GP 2300 zresztą GP ma świetne promocje na zestawy akumulatorów wraz z ładowarką, poszukaj na alledrogo, a jak nie to na sieci, nie pamiętam gdzie kupiłem swoją lecz w jakimś sklepie foto on line, w czasach kiedy U-smart Power Bank kosztował 250 pln zapłaciłem z kompletem aku 2300 170pln. ładowarka ma swój wiatraczek pokazuje, który akumulator jest uszkodzony i jej największy plus posiada podłączenie do zapalniczki w samochodzie 4x2500 ładuje 25 min. teraz pewnie są lepsze ale mogę ją polecić;)

hal
06-04-2007, 16:01
A taka karta będzie działaś http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=180256358