T&T
27-02-2013, 21:34
Ostatnio zaopatrzyłem się w sieciowy serwer plików celem wyświetlania zdjęć w telewizorze. Wszystko fajnie jest, kolor, jasność, kontrast opanowałem. Ale nie mogę opanować przycinania zdjęć. Telewizor (chyba bo jeszcze po drodze jest to (http://pclab.pl/art46208.html) czyli pudełkowe pudełko) przycina zdjęcia i to w różnym stopniu - jak się da następne i cofnie to pierwsze zdjęcie jest inaczej obcięte niż za pierwszym razem.
Pierwsze co zrobiłem to dopasowałem zdjęcia do rozmiaru telewizora a więc wykadrowałem do 1920 x 1080 pix. Niestety problem pozostał. Chyba kwestia jest w rozdzielczości. Nigdzie nie mogę znaleźć danych odnośnie rozdzielczości telewizyjnego monitora w dpi. Metoda prymitywna dzielenia liczy pixeli w pionie i poziomie przez odpowiedni wymiar monitora w calach daje wynik ok. 55 dpi. Czy jest to możliwe aby ta rozdzielczość była tak niska? I czy ja w ogóle dobrze myślę odnośnie przyczyny zjawiska. Może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii i mógłby coś poradzić?
Pierwsze co zrobiłem to dopasowałem zdjęcia do rozmiaru telewizora a więc wykadrowałem do 1920 x 1080 pix. Niestety problem pozostał. Chyba kwestia jest w rozdzielczości. Nigdzie nie mogę znaleźć danych odnośnie rozdzielczości telewizyjnego monitora w dpi. Metoda prymitywna dzielenia liczy pixeli w pionie i poziomie przez odpowiedni wymiar monitora w calach daje wynik ok. 55 dpi. Czy jest to możliwe aby ta rozdzielczość była tak niska? I czy ja w ogóle dobrze myślę odnośnie przyczyny zjawiska. Może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii i mógłby coś poradzić?