PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwone oczy - wersja przepalona



ropusz
28-03-2007, 17:16
Ktoś może zna sposób na redukcję czerwonych oczu, gdy zostały one przepalone. Używanie standardowego narzędzia w PS nie daje dobrych rezultatów, bo żrenice i tęczówka nabierają koloru białego.

bombel
28-03-2007, 18:06
Znam taki sposób.

1. Przyglądnij się, jak naprawdę wyglądają źrenice. Nie tylko na zdjęciach, w naturze też.

2. Zwerbalizuj to. Opisz. Opowiedz komuś, jakbyś mu tłumaczył, i to im bardziej zrobisz szczegółowo, tym lepiej. Opowiedz o kolorze, wielkości, odblaskach, aksamitnych i subtelnych przejściach koloru... Staraj się zrozumieć, jak rozłada się kontrast, czy i jakie są odbicia, czy te odbicia mają kolor, czy tylko biel i czerń...

3. Jak zrozumiesz, jak to wygląda - otwórz PSa i korzystając z podstawowych narzędzi (pędzle i podobne) zrób to, co masz na myśli.





Nie znam prostszego sposobu. Pierwsze dwa punkty są najtrudniejsze.

ropusz
28-03-2007, 18:11
Znam taki sposób.

1. Przyglądnij się, jak naprawdę wyglądają źrenice. Nie tylko na zdjęciach, w naturze też.

2. Zwerbalizuj to. Opisz. Opowiedz komuś, jakbyś mu tłumaczył, i to im bardziej zrobisz szczegółowo, tym lepiej. Opowiedz o kolorze, wielkości, odblaskach, aksamitnych i subtelnych przejściach koloru... Staraj się zrozumieć, jak rozłada się kontrast, czy i jakie są odbicia, czy te odbicia mają kolor, czy tylko biel i czerń...

3. Jak zrozumiesz, jak to wygląda - otwórz PSa i korzystając z podstawowych narzędzi (pędzle i podobne) zrób to, co masz na myśli.





Nie znam prostszego sposobu. Pierwsze dwa punkty są najtrudniejsze.
Jak nie umiesz to lepiej nic nie pisz.

bombel
28-03-2007, 18:20
Nie powiedziałem, że nie umiem. To twoje zdanie.

Jeśli chcesz coś, co zrobi to za ciebie, poszukaj czegoś z tej listy:

1. Very Easy BadRedEye Remover 2.0 pro,
2. Make-uper 4.75 (lub jego uproszczoną wersję tylko do oczu: Make-uper for eyes)
3. All-In-One Face lifter 7 Pro (ale to na maca)
4. akud nhfder 2.5.1c (pod linuxa)
5. Pupil only Refresher (plugin do Eye Refreshera)
6. All purpose OneButton Photo Corrector

Myślę, że można znaeźć jeszcze parę innych...

ropusz
28-03-2007, 18:34
O teraz gadasz sensownie. Mój problem to tzw. "glazy look" - nie wiem, jak przetłumaczyć. Próbowałem to zmęczyć w PS zaznaczając w oczy (bez środkowych diabełków) i zmniejszając nasycenie lub jasność i kontrast. Wynik był nawet zadowalający ale strasznie było ostre przejście (nienaturalne) pomiędzy zmienianym obszarem i resztą oka.

bombel
28-03-2007, 18:38
Glazy look to po prostu gleniwy wygląd. Chyba naprawia to Gbusy looker.





Akurat tego nie wiem na pewno. Dobra, żartowałem oczywiście. :mrgreen:

Glazy to lśniący. Spróbuj The VelvetLook Restorer 2.0

bukowy dziad
28-03-2007, 19:01
nie no, bombel wez przetan bo zejde:)
ropusz zarzuc sampelek tego oka 1:1 to sie obaczy jak najlepiej to machnac...

wizja
28-03-2007, 21:03
:lol: toście sobie pogadali

ropusz:

wstaw nową warstwę, tryb overlay, wybierz sobie kolor pędzla (dobierz albo odpowiednie krycie pędzla albo krycie warstwy) i postaw kropkę o miękkich krawędziach w miejscu przepalenia. Względnie możesz to przepalenie wcześniej desaturować.

A jak Ci nie pójdzie to zassaj darmową Picassa (google.com)

Pokaż to oko to się zobaczy :-)

Erie
28-03-2007, 21:13
albo po prostu ściągnij sobie z sxc.hu obraz tęczówek ze źrenicami i wkopiuj sobie w miejsce czerwonych oczu (odpowiednio skalując i zmieniając barwę) - http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=view&id=142373

ropusz
28-03-2007, 21:32
Jak dotrę do domu to podrzucę. Poradźcie jeszcze, gdzie mogę to zdjęcie uploadować.

Erie
28-03-2007, 21:53
Jak dotrę do domu to podrzucę. Poradźcie jeszcze, gdzie mogę to zdjęcie uploadować.

imageshack.us

ropusz
29-03-2007, 01:08
Trochę późno ale jest
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img487.imageshack.us/my.php?image=oczyts3.jpg).
Chodzi o obwódki źrenicy, po zastosowaniu red eye removal robią się białe. Mam gdzieś jeszcze zdjęcia z gorszym wzrokiem ale nie mogę na szybko znaleźć.

Erie
29-03-2007, 07:02
to potem pędzelkiem albo clone tool i zamazać te obwódki

wizja
29-03-2007, 12:37
ropusz: a co przeszkadza Ci w zastosowaniu metody opisanej przeze mnie z wartstwą "overlay"?

ropusz
29-03-2007, 14:22
ropusz: a co przeszkadza Ci w zastosowaniu metody opisanej przeze mnie z wartstwą "overlay"?

Nie miałem czasu tego wczoraj przetestować, bo już późno było. Dziś obaczę.

Przetestowałem, niestety zostaje taka mała kropka w kolorze brązowym.

wizja
29-03-2007, 23:17
No to tak na szybko (myszką):

1. Warstwa normalna
2. Warstwa nowa i ciemny pędzel (posuwaj 'opacity' dla warstwy lub dla samego pędzla)
3. Warstwa nowa w trybie overlay i ciemnozielony pędzel 100% + jaśniejszy zielony ~10%
4. Warstwa nowa w trybie norm + biały pędzel (posuwaj 'opacity' dla dobrego efektu)

W sumie można to prościej pewnie, ale tak samo szybko.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://strzelecki.org/tmp/nikon/oczy_wizja.jpg)

ropusz
30-03-2007, 07:17
Mam wrażenie, że te oczy są teraz rozmydlone, zwłaszcza te białe kurwiki :lol:.

wizja
30-03-2007, 09:22
To kwestia użycia pędzla - ostry vs. miękki. Tak na szybko robiłem bez przyłożenia. Generalnie chodzi o metodę. A białe kurwiki możesz sobie ostrym pędzlem postawić :-)

bombel
30-03-2007, 13:50
Bliki są te same, bo nie ruszane (więc 'glazy' pozostało :))

http://img53.imageshack.us/img53/5232/oczyts3qw6.gif

ropusz
30-03-2007, 16:32
bombel: na oku po lewej ręce zobaczysz pewnie taki jasny pasek pomiędzy źrenicą a tęczówką (lewy górny róg) i on nie chce mi zniknąć. Ten pasek jest po prostu przepalony i to właśnie z tym jest problem. Poszukam w domu jakiegoś większego wyzwania :). A co do koloru tęczówki to faktycznie powinien być niebieski a nie zielony :).

wizja
30-03-2007, 16:53
Trochę marudzisz :P

zielone, niebieskie.. nie to jest problemem. Zresztą wyimaginowany pasek też nie ;-)

Może wziąłbyś muszkę do ręki i spróbował coś pomalować, hm?

bombel
30-03-2007, 16:55
Paski, kolory, pryszcze, duperszwance - są nieważna. Wielkie mi rzeczy zrobić niebieski z zielonego - to nieistotne...

Ważne, żeby wiedzieć CO dokładnie chce się osiągnąć. Mając to na względzie można dojść do końcowego efektu na bardzo wiele różnych sposobów (to m.in. świadczy o wielkości PSa - pracuj jak ci wygodnie sposobem jaki uważasz za dobry). Nie przywiązuję się do metody... Jest pasek - to go likwiduję, nie ma paska - nie mam co likwidować. Mam na uwadze efekt końcowy i robię te operacje, które są potrzebne. Ale do tego trzeba wiedzieć, co chce się osiągnąć. Czyli to, co napisałem na wstępie.

Ja w powyższym przykładzie pędzla użyłem wyłącznie do selekcjonowania, cała reszta to tylko layery korekcyjne. Nie domalowałem nawet jednego pixela - co wcale nie znaczy, że nie wolno, czy że nie można... I wolno i można - tylko ja uznałem, że akurat wygodniej mi będzie nie domalowywać.

I wbrew temu, że uznajecie mnie w tym poście za zgrywusa z powodu żarcików z progamami, ja naprawdę uważam sposób który podałem na wstępie za najlepszy.

ropusz
30-03-2007, 22:40
Powiedz mi bombel: a nie prościej by Ci było napisać co i jak, jakie warstwy korekcyjne dodałeś, czy zmieniłeś nasycenie, czy jasność, kontrast zaznaczonego fragmentu, czy zaznaczałeś całe oczy czy z wycięciem kurwików niż się nad tym postem pastwić? Wtedy wątek zamknął by sięw dwóch postach, a tak to mamy już trzecią stronę. Ja nie jestem wybitnym specem od PS i dlatego liczyłem na czyjąś pomoc, ale widać, że pozostaje tylko kupić jakąś dobrą książkę.

bombel
31-03-2007, 01:37
Powiedz mi bombel: a nie prościej by Ci było napisać co i jak, jakie warstwy korekcyjne dodałeś

Ależ proszę bardzo. Podaję warstwy od najwyższej, tak jak są w palecie Layers. Selekcja raz na źrenice, raz na tęczówki, blików nie odznaczałem:

--- Curves (Op=56, Multiply) zgrupowane
- Levels (Op=100, Normal)
- Hue&Sat (Op=100, Normal)
- Color Balans (Op=79, Normal)
--- Hue&Sat (Op=100 Normal) zgrupowane
--- Hue&Sat (Op=82, Multiply) zgrupowane
- Levels (Op=100, Normal)

Jak widzisz nie robię z tego żadnej tajemnicy - dlatego, że jak zapewne pamiętasz - oczka dałeś dopiero dwa posty temu. Wcześniej były rozważania teoretyczne...

Acha, drobna uwaga: to pasuje tylko do tego konkretnego przypadku. Jak zastosujesz gdzie indziej, najprawdopodobniej wyjdzie sieczka. :mrgreen:

ropusz
31-03-2007, 11:50
Dzięki, jak już znam schemat to będzie łatwiej. Serdecznie pozdrawiam.

Robert S.
31-03-2007, 22:36
3. All-In-One Face lifter 7 Pro (ale to na maca)

Bombel, dobrze napisałeś nazwę tego programu?? Wrzuciłem w google i cisza :|

bombel
02-04-2007, 10:06
Cześć - widzisz, muszę się przyznać do pewnej rzeczy... Otóż na początku tego wątku podałem - najszczerzej pod słoncem - dobry, sprawdzony, niezawodny, a także stuprocentowo pewny sposób na każde czerwone źrenice. Nie trzeba niczego specjalnego instalować ani używać, wystarczą standartowe narzędzia PSa i własny rozum.

Kolega, który pytał mi nie uwierzył.

W związku z tym, że istnieje w narodzie silna (i niczym nie umotywowana) chęć stosowania dróg na skróty, używania bezmyślnych pluginów lub innych automatycznych rozwiązań, a także instalowanie każdego badziewia, byle ładnie się nazywało - pozwoliłem sobie (dla żartu) na wymyślenie na poczekaniu kilku programów.

Oświadczam, że jeśli jakikolwiek program z podanej listy istnieje, to ja nic o tym nie wiem i jest to najczystszy przypadek.

Wszystkich, którzy potraktowali to poważnie - nieszczerze przepraszam. Żart się udał. :) Najbardziej jestem dumny z programu o nazwie All purpose OneButton Photo Corrector (czyli Jednoguzikowy Poprawiacz Zdjęć Na Wszystkie Okazje). Choć jak widać Wszystkomający i Profesjonalny Poprawiacz Twarzy (All-In-One Face lifter 7 Pro) też niczego sobie.

:mrgreen:

Robert S.
02-04-2007, 17:57
buehehehehe ale dałem się naciąć :P :mrgreen:
Szczerze powiem, szkoda, że nie ma tego programu o który pytałem :) Kiedyś na forum był podany link do softu poprawiającego portrety (narzęcia do wygładzania skóry itp), nawet ktoś sprzedawał licencję, ale niestety był tylko pod windę. Twój miał być pod maka, kurde :D zareklamowałeś progsa, to teraz daj ;)

bukowy dziad
03-04-2007, 00:00
hihi, bombel uwazaj - jeszcze jakis spec od prawa to przeczyta i sie wkopiesz jak koles z allegro: musi sprzedac jeepa za 23 tys. ktorego jeszcze nie ma;)...no ale w sumie ludzkosc by zyskala, jakby cie zmuszono do napisania all-in...correctora pro;)

bombel
03-04-2007, 02:12
Faktycznie... Dlatego uspokoiłem się, bo sprawdziłem, że powiedziałem: 'poszukaj czegoś z tej listy'. A że ktoś nie umie znaleźć - no cóź; zdarza się przecież.

W ostateczności programy robią się sławne i może coraz łatwiej będzie je znajdować. :)

Bartek Witek
08-04-2008, 02:48
bombel normalnie pozamiatałeś... kładę się ze śmiechu :)
Jesteś kolejną osobą poza Stigiem, która wygarnęła forumowiczom, że nie wiedzą co mają, a tym bardziej jak tego użyć. Najłatwiej plug-inek ;) Sorry za Off-topa, ale z tutorialem z ramkami też wymiękłem...

Niemniej jednak im głębiej brnąłem przez temat tym bardziej jestem Twoim idolem !
Za znajomość PSa a przede wszystkim za cierpliwość !!

Pozdrawiam

Erie
08-04-2008, 06:53
Niemniej jednak im głębiej brnąłem przez temat tym bardziej jestem Twoim idolem !
Za znajomość PSa a przede wszystkim za cierpliwość !!

Pozdrawiam

chyba fanem - jakbyś był idolem dla Bombla to wówczas On byłby zachwycony Twoimi pracami, wiedzą, etc i wzorował się na Tobie :)

bombel
08-04-2008, 10:40
Nie przejmuj się Erie - choć mam już swoich idoli w różnych dziedzinach, od przybytku głowa podobno nie boli. :mrgreen:

Pozdrawiam Cię Burner! Jak też jesteś fanem zdrowego rozsądku, to zyskałeś moją życzliwą uwagę. :)