PDA

Zobacz pełną wersję : gruszka



fotokret
06-07-2005, 21:54
witajcie Drodzy Uzytkownicy matryc latwokurzacych sie :)
mam proste pytanie : jak najlepiej spreparowac gruszke przed odkurzaniem matrycy? czy to jest bezpieczne, bo gdzies widzialem post o usterkach po? a z drugiej strony moge poczekac az sie spotkam z serwisem jesli cos grozi ::)
prosze o rady i z gory dzieki :)

[ Dodano: Sro 06 Lip, 2005 ]
ps. wlasnie dzis zakonczylem wspolprace z nowym softem, po miesiacu szansy dla niego :) teraz stary ale jary :) ZYLETA

[ Dodano: Sro 06 Lip, 2005 ]
ps2. ktos wczesniej pytal jak to robia w serwisie i jak dzwonilem , to zostalem poinformowany o uzywaniu sprezarki z pistoletem- ale dlaczego oni robia z tego taki problem czasowy. normalnie sam bym sie wzial, bo koleszka ma sprezarke, tylko nikt nie wie co w niej siedzi :) ..

Raff
06-07-2005, 23:12
Gruszke przelac wrzatkiem - just in case. Zalozyc od srodka filtr z jakiegos miekkiego materialu i ognia. Chyba nie ten dzial BTW.

kessey
07-07-2005, 07:35
Zalozyc od srodka filtr z jakiegos miekkiego materialu i ognia. Chyba nie ten dzial BTW.

Mogę prosić jaśniej? Nie bardzo wiem "od środka" czego ten filtr.

Raff
07-07-2005, 09:01
Gruszke mozna rozmontowac na 2 czesci taaak? Zanim ja zlozymy spowrotem pomiedzy nie wkladamy cienki ale gesty material - tym sposobem nic ze srodka gruszki nie wyskoczy przez jej waska czesc - bo mogloby sie zdarzyc ze cos sie nie wyplukalo. Tym sposobem mamy "filtr" w srodku samej gruszki. Wiem ze to lekko paranoiczne podejscie, no ale wiadomo - strzezonego...

Imago
07-07-2005, 09:15
A jak ktoś ma gruszkę z miękkim końcem? Nierozmontowywalną? :roll:

kessey
07-07-2005, 09:17
ja mam tak jak Imago, więc raczej mnie nic nie będzie strzygło ;) :mrgreen:

wigi
07-07-2005, 10:34
ja mam dwie gruszki, do noska (miekki koniec) i do lewatywy (rozbieralna z twardym koncem). Obie nie trzeba bylo myc, byly czysciutkie bez talku w srodku.
i juz nie przesadzajcie z tymi filtrami zakladanymi na gruszke, to moim zdaniem bez sensu
radze nie dyskutowac - brac gruche i dmuchac :)

stefan
17-07-2005, 19:27
A to jest moj sposob!
zapraszam:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=11622
i pozdrawiam