PDA

Zobacz pełną wersję : Preset do fotografii ślubnej



emilcabaj86
26-02-2013, 11:41
Witam,

zauważyłem, że bardzo wielu fotografów albo używa tego samego presetu/akcji do poprawiania zdjęć z przygotowań i kościoła albo podobnie poprawia zdjęcia ;)

Przykłady:
http://fotografiaslubnawarszawa.com/panel/galeria/73dc9dd39e0d7e100513ef4b19a69ee3.jpg
http://fotografiaslubnawarszawa.com/panel/galeria/a46cc68349bddbdf770bf818525dd173.jpg
http://www.adamkotowski.com/karolina-i-michal-fotografia-slubna-warszawa-galeria/#
http://wojtekwitek.pl/blog/wp-content/uploads/2011/12/fotografia-slubna.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7261/7454657124_75a1ea65c3_o.jpg

Na każdym twarze są rozświetlone, a kolory trochę zmienione, jakby metaliczne.
Ktoś wie czy to jakaś akcja/preset/Color Efex albo jak to samemu zrobić?

R
26-02-2013, 11:52
ide po popcorn ;)

fafniak
26-02-2013, 11:55
zdjecie nr 2 jest ładnym komentarzem do tego pytania

stock
26-02-2013, 12:07
Witam,

Na każdym twarze są rozświetlone, a kolory trochę zmienione, jakby metaliczne.
Ktoś wie czy to jakaś akcja/preset/Color Efex albo jak to samemu zrobić?

nie wiemy ale zastanawiam sie dlaczego Cię to dziwi. Skoro daje dobry efekt to why not. Polecam zapisac się na jakies warsztaty. Za 1600zł pewnie zdradza Ci tajemnice.

aTomek
26-02-2013, 12:21
Najczęściej używany (do LR) jest preset "Weddings beautiful lights".
A poważnie, to zapisz się na jakieś warsztaty (cena od 1000 do 2500) albo szukaj w necie
"repoglamour".

manquer
26-02-2013, 12:21
Tu (http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=11652&page=60) chłopaki rozgryzają od 3 lat ;-)

fotoon
26-02-2013, 12:57
Za pomocą presetów można osiągnąc wysoki klucz, ale największą robotę robią tu jasne stałki i umiejętne ustawienie się do światła i jasnego tła.

strebor
26-02-2013, 13:26
Myślę że postem manquer'a można zamknąć ten temat

zygmuntowicz
26-02-2013, 21:39
Witam,

zauważyłem, że bardzo wielu fotografów albo używa tego samego presetu/akcji do poprawiania zdjęć z przygotowań i kościoła albo podobnie poprawia zdjęcia ;)
/7261/7454657124_75a1ea65c3_o.jpg[/URL]

Na każdym twarze są rozświetlone, a kolory trochę zmienione, jakby metaliczne.
Ktoś wie czy to jakaś akcja/preset/Color Efex albo jak to samemu zrobić?

Nie licz na to że ta grupa której się wydaje że wyznacza nowe trendy w fotografii ślubnej wyjawi za darmo swoje sposoby obróbki (patrz Stock). Ja bym radził iść swoją drogą bo teraz wszyscy robią na jedno kopyto. "Grunt to mała głębia ostrości".

robin102
26-02-2013, 22:28
Witam,
..................

Na każdym twarze są rozświetlone, a kolory trochę zmienione, jakby metaliczne.
Ktoś wie czy to jakaś akcja/preset/Color Efex albo jak to samemu zrobić?
Prawdopodobnie możesz się tego dowiedzieć na jakiś warsztatach, ale tak na szybko to wydaje się, że jest to czasochłonna obróbka polegająca na kilkukrotnym wywołaniu jednego rawa z różną ekspozycją i czymś tam jeszcze ;) i potem złożenie tego czymś tam ;) Pojedź do Sebastiana Małachowskiego i Krzyśka Tkacza na warsztaty to się dowiesz i będziesz takie same robił. Tylko nie rób takich gargameli fotograficznych jak te w linku:
http://fotografiaslubnawarszawa.com/panel/galeria/73dc9dd39e0d7e100513ef4b19a69ee3.jpg

zdjęcie nr 2 jest ładnym komentarzem do tego pytania
Czyli jak zdjęć nie robić jednorękim bandytom :)
http://fotografiaslubnawarszawa.com/panel/galeria/a46cc68349bddbdf770bf818525dd173.jpg

sea21
27-02-2013, 01:08
Polecam zapisac się na jakies warsztaty. Za 1600zł pewnie zdradza Ci tajemnice.
Ja również polecam. Byłem i nie żałuję. Warsztaty odrobiły mi się po 2 reportażach (podniosłem ceny). Za 1600 zł dowiesz się o wiele więcej niż obróbka zdjęć.

piotr0984
27-02-2013, 02:07
Ja również polecam. Byłem i nie żałuję. Warsztaty odrobiły mi się po 2 reportażach (podniosłem ceny). Za 1600 zł dowiesz się o wiele więcej niż obróbka zdjęć.

U kogo byłeś na warsztatach?

avatarr
27-02-2013, 16:20
Ja również polecam. Byłem i nie żałuję. Warsztaty odrobiły mi się po 2 reportażach (podniosłem ceny). Za 1600 zł dowiesz się o wiele więcej niż obróbka zdjęć.

kwestia wyboru warsztatów za nie małe pieniądze to jedno a dwa to to czy faktycznie do wzrostu liczby klientów i wzrostu cen przyczyniły się warsztaty-to głęboko sobie trzeba przemyśleć. mam nadzieję, ze nie uraziłeś się moja wypowiedzią. chce tylko przez to powiedzieć, ze warsztaty sprawy do końca nie załatwiają. dostajesz kredki czy umiesz nimi rysować to już inna kwestia.

aikidudi
01-03-2013, 22:51
sam sie zastanawiam nad warsztatami, ale pytanie u kogo warto w Kraku lub Wadowicach? wiem, że Marek organizuje, ale lubię porównać z konkurencją tym bardziej, ze cena nie mała.Chodzi mi raczej o to co w cenie dostanie bardziej wartościowego u jednego a co drugiego. Nie znam całościowych ofert wiec dlatego pytam.

pawulon
02-03-2013, 13:01
Jaki preset, przecież to są zwykłe zdjęcia. Pomachasz suwakami jasności, kontrastu, świateł, cieni i wyjdzie to samo.

wojtekw
03-03-2013, 18:42
Dawno tu nie zaglądałem :) widzę że w wymienionych linkach jest jedno moje zdjęcie, to już tłumaczę :)
Nie byłem na żadnych warsztatach - za tą kasę kupiłem sobie monitor. W obróbce nie ma żadnej tajemnicy, są to wręcz podstawowe rzeczy w PS, jak ktoś wie czego szukać to jest masa tutoriali w necie za free. Kluczem do dobrej obróbki jest dobrze zrobione zdjęcie - to tyle.

JAP
03-03-2013, 19:39
sam sie zastanawiam nad warsztatami, ale pytanie u kogo warto w Kraku lub Wadowicach? wiem, że Marek organizuje, ale lubię porównać z konkurencją tym bardziej, ze cena nie mała.Chodzi mi raczej o to co w cenie dostanie bardziej wartościowego u jednego a co drugiego. Nie znam całościowych ofert wiec dlatego pytam.

Popatrz na zdjęcia prowadzących; który styl Tobie najbardziej odpowiada?
Które niosą w sobie oprócz formy wiele treści?
No i poczytaj wypowiedzi autorów na różne tematy (np. tu na forum) i odpowiedz sobie na pytanie; w jaki sposób chciałbyś by prowadzący zwracał się do Ciebie; jakiego sposobu wypowiedzi dobrze Ci się słucha.

Chyba lepiej sugerować się własnym zdaniem (choć to kosztuje więcej wysiłku bo trzeba sobie je w ogóle wyrobić (:
niż innych, którzy myślą inaczej niż Ty (:

To jeżeli chodzi o same zdjęcia;
a marketingowe abc jest dostępne w necie; również ślubniaków, np. amerykańskich.

Amadeusz
03-03-2013, 22:00
największą robotę robią tu jasne stałki i umiejętne ustawienie się do światła i jasnego tła.

Ot i sekret. Plus "jasna pucha".