Zobacz pełną wersję : polskie realia/kolesiostwo - dot.wycinania drzew w warszawskich parkach
Poniżej, fragment listu napisanego przez Kolegę Razza(Mariusz)
Ostatnio my ,,prostaczkowie" zostaliśmy pouczeni przez Prof. dr hab. inż. Marek Siewniaka, że spotkało nas dobrodziejstwo w postaci ,,srebrnego topora", który grasował w Ogrodzie Krasińskich. Zapewne dla naszego dobra i bezinteresownie. Ale osobiście mam problem z tą bezinteresownością. Jeżeli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie. Może jestem w błędzie, ale Margarita Siewniak to chyba żona pana Profesora ? No chyba, że zbieżność nazwisk przypadkowa. Pani Margarita prowadzi firmę SL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Stacja Hodowli Roślin Ogrodniczych ze specjalizacją drzewa i krzewy dla miast i autostrad. Pan Profesor zasiada w Europejskiej Rady ds. Drzew EAC , firma pani Margarity jest członkiem Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew /International Society For Tree Cultivation And Protection/ a Prezesem Towarzystwa jest autorytet międzynarodowy prof. dr hab. inż. Marek Siewniak i członek EAC - ale to czysty przypadek i zapewne zbieżność nazwisk. Zapewne także nie jest prawdą, że firma pani Margarity była i będzie dostawcą materiału szkółkarskiego na realizacje ZTP. Bo gdyby jednak była dostawcą to wypowiedź pana prof. dr hab. inż. Marek Siewniaka delikatnie mówiąc -jest nieobiektywna w sprawie Ogrodu Krasińskich.
yyyyy... o so chozi?
O masowe wycinanie drzew w warszawskich parkach...
O masowe wycinanie drzew w warszawskich parkach...
To wypadałaby napisać jakieś wprowadzenie, a nie przywoływać jakiś cytat wyrwany z kontekstu, nie każdy mieszka w Warszawie i jest w temacie.
To wypadałaby napisać jakieś wprowadzenie, a nie przywoływać jakiś cytat wyrwany z kontekstu, nie każdy mieszka w Warszawie i jest w temacie.
Obawiam się, że nawet mieszkańcy stolicy mają problem z interpretacją postu.
Co Wy tam mycza palicie, hę? :)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200287386381555&set=a.1506004784326.73823.1660491229&type=1&ref=nf
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200287386381555&set=a.1506004784326.73823.1660491229&type=1&ref=nf
Gazety nie jestem w stanie przeczytać:), ale generalnie pewnie masz rację...jeśli reżimowe media na polecenie tych szmaciarzy z rządu blokują informację o sytuacji w Bułgarii to co tam problem jakiś drzew...ten cały kraj funkcjonuje na kolesiostwie i układach mając w d... społeczeństwo.
Gazety nie jestem w stanie przeczytać:), ale generalnie pewnie masz rację...jeśli reżimowe media na polecenie tych szmaciarzy z rządu blokują informację o sytuacji w Bułgarii to co tam problem jakiś drzew...ten cały kraj funkcjonuje na kolesiostwie i układach mając w d... społeczeństwo.
Jak myslisz ze w innych krajach jest inaczej to czas odstawic butelke :wink:
Sorki, Andrzej w dobrej wierze wstawił ten post gdyż na masową skalę wycinają w parkach warszawskich drzewa i krzaki niszcząc naturalne środowisko dla ptaków i nie tylko. Pod szczytnymi hasłami rewitalizacji a tak naprawdę to chodzi o kasę, dużą kasę którą wtajemniczeni zarabiają na tym . Mimo masowych protestów mieszkańców jak i przyrodników z tytułami profesorskim proceder ten trwa na dal . Ostatnią ofiarą takiej masowej wycinki drzew gównie starodrzewia / 337 szt/ w Ogrodzie Krasińskich była sowa uszata która padła albo ze stresu albo z głodu gdyż w przeciągu jednego dnia zniszczono jej środowisko. Więcej informacji pod tym linkiem
http://www.facebook.com/groups/zielonamoc/ jutro postaram się napisać więcej informacji jak walczymy z tą bezmyślną i pazerną machiną - podobno demokratyczną .
pozdrawiam
Mariusz
Jak myslisz ze w innych krajach jest inaczej to czas odstawic butelke :wink:
Oddam butelkę Tobie - na pewno się ucieszysz.
Oddam butelkę Tobie - na pewno się ucieszysz.
Janse ze tak, "lubie ciepla cole z wodka" :wink:
ps emoty nie sa do ozdoby :wink:
Janse ze tak, "lubie ciepla cole z wodka" :wink:
ps emoty nie sa do ozdoby :wink:
Widzisz, ja preferuję bimber....bo jest taki "nasz", polski!:)
No dobra, tylko sugestia idzie kierunku, żeby co? Bo nie chwytam. Post raczej na forum ekologów niż foto, nawet w dziale luźnych dywagacji. Chyba, że jako info pod rozwagę.
Sorki, Andrzej w dobrej wierze wstawił ten post gdyż na masową skalę wycinają w parkach warszawskich drzewa i krzaki niszcząc naturalne środowisko dla ptaków i nie tylko. Pod szczytnymi hasłami rewitalizacji a tak naprawdę to chodzi o kasę, dużą kasę którą wtajemniczeni zarabiają na tym . Mimo masowych protestów mieszkańców jak i przyrodników z tytułami profesorskim proceder ten trwa na dal . Ostatnią ofiarą takiej masowej wycinki drzew gównie starodrzewia / 337 szt/ w Ogrodzie Krasińskich była sowa uszata która padła albo ze stresu albo z głodu gdyż w przeciągu jednego dnia zniszczono jej środowisko. Więcej informacji pod tym linkiem
http://www.facebook.com/groups/zielonamoc/ jutro postaram się napisać więcej informacji jak walczymy z tą bezmyślną i pazerną machiną - podobno demokratyczną .
pozdrawiam
Mariusz
Napisz chłopie jakie drzewa wycięto (gatunki), jakie były kryteria selekcji drzew do wycinki i na czyj wniosek. I czy ktoś znalazł ową sowę martwą, skoro twierdzisz, że padła ze strasu albo z głodu, czy może po prostu przeniosła się w inne miejsce.
Brak podania szczegółów będzie zakrawało na ekopropagandę rodem na poziomie plotek z zakładu fryzjerskiego.
A może wycięto drzewny chwast, gatunek obcy. itp.
Kornelia
25-02-2013, 10:37
Poniżej, fragment listu napisanego przez Kolegę Razza(Mariusz)
Ostatnio my ,,prostaczkowie" zostaliśmy pouczeni przez Prof. dr hab. inż. Marek Siewniaka, że spotkało nas dobrodziejstwo w postaci ,,srebrnego topora", który grasował w Ogrodzie Krasińskich. Zapewne dla naszego dobra i bezinteresownie. Ale osobiście mam problem z tą bezinteresownością. Jeżeli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadźcie. Może jestem w błędzie, ale Margarita Siewniak to chyba żona pana Profesora ? No chyba, że zbieżność nazwisk przypadkowa. Pani Margarita prowadzi firmę SL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Stacja Hodowli Roślin Ogrodniczych ze specjalizacją drzewa i krzewy dla miast i autostrad. Pan Profesor zasiada w Europejskiej Rady ds. Drzew EAC , firma pani Margarity jest członkiem Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew /International Society For Tree Cultivation And Protection/ a Prezesem Towarzystwa jest autorytet międzynarodowy prof. dr hab. inż. Marek Siewniak i członek EAC - ale to czysty przypadek i zapewne zbieżność nazwisk. Zapewne także nie jest prawdą, że firma pani Margarity była i będzie dostawcą materiału szkółkarskiego na realizacje ZTP. Bo gdyby jednak była dostawcą to wypowiedź pana prof. dr hab. inż. Marek Siewniaka delikatnie mówiąc -jest nieobiektywna w sprawie Ogrodu Krasińskich.
Na pewno jest mi wiadomo, że p. M. Siewniak nie prowadzi firmy pod nazwą SL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Stacja Hodowli Roślin Ogrodniczych i nie jest członkiem ona ani ww. firma Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew /International Society For Tree Cultivation And Protection, a prezesem towarzystwa jest pan Stanisław Styczyński z Łodzi. Oprócz tego nigdy nie dostarczała i nie będzie dostarczać materiału szkółkarskiego dla ZTP. Ww. firma od 2007 roku nie istnieje.
I zarejestrowalas sie tutaj specjalnie zeby to napisac?
miron19j
25-02-2013, 12:09
ale, jeżeli pisze prawdę, to stawia to dramatyczny apel kolegi Razza w dość nieciekawym świetle
co nie znaczy, że popieram bezmyślną wycinkę drzew. Zbyt dużo już ich było
Tylko z bezmyślną wycinką jest tak, że teraz jest ona "bezmyślna", 'barbarzyńska" itp., a potem drzewo spada komuś na głowę/samochód itp. i jest raban "dlaczego nie zostało w porę wycięte".
A do dramatycznych, niemających wiele wspólnego z rzeczywistością, apeli eko-krzykaczy już przywykłem.
Na pewno jest mi wiadomo, że p. M. Siewniak nie prowadzi firmy pod nazwą SL Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Stacja Hodowli Roślin Ogrodniczych i nie jest członkiem ona ani ww. firma Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew /International Society For Tree Cultivation And Protection, a prezesem towarzystwa jest pan Stanisław Styczyński z Łodzi. Oprócz tego nigdy nie dostarczała i nie będzie dostarczać materiału szkółkarskiego dla ZTP. Ww. firma od 2007 roku nie istnieje.
Ale o co chodzi? :D
miron19j
25-02-2013, 15:42
Ale o co chodzi? :D
że Razza pisze nieprawdę.
Nie wiem, nie znam sprawy.Ale z tego tekstu to właśnie wynika.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.