Zobacz pełną wersję : Zdjęcia na imprezach
daltonnb
22-02-2013, 21:05
Witam robię zdjęcia Nikonem D5000 z obiektywem 18-105 3,5-5,6 i 35mm 1,8 + lampa SB600 (dyfuzor, "plaster miodu z rurek do picia :D) Zdjęcia robię w klubie i szef wymaga odemnie aby zdjęcia wyglądały mniej wiecej tak:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/65248_534071569949430_1611203549_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/61694_534072046616049_691909115_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17021_534072573282663_1470987240_n.jpg
Moim zdaniem dałbym rade zrobić takie zdjęcia lecz problem staje sie to iż ten klub ma czarne ściany i sufit mało świateł tutaj kilka przykładowych fotek
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/539714_525883720766846_1749992925_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/318328_523820604306491_442337215_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579784_523817787640106_1336015088_n.jpg
i chciałbym abyście mi pomogli mniej wiecej uzyskać taki efekt zazwyczaj robię zdjęcia na iso 640-1000 przy małych przysłonach nie wiem jak ustawić konkretnie lampę co zmienić już dużo kombinowałem błagam o pomoc i z góry dzięki za pomoc jestem młodym fotografem i forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość
ja ostatnio robilem tam foty na electric flash :)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.466253373412145.92181.186806081356877&type=1
ale pewnie taki poziom cie nie interesuje wiec rad nie bede dawał :> robione d90+35 1/8 i lampa wbudowana.
daltonnb odezwij się do kolegi sokolnik on też błyska w klubach -> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218531
Wszystkie te fotki moim zdaniem nic ciekawego, ogarnij dobrze aparat w prostych warunkach zanim przyjdzie do trudnych. Efekt rozmazanych świateł to długi czas (np 1/3 sek) i lampa błyskowa ustawiona na drugą kurtynę. W instrukcji obsługi lampy znajdziesz takie określenie.
A swoją drogą to niebardzo rozumiem tę modę. To znaczy te zdjęcia są fajne i dynamiczne ale jeśli ktoś doskonale panuje nad tym co robi i jest z tego jakaś pamiątka. A jeśli powoduje to, że zdjęcie to masa plam i niewyraźnych twarzy to wolałbym klasyczne zdjęcia.
sokolnik
23-02-2013, 01:07
daltonnb odezwij się do kolegi sokolnik on też błyska w klubach -> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218531
dzięki za polecenie mnie :)
niedługo wrzucę kolejną odsłonę fotek klubowych.
Te zdjęcia jako przykład - nie nadają się jako przykład...
Ilość światła w klubie nie ma znaczenie - ważne aby jakiekolwiek było.
Co powinieneś wiedzieć:
1) zdjęcia na długich czasach
2) zoomowanie
3) poruszenia
Co do dyfuzora - schowaj i zapomnij, raczej się nie przydaje, gird (plaster miodu) - ważne aby ograniczał wyraźnie kąt rozsyłu światła z lampy, a przy gridzie ręcznie ustawić zoom lampy - odpowiednio do gridu.
Teraz tak:
Jak chodzi Ci o tego typu zdjęcia: (nie jest to przykład dobrych zdjęć, a moje próby)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/103388806/eksport/DSC_4259.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/103388806/eksport/DSC_4793.jpg)
To grid na lampę, dłuższy czas (np. 1/2 s), przesłona wedle uznania, ale chyba lepiej otworzyć na max.
ISO - tak aby złapało światło zastane, więc musisz sobie sam sprawdzić.
Błysk na pierwszą kurtynę i po błysku można kręcić zoomem, albo "jeździć" aparatem -ruszać, aby zrobić smugi ze światła zastanego.
Co do zdjęć większych grup ludzi, zdaje mi się, że chodzi o coś jak to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/103388806/eksport/DSC_9151.jpg)
Więc to zdjęcie, to:
17mm, f/5.6, czas 1/2s-1s, ISO chyba 1600-3200, lampa TTL bijąca w lekko do przodu w sufit, palnik 35mm.
czasu i ISO nie pamiętam dokładnie.
sokolnik
23-02-2013, 01:16
zdj nr 2 chyba za długi czas i za duże ISO, złapało wszystko + jeszcze więcej co sprawiło że zdjęcie jest trudne w odbiorze (za dużo świateł, brak spójności) nie wiem, specjalistą nie jestem
zdj nr 2 chyba za długi czas i za duże ISO, złapało wszystko + jeszcze więcej co sprawiło że zdjęcie jest trudne w odbiorze (za dużo świateł, brak spójności) nie wiem, specjalistą nie jestem
Jeśli chodzi o moje, to są to pierwsze z brzegu, jakie znalazłem. Próby co z czym, jak itp...
Jako przykład techniczny, a nie poprawnego naświetlenia.
1) to zastosowanie grida
2) to zoomowanie, grida nie było, tylko zoom lampy ustawiony na max.
3) to ruszanie aparatem, aby "rozjechać" światło zastane.
daltonnb
02-03-2013, 21:25
@sokolnik mógłbyś jakiś konkretnych rad udzielić ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.