Zobacz pełną wersję : F-Stop 'Loka' - foto-plecak prawdziwie outdoorowy!
W grudniu postanowilem: na sezon narciarski 2013 kupuje nowy plecak do noszenia sprzętu foto. Generalnie zależało mi na wygodnym noszeniu zestawu wielkości dSLR + 70-200/2.8. Szukałem też czegoś, co ma mocowania MOLLE, jest skrojone "technicznie / alpejsko" i daje łatwy dostęp do sprzętu bez zdejmowania "na glebę". A do tego aby można było zapakować jakieś ubrania, kanapki, flaszkę itp. Wszelkie klasyczne foto-plecaki odpadły już na wstępie, gdyż są to zazwyczaj koszmarne "kostkowate" wyroby plecakopodobne, zrobione tylko po to aby zabrac na plecy kilka puszek i kilka(nascie?) obiektywów i... nic poza tym. To nie dla mnie. Aż trafiłem na firmę F-Stop Gear...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/B4EE19CC2A6F477E9260DE9C7AF8B4D691874000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/B4EE19CC-2A6F-477E-9260-DE9C7AF8B4D6-91874-00000A485E26830B.jpg)
Mają magazyn w Amsterdamie, wysyłka w 24h, dostawa w trzy dni standardowym DHLem za 5 euro. Perfect!
Właśnie siedzę w Bukowinie i testuję na nartach z córką Marysią (7lat) i w lesie z synkiem Jaśkiem (2lata) model Loka z wkładem "medium slope". Jeśli istnieje genialny plecak dla fotografa outdoorowca, to jest to właśnie ten: http://fstopgear.com/product/mountain/loka
Nie jest tani, ale rozwiązania, wykonanie, materiały itp. są z absolutnie górnej półki. Na wszelkie wyjścia, gdzie będę zabierał duże lustro, jest to mój plecak! Mozna też (dzięki molle) dopiąć wszelkie oporządzenie, w tym tak niezbędne jak porządna apteczka pierwszej pomocy! A bez tego w teren się nie ruszam.
I jeszcze kilka zdjeci z iphona:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/13E3658B333B4E76868C88FA9169477491874000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/13E3658B-333B-4E76-868C-88FA91694774-91874-00000A7091C94195.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/227B21EFCEEC4D40A3861CC605B0682491874000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/227B21EF-CEEC-4D40-A386-1CC605B06824-91874-00000A70B4FC4C1E.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/7570146DF47F4F029058BDAD25765F6191874000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/7570146D-F47F-4F02-9058-BDAD25765F61-91874-00000A70CD8D532D.jpg)
Oraz ITS Tactical Trauma Pouch po rozpięciu (dla zainteresowanych). Do tego noszę też opatrunek uniwersalny OLAES. Ale to juz inne zboczenie, nie do końca fotograficzne (ale może uratować komuś życie).
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/31EAB7F92E0B42D8AD59C4794241889F91874000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/31EAB7F9-2E0B-42D8-AD59-C4794241889F-91874-00000A71DA6E1D68.jpg)
hydra_ulik
23-02-2013, 00:57
W grudniu postanowilem: na sezon narciarski 2013 kupuje nowy plecak do noszenia sprzętu foto. Generalnie zależało mi na wygodnym noszeniu zestawu wielkości dSLR + 70-200/2.8. Szukałem też czegoś, co ma mocowania MOLLE, jest skrojone "technicznie / alpejsko" i daje łatwy dostęp do sprzętu bez zdejmowania "na glebę". A do tego aby można było zapakować jakieś ubrania, kanapki, flaszkę itp. Wszelkie klasyczne foto-plecaki odpadły już na wstępie, gdyż są to zazwyczaj koszmarne "kostkowate" wyroby plecakopodobne, zrobione tylko po to aby zabrac na plecy kilka puszek i kilka(nascie?) obiektywów i... nic poza tym. To nie dla mnie. Aż trafiłem na firmę F-Stop Gear...
W jaki sposób uzyskujesz łatwy dostęp, w tym modelu?
Ja przymierzam się do "Kenti". Tam niby są klapy boczne do wyjęcia aparatu. W twoim modelu tego nie widzę...
Mógłbyś wytłumaczyć, bo sprzęt jest elegancki
W jaki sposób uzyskujesz łatwy dostęp, w tym modelu?
Ja przymierzam się do "Kenti". Tam niby są klapy boczne do wyjęcia aparatu. W twoim modelu tego nie widzę...
Mógłbyś wytłumaczyć, bo sprzęt jest elegancki
Klapa komory głównej jest od strony pleców. Zdejmujesz szelki i obracasz na pasie biodrowym plecak przed siebie, otwierasz komorę i wyciągasz sprzęt. Np. Lowepro seria Flipside i Flipside Sport też ma ten sam patent.
hydra_ulik
23-02-2013, 01:47
OK. Zrozumiano ;)
hydra_ulik
23-02-2013, 02:01
A jeszcze dopytam...Jak sądzicie, do modelu Kenti lub Guru zmieszczę na spokojnie D300s z podpietym 17-55 i dodatkowo 70-300 z lampą, czy będzie problem ?
Nie wspominam o innych gratach (stałki, statyw do podpięcia, prowiancik, napoje ;) itp. )
Model Loka jest Ok, ale trochę wielki jak dla mnie...bardziej nastawionego na turystykę pieszą, okazjonalną
Kenti jest też ciekawy, ale bardziej "spacerowy" niż turystyczny. Po pierwsze ma mniej opcji troczenia dodatkowego sprzętu (statyw, czekan, raki, kije itp.). To bardziej plecak do lasu czy na plażę. Ale taki też bywa potrzebny ;)
W każdym razie to co podaje F-Stop na stronie jest podane bardzo rzetelnie i precyzyjnie. Wymiary się zgadzają, więc sądzę, iż ten sprzęt o którym piszesz wejdzie bez problemu. Mnie bardzo zależało na przestrzeni na szpej (niefotograficzny) oraz na panelach molle. Postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia z kilkoma dodatkowymi sprzętami (czekan itp.) oraz kilka detali. Tylko muszę "wywołać" je na telefonie (śmiesznie to brzmi).
hydra_ulik
23-02-2013, 13:35
W każdym razie to co podaje F-Stop na stronie jest podane bardzo rzetelnie i precyzyjnie. Wymiary się zgadzają, więc sądzę, iż ten sprzęt o którym piszesz wejdzie bez problemu. Mnie bardzo zależało na przestrzeni na szpej (niefotograficzny) oraz na panelach molle. Postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia z kilkoma dodatkowymi sprzętami (czekan itp.) oraz kilka detali. Tylko muszę "wywołać" je na telefonie (śmiesznie to brzmi).
To czekam z utęsknieniem ;)
Już byłem na stronie Lowepro i zamawiałem Flipside 400, a tu nagle, ciach...wyskakuje niejaki PiterM i jest F-Stop :)
Poczekam na więcej fotek, ale chyba sięgnę po Kenti lub Guru (czekany to w TV oglądam )
Z drugiej strony Flipside to plecak legenda i ciężko jest podjąć decyzje, ale widać, że F-Stop to solidna jakość.
W kwestii plecaków nie-foto trochę już widziałem (Kifaru, Mystery Ranch, TAD Gear, Arcteryx) i tego F-Stop oceniam na prawdę bardzo wysoko. LowePro... cóż, gdyby nie F-Stop pewnie by się skończyło na Flipside 400 AW. A tego Kenti nabędę zapewne na lato, albo już na weekend majowy do spacerów z dziećmi po plaży.
Poniżej trochę dodatkowych zdjęć, detale itp.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/84874480DF8A4EAD8B54D2FE47ED3C4152450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/84874480-DF8A-4EAD-8B54-D2FE47ED3C41-5245-000000A0C17A7519.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/146521A6A8264F1F8DEA749BE70BDAD552450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/146521A6-A826-4F1F-8DEA-749BE70BDAD5-5245-000000A0C5F46295.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/D7154F52769244DF96FFD5B0F9BF1ED352450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/D7154F52-7692-44DF-96FF-D5B0F9BF1ED3-5245-000000A0CA479B3C.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/A631C9F756F746969827D70B1EC1A37C52450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/A631C9F7-56F7-4696-9827-D70B1EC1A37C-5245-000000A0CEBB54A0.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/1656F4D3121B428EA138DAAC89C56E6252450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/1656F4D3-121B-428E-A138-DAAC89C56E62-5245-000000A0D3B59B32.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/400D6FD595A94E5AB763431652B5314A52450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/400D6FD5-95A9-4E5A-B763-431652B5314A-5245-000000A0D91D2C8F.jpg)
i jeszcze raz mój młody asystent podczas formowania śniegu do sesji oraz odpoczywający po ciężkim dniu ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/0DD273D169EE4195B8304B948FF9EAA852450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/0DD273D1-69EE-4195-B830-4B948FF9EAA8-5245-000000A25247EF5D.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/19213C9ACF2C49BD9DA0EA987CB7733752450000-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/19213C9A-CF2C-49BD-9DA0-EA987CB77337-5245-000000A24144B30F.jpg)
Na przedostatniej focie Młody wygląda, jak by Ci z Annapurny schodził :)))) a fotki z....?
a fotki z....?
a tym razem wszystko z iphona, bo piszę z gór i dzięki temu mogę "na gorąco" wszystko pisać.
To są fotki z komórki? Aha
Jakość fotek daje radę............:)))))
O zgrozo :)
hydra_ulik
24-02-2013, 00:16
PiterM - co by nie powiedział, to jakość tego plecaka (z fotografii) powala na kolana...
Zmieniam zamówienie i kupuje Guru :)
Ten materiał (na twoich zdjęciach) przypomina "Endurę", z serii odzieży roboczej, szwedzkiej firmy Snickers (polecam w 100%-ach).
Jest nieprzemakalna i w zasadzie niezniszczalna, jeśli jej, nie przetnie się np. nożem, co też jest trudne, w większości przypadków.
Znam tę odzież z własnego doświadczenia i wiem, że jest z najwyższej, możliwej półki i jeśli ochroni sprzęt foto, w takim samym stopniu jak ludzkie ciało, to wybór jest oczywisty- F-stop
Dzięki za info o tym producencie.
Pozdrawiam
Nie jest tani, ale rozwiązania, wykonanie, materiały itp. są z absolutnie górnej półki.
Ile Cię ten plecak kosztował?
Ile Cię ten plecak kosztował?
Ceny tego modelu są zależnie od dodatków, cennik masz w linku w moim opisie na poprzedniej stronie.
Nie będę ukrywał, że cena wysoka jak na plecak...prawie 1,5k
fajny plecaczek al;e troszkę drogi
malwinka
21-03-2013, 11:04
Klapa komory głównej jest od strony pleców. Zdejmujesz szelki i obracasz na pasie biodrowym plecak przed siebie, otwierasz komorę i wyciągasz sprzęt. Np. Lowepro seria Flipside i Flipside Sport też ma ten sam patent.
spoko rozwiązanie, też się nad tym zastanawiałam :)
malwinka
21-03-2013, 11:05
Nie będę ukrywał, że cena wysoka jak na plecak...prawie 1,5k
ale cena "piękna" :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.