Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Obudowa karty sd uległa zniszczeniu. Czy da radę odzyskać zdjęcia?



floodi
21-02-2013, 17:44
Witam,

obudowa mojej karty SD uległa zniszczeniu. Środek karty wygląda tak jak na zdjęciu. Czytałem różne rozwiązania na forum dot. naprawy kart sd ale głównie tyczyła się uszkodzonego przełącznika lock. Dziwne jest to że środek karty SD wyposażony jest w 8 a nie tak jak na obudowie 9 styków. Zależy mi tylko na odczycie z tej karty zapisanych tam zdjęć. Czy jest ktoś w stanie pomóc jak mógłbym zmusić czytnik do odczytu danych zapisanych na tej karcie? Czy ten brakujący styk jest do czegoś potrzebny?

http://www.imghack.se/87615

Dziękuję za wszelkie porady.

pszemson
22-02-2013, 20:44
Nie mialem do czynienie z taka usterka ale karta wyglada sama w sobie na nie uszkodzona mechanicznie. Probowales sam wlozyc delikatnie do czytnika w kompie? IMO powinna dzialac. 2 opcja to kupic tania karte sd za 5zl rozmontowac obudowe i zalozyc doraznie zeby styki lepiej sie laczyly po wlozeniu do kompa. 3 opcja najpewniejsza i niosaca najmniejsze ryzyko to zaniesienie karty do serwisu komputerowego albo specjalistycznego zajmujacego sie odzyskiwaniem danych. Jesli tylko nie uszkodzilo sie wnetrze karty to powinno byc ok.
Co zrobiles ze rozpadla sie obudowa?