PDA

Zobacz pełną wersję : prosty prgoram do składania filmów



leszek00
18-02-2013, 21:56
Niestety nie mogę znaleźć jakiegoś prostego programu do składania kilku filmików w jedną całość. Ściągnąłem Windows Movie Maker niestety nie obsługuje HD, próbowałem wgrać wtyczkę do HD ale nie działa. Co byście mi polecili ?

Beleg
18-02-2013, 22:25
Ściągnij trialową wersję Premiere Pro. 30 dni to szmat czasu.

Maciek N
19-02-2013, 22:00
APremiere nie jest prosty w obsłudze jeśli to ma być jednorazowa operacja to jeden z najprostszych i popularnych to Pinacle Studio. Sporo informacji na temat jego obsługi znajdziesz na swiatobrazu.pl i filmowiec.pl

Jedrek.S
19-02-2013, 22:13
Kurcze, wyszedłem z wina ostatnio a tak to bym polecił iMovie :(
Może zatem premiere elements ?

ukiluk
20-02-2013, 15:12
Adobe Premiere Pro, wbrew pozorom bardzo prosty program, jest dobry help po polsku na oficjalnej stronie Adobe. Do tego masa tutoriali w necie. Prawdziwy kombajn jeśli chodzi o video.

Jacek S.
20-02-2013, 16:36
Adobe Premiere Pro, wbrew pozorom bardzo prosty program, jest dobry help po polsku na oficjalnej stronie Adobe. Do tego masa tutoriali w necie. Prawdziwy kombajn jeśli chodzi o video.

Do tego trochę drogi.

oldarcher
20-02-2013, 16:46
Sony Vegas. Naprawde intuicyjny i łatwiejszy od Premiere.

tymancjo
20-02-2013, 20:18
Sony Vegas. Naprawde intuicyjny i łatwiejszy od Premiere.

Amen!

Sam używam teraz premiere, ale vegas studio jest naprawdę dobry i szybki. A jezeli trzeba prosty montaż zrobic to za free można np. W blendzerze i to tez całkiem spoko.

berco
20-02-2013, 20:25
Ja polecam Pinnacle Studio HD szybki i łatwy programik.

Pablo998
08-03-2013, 12:58
Ja polecam Pinnacle Studio HD szybki i łatwy programik.
Pinnacle jest programem nie nadającym się do montażu filmów. Jeden i jedyny plus tego programu to program w polskiej wersji językowej. Obrabiałem w pinnacle dwa wesela i o dwa za dużo. Teraz mam Sony Vegas PRO 10 HD i z niego jestem naprawdę zadowolony:smile: POLECAM!!!

wlods
08-03-2013, 15:07
Jeżeli chodzi o montaż,powtarzam prawdziwy montaż video,czyli kilka ścieżek jedna nad drugą,ostre cięcia szybko zmieniające się sceny,synchronizacja plików audio to Pablo998 ma rację,Pinnacle i wszystkie inne Corele się nie nadają do tego.Natomiast do wstawienia przejść między klipy,jakichś napisów itd to jak najbardziej.Premiere w zaawansowanej edycji nie jest wcale taki prosty,wymaga szybkich dysków ssd i niezlej karty graficznej

Pablo998
08-03-2013, 15:32
Dodam jeszcze , że Pinnacle jest bardzo wymagającym programem. Potrzebuje "wypasionego" kompa.
Pracuje na procesorze i5. Pinnacle się zawieszało , muliło itp. Co trochę było "brak odpowiedzi , brak odpowiedzi , brak odpowiedzi itd".
Sony Vegas na tym samym kompie do tej pory ani razu mi nie wywinął żadnego numeru i za to m.in.go lubię:-P
Ponadto ma 10 ścieżek montażowych audio i video , co czyni go dużo lepszym do Pinnacle , które ma ich aż 2 . :shock:

SZU83RT
17-03-2013, 16:15
Z programem Sony Vegas, mimo oryginalnej licencji maiłem sporo problemów ''technicznych'' całe, moje szczęście że serial był zakupiony przez firmę, obecnie używam CyberLink PowerDirector 11 Ultra, program prosty, bardzo intuicyjny, można pobrać dodatkowe efekty itp. Za program zapłaciłem ok 60 funtów, oczywiście nie jsto to SV.

Pozdrawiam
S.

Foto7
17-03-2013, 20:22
Dodam jeszcze , że Pinnacle jest bardzo wymagającym programem. Potrzebuje "wypasionego" kompa.
Pracuje na procesorze i5. Pinnacle się zawieszało , muliło itp. Co trochę było "brak odpowiedzi , brak odpowiedzi , brak odpowiedzi itd".
Sony Vegas na tym samym kompie do tej pory ani razu mi nie wywinął żadnego numeru i za to m.in.go lubię:-P
Ponadto ma 10 ścieżek montażowych audio i video , co czyni go dużo lepszym do Pinnacle , które ma ich aż 2 . :shock:

Najnowsza wersja ultimate nie ma ograniczenia co do ilości ścieżek.
a specyfikacja też nie jest za wysoka
System Requirements
Windows® 8, Windows® 7, Windows® Vista® (SP2) (64-bit OS recommended)
Intel® Core™ Duo 1.8 GHz, Core™ i3 or AMD® Athlon™ 64 X2 3800+ 2.0 GHz or higher; Intel® Core™2 Duo 2.66 GHz, Intel® Core™ i5 or i7 1.06 GHz or higher required for AVCHD™*, stereoscopic 3D* & Intel® Quick Sync Video support
2 GB of RAM or higher, min. 4 GB for Windows® 64-bit (strongly recommended for stereoscopic 3D)
DirectX® 9 (or higher) graphics device with Pixel Shader 3.0 support such as:
NVIDIA® GeForce® 6 series or higher (CUDA™ enabled required for CUDA™ support)
ATI™ X1000 series or higher
Intel® GMA X3000 series or higher
128 MB VGA VRAM; 256 MB or higher recommended, required for AVCHD™*, stereoscopic 3D & CUDA™

na i7-3770k 16 giga pamięci materiał na bluraja bez problemu sie robi i komp nie strajkuje.

Pablo998
18-03-2013, 08:08
Najnowsza wersja ultimate nie ma ograniczenia co do ilości ścieżek.
a specyfikacja też nie jest za wysoka
System Requirements
WindowsŸ 8, WindowsŸ 7, WindowsŸ VistaŸ (SP2) (64-bit OS recommended)
IntelŸ Core™ Duo 1.8 GHz, Core™ i3 or AMDŸ Athlon™ 64 X2 3800+ 2.0 GHz or higher; IntelŸ Core™2 Duo 2.66 GHz, IntelŸ Core™ i5 or i7 1.06 GHz or higher required for AVCHD™*, stereoscopic 3D* & IntelŸ Quick Sync Video support
2 GB of RAM or higher, min. 4 GB for WindowsŸ 64-bit (strongly recommended for stereoscopic 3D)
DirectXŸ 9 (or higher) graphics device with Pixel Shader 3.0 support such as:
NVIDIAŸ GeForceŸ 6 series or higher (CUDA™ enabled required for CUDA™ support)
ATI™ X1000 series or higher
IntelŸ GMA X3000 series or higher
128 MB VGA VRAM; 256 MB or higher recommended, required for AVCHD™*, stereoscopic 3D & CUDA™

na i7-3770k 16 giga pamięci materiał na bluraja bez problemu sie robi i komp nie strajkuje.

Twój piękny opis o najnowszej wersji Pinnacle jednak mnie nie przekonał. Poprzednie wersje też były pięknie opisane i dałem się nabrać.Praktyka pokazuje co innego. PZDR

buskibj
20-03-2013, 10:05
Nowy Pinnacle 16 czy starsza wersja 15stka spokojnie da radę. prosty i mniej obciąża kompa niż Vegas. Fakt,że do wygodnej obsługi procek i3 to minimum. Cena też jest bardzo przystępna,a proponowanie Vegas Pro w cenie 2,5k jest chyba małym nieporozumieniem.

Foto7
20-03-2013, 16:43
Twój piękny opis o najnowszej wersji Pinnacle jednak mnie nie przekonał. Poprzednie wersje też były pięknie opisane i dałem się nabrać.Praktyka pokazuje co innego. PZDR

Mam nadzieje, że w ramach praktyki zainstalowałeś wersjie trial
http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/Pinnacle+Studio+16+free+trial.htm
I przetestowałeś
Tak jak napisałem na i7-3770k 16 giga pamięci i GTX670 śmiga śmiało . FulHD parę ścieżek i nie mam problemów.

coroner
14-04-2013, 21:57
Odkopię trochę temat.
Poszukuję czegoś bardziej zaawansowanego i prostego w obsłudze do wideo HD. Zastosowanie - teledyski, filmy promocyjne itp.
Do tej pory działałem na Corel Video Studio Pro 4.0. Teraz pora na cos ambitniejszego.
Na Ediusa i Premiere mnie nie stać, stąd pomysł Sony Vegas Pro 11 lub 12.
Da radę ?? Może coś innego w podobnej cenie? (do 1500)

malwinka
06-05-2013, 11:20
iMovie :) na windowsie używałam tylko movie makera ale skoro nie działa...

avatarr
06-05-2013, 14:42
sony lub ulead beda dobrym wyborem.

CODER_BEST
08-05-2013, 09:44
Ja używam vegasa, jak dla mnie najlepszy. Ale wcześniej na samym początku montowania filmów używałem camtasi nie ma może jakiśzaawansowanych funkcji ale spokojnie można złożyć fajny film :) Ktoś powie ale przecież ona jest płatna tak jest płatna i za taki program nigdy bym nie zapłacił bo za taką cenę i funkcje to jest śmiesza cena.... Za to vegasa kupiłem... Program to 30dni triala ale kiedyś przez przypadek w sumie musiałem cofnąć datę w komputerze i zapomniałem jej przywrócić do stanu faktycznego i odpaliłem camtasie i co się okazało? Że mam znowu 30dni triala. Taki oto myk. Wystarczyło cofnąć datę w komputerze.

Więc do podstawowych zastosowań w zupełności wystarcza :)