Zobacz pełną wersję : World of tanks
Radek Radziszewski
18-02-2013, 21:31
Witam,
Z ciekawości ktoś gra ? Nick mile widziany ;)
Mój: Radzik100
RobertMiernik
18-02-2013, 21:54
taharii ale mam konto podstawowe więc w squadzie nie powalczymy ;-)
Ale zawsze fajnie zobaczyć zieloną kropkę przy nicku znajomego ;]
3 razy do tej gry podchodzilem. z 50 razy mnie utlukli, ja nikogo. nie dla mnie takie gry :(
taharii ale mam konto podstawowe więc w squadzie nie powalczymy ;-)
Ale zawsze fajnie zobaczyć zieloną kropkę przy nicku znajomego ;]
Powalczycie w duecie ;)
Mój nick costi[PPC] (OT: co za bałwan wymyślił, żeby tag klanowy był częścią nicka?), ale czasy jak ostro w to grałem mam już dawno za sobą. Teraz to tylko pyknę coś od czasu do czasu.
RobertMiernik
19-02-2013, 09:03
3 razy do tej gry podchodzilem. z 50 razy mnie utlukli, ja nikogo. nie dla mnie takie gry :(
OjtamOjtam, bo trzeba odrobinę strategii, to nie jest FPS "Biegnę i strzelam", też mam zdecydowanie mniejszy Kill/Death ratio niż w 'normalnych' grach, ale jednak popylanie stutonową bestią wynagradza to w stopniu wystarczającym ;)
costi: no właśnie, gdyby nie ten brak czasu jeszcze... ostatnio to pewnie z miesiąc temu walczyłem ;/
ja też lubię pośmigać tankami :)
nick: sonsiad[1DPA]
jeszcze kilku by się znalazło i klan nikoniarzy można zakładać ;)
Celeborn
19-02-2013, 09:29
Ja również gram. Gram od początku powstania gry czyli od zamkniętej bety. Teraz mam jakieś 6.5 k bitew. Nick taki sam jak na forum.
Bartek_902
19-02-2013, 11:47
Też gram dla rozładowania negatywnych emocji wolnymi chwilami :)
Moj nick taki jak na forum :)
Wysłano z GT-I9300 z użyciem Tapatalk
kakersik
19-02-2013, 14:48
I ja gram od czasu do czasu. Nick jak tu na forum.
RobertMiernik
19-02-2013, 17:40
Aż się zalogowałem, żeby Was dodać ;>
Bartek - Ciebie nie ma ;P
Witam.
Gram jako alex3249[CARA]
Radek Radziszewski
19-02-2013, 19:42
Aż się zalogowałem, żeby Was dodać ;>
Bartek - Ciebie nie ma ;P
:)
GrzesiekM
19-02-2013, 20:39
przytankuję dla odprężenia czasem jako gm1971 :) do zobaczenia !
somrozen
22-02-2013, 16:08
ja tym samy nickiem co na forum, z 7k bitew za mną :)
mateo912
22-02-2013, 16:27
mateo912[-cbc-] ponad 12k bitew, 3x tier X, arty VIII i VII tier i sporo rozpoczętych i niedokończonych drzewek;)
A ja dla niepoznaki mam nick mtu1248 :)
RobertMiernik
23-02-2013, 15:53
Aktualizacja zrobiona ;)
12k?!?!
Deamn!
Ja mam 460 i Hetzera ;)
mateo912
24-02-2013, 12:53
Aktualizacja zrobiona ;)
12k?!?!
Deamn!
Ja mam 460 i Hetzera ;)
A co w tym dziwnego :D ponad rok grania i jakoś tak wyszło :)
właśnie dzięki Wam (a może przez was) założyłem konto i brykam niemiecką puszką ;)
nick: dremetb
mateo912
24-02-2013, 17:00
właśnie dzięki Wam (a może przez was) założyłem konto i brykam niemiecką puszką ;)
nick: dremetb
Jako właściciel 2 top HT niemieckich twierdzę że to raczej zły wybór;) niemieckie czołgi niestety odstaja pod kwestią uniwersalności i przydatności od rosyjskich czy amerykańskich HT
wybierałem "w ciemno", ale dzięki za podpowiedź-zmienię drzewko ;)
mateo912
24-02-2013, 18:18
wybierałem "w ciemno", ale dzięki za podpowiedź-zmienię drzewko ;)
E100 czy maus są dobre ale w miastowych mapach(których nie ma za wiele) i w dodatku jesli maja wsparcie drużyny.
Is7 czy t110e5 są uńiwersalniejsze na otwartych mapach.
RobertMiernik
24-02-2013, 18:59
Ja też gram niemolami i kurcze potwierdzam (chociaż przy swoim śmiesznym stażu się może wypowiadać nie powinienem)...
Pod górkę jest niby ale satysfakcja też większa ;)
(A jak ktoś lubi to i frustrować się można okazyjnie wsiadając do jakiegoś amerykańca czy ruska)
Megazordon
24-02-2013, 20:04
I ja się melduję, chociaż czasu na granie nie mam i bez golda ciężko cokolwiek uciułać. Poza tym ta gra mnie strasznie ostatnio wkurza. Albo po kilku sekundach jest po mnie, albo trafiam na drużynę pajaców, idzie mi świetnie, niszczę ze cztery czołgi, a i tak przegrywamy. Jak na razie w garażu T-34-85, T-43 i ELC AMX. Jeśli chodzi o nick, to oczywiście Megazordon.
Drużyny pajaców to w tej grze norma ostatnimi czasy...
mateo912
25-02-2013, 12:08
drużyna pajaców? w końcu ferie są i gimbaza ma wolne ;)
w dodatku cały system MM jest tak skonstruowany aby dążyć do równowagi (50% win ratio) więc będzie "gnoić" tych którzy maja dobre staty kijową drużyną albo ciągną w góre tych słabych.
w dodatku cały system MM jest tak skonstruowany aby dążyć do równowagi (50% win ratio) więc będzie "gnoić" tych którzy maja dobre staty kijową drużyną albo ciągną w góre tych słabych.
Piękna teoria spiskowa, którą co i rusz słyszę. Szkoda tylko, że jak każda teoria spiskowa, nie ma nic wspólnego z prawdą. MM bierze pod uwagę tylko typ pojazdu i dobiera graczy losowo. A że populacja graczy o przeciętnym/niskim eff. rating jest dużo liczniejsza od tej z wysokim to się wydaje, że tu jest spisek.
Gdyby MM rzeczywiście dążył do 50% w/l, to dobrzy gracze byliby parowani wyłącznie z dobrymi graczami, a nie lądowali przeciw noobom i rozjeżdżali ich bez litości.
mateo912
25-02-2013, 16:09
Piękna teoria spiskowa, którą co i rusz słyszę. Szkoda tylko, że jak każda teoria spiskowa, nie ma nic wspólnego z prawdą. MM bierze pod uwagę tylko typ pojazdu i dobiera graczy losowo. A że populacja graczy o przeciętnym/niskim eff. rating jest dużo liczniejsza od tej z wysokim to się wydaje, że tu jest spisek.
Gdyby MM rzeczywiście dążył do 50% w/l, to dobrzy gracze byliby parowani wyłącznie z dobrymi graczami, a nie lądowali przeciw noobom i rozjeżdżali ich bez litości.
Serio? W takim razie twórcy gry i modzi forum wota się mylą gdy tak mówią? ;) dlaczego 2 mapy w nowej aktualizacji zostaną wyłączone? Bo win ratio każdej ze stron nie jest równe (w przybliżeniu) 50%. Dlaczego czołgi dostają buffa albo nerfa? Bo% zwycięstw odbiega od 50/50 w jedną lub druga stronę. To się nazywa balans. A balans polega na doprowadzeniu do równowagi czyli 50% zwycięstw.
Walter_E_Kurtz. Podobno mam zycie i gram dosc sporadycznie ;)
mnie można odszukać pod: RAQ73
Serio? W takim razie twórcy gry i modzi forum wota się mylą gdy tak mówią? ;) dlaczego 2 mapy w nowej aktualizacji zostaną wyłączone? Bo win ratio każdej ze stron nie jest równe (w przybliżeniu) 50%. Dlaczego czołgi dostają buffa albo nerfa? Bo% zwycięstw odbiega od 50/50 w jedną lub druga stronę. To się nazywa balans. A balans polega na doprowadzeniu do równowagi czyli 50% zwycięstw.
Odróżnijmy dwie rzeczy:
1. gra jest balansowana tak, żeby globalnie win ratio dążyło do 50% (co wbrew pozorom nie jest takie bez sensu)
2. MM nie bierze pod uwagę nic poza typem czołgu
O to mi chodzi - teorie, że "MM mnie udupia, bo mam za wysokie WR" są bzdurą. Tak samo jak bzdurą są teorie, że jak się założy topowe działo, to się waga w MM zmienia i całą masa innych.
że jak się założy topowe działo, to się waga w MM zmienia i całą masa innych.
A co? Dysonans poznawczy, ze zalozylem lepsze dzialo to powinienem miec powah boosta i zabijac wszystko, a jednak lamie jak wczesniej? ^^
mateo912
25-02-2013, 20:37
Odróżnijmy dwie rzeczy:
1. gra jest balansowana tak, żeby globalnie win ratio dążyło do 50% (co wbrew pozorom nie jest takie bez sensu)
2. MM nie bierze pod uwagę nic poza typem czołgu
O to mi chodzi - teorie, że "MM mnie udupia, bo mam za wysokie WR" są bzdurą. Tak samo jak bzdurą są teorie, że jak się założy topowe działo, to się waga w MM zmienia i całą masa innych.
ad 1: w jaki sposób dążyć do globalnego 50% WR bez "lokalnego" 50% wr? globalny WR zależy od lokalnego WR.
więć jeśli wszyscy gracze będą mieli 50% to globalne też będzie miało 50%. Najlepsi PRO gracze mają WR koło 60-65% a dlaczego? bo nie grają na randomach tylko na kompaniach a tam MM nie ma znaczenia.
ad 2: kolejny raz pokazujesz że nie masz pojęcia o mechanice.
przykład grasz kompanie w kilka osób wszyscy macie dokładnie te same czołgi w takich samych konfiguracjach.
A jednak lista nie jest alfabetyczna. A powinna być wg Ciebie.
MM bierze praktycznie wszystko pod uwagę -WR(główny czynnik) typ czołgu (HT>MT>TD=LT>arty taki jest stosunek wagi czołgów dla MM) konfiguracja czołgu, perki na załodze itp itd.
zarejestrowalem sie i wlanie sciagam - GeP78
ad 1: w jaki sposób dążyć do globalnego 50% WR bez "lokalnego" 50% wr? globalny WR zależy od lokalnego WR.
więć jeśli wszyscy gracze będą mieli 50% to globalne też będzie miało 50%. Najlepsi PRO gracze mają WR koło 60-65% a dlaczego? bo nie grają na randomach tylko na kompaniach a tam MM nie ma znaczenia.
ad 2: kolejny raz pokazujesz że nie masz pojęcia o mechanice.
przykład grasz kompanie w kilka osób wszyscy macie dokładnie te same czołgi w takich samych konfiguracjach.
A jednak lista nie jest alfabetyczna. A powinna być wg Ciebie.
MM bierze praktycznie wszystko pod uwagę -WR(główny czynnik) typ czołgu (HT>MT>TD=LT>arty taki jest stosunek wagi czołgów dla MM) konfiguracja czołgu, perki na załodze itp itd.
I kolor lakieru pewnie też...
http://wiki.worldoftanks.com/Battle_Mechanics#Matchmaking :
Whether vehicles are stock or fully researched, how they are equipped, nor crew skill is taken into account by the match-maker.
Ad. 2 - jest alfabetyczna, wielkie litery są wyżej w alfabecie ;) No chyba, że na kompaniach to jest jakoś inaczej robione (np. w kolejności dołączania) - nie wiem, nie gram.
Ad. 1 - właśnie poprzez nerfy i buffy do statów. Gdyby MM brał pod uwagę efficiency czy WR, to nie dochodziłoby do dość częstej sytuacji, że gracze z efficiency powyżej 1400 i dużym WR grają z i przeciw "gimbazie" z effi kilkaset i WR grubo poniżej 50%.
Poza tym, jak sam słusznie zauważyłeś, balansowanie poprzez MM jest bez sensu, bo kompanie i clan warsy nie mają matchmakera.
Radek Radziszewski
26-02-2013, 09:36
a ja zarejestrowałem się, ściągłem i właśnie się wciągam :D
uważaj bo to uzależnia czasem ;)
Megazordon
26-02-2013, 19:32
uważaj bo to uzależnia czasem ;)
Ale z czasem można wytrzymać. Z początku też nie mogłem bez WoT wytrzymać, szczególnie jak była beta i dostawało się złoto za darmo. Potem mi przeszło. Jakiś czas temu wróciłem, ściągnąłem, grałem intensywnie i nawet kupiłem raz złoto za 4 dychy, chociaż zawsze sobie powtarzałem, że nie będę płacić za darmową grę. Teraz mi się uspokoiło na szczęście i nie przychodzę do domu tylko po to, żeby włączyć WoT. Bardzo pomagają mi w tym ostatnie kretyńskie zbiegi okoliczności, które zniechęcają mnie do tej gry.
generalnie twórcy biorą dane z serwerów i sprawdzają czy na danej mapie statystyka wygranych nie odbiega na korzyść którejś ze strony ( bo tu musi dążyć do 50% - inaczej by oznaczało, że jedna ze stron jest trochę w dupie już na starcie) oraz statystki czołgów - jeśli wygrywalność na jakimś jest zdecydowanie ponad średnią to wprowadzają 'poprawki'. Degradacji czołgów, dział, pancerzy, wysokości zarobków i poziomu tierowego ciężko by było zliczyć bo listy przy każdym patchu są długie. Najbardziej odczuwalne z ostatniego roku były choćby strzał w KW, zdezelowanie pz4 czy przeniesienie AMXów Tier wyżej.
Jeśli MM by dążył do tego, żebyś miał WR 50% to jak chciałbyś mieć nagle 60% ? a najlepsi mają ponad 75%. Złamali system ?
mateo912
26-02-2013, 21:15
generalnie twórcy biorą dane z serwerów i sprawdzają czy na danej mapie statystyka wygranych nie odbiega na korzyść którejś ze strony ( bo tu musi dążyć do 50% - inaczej by oznaczało, że jedna ze stron jest trochę w dupie już na starcie) oraz statystki czołgów - jeśli wygrywalność na jakimś jest zdecydowanie ponad średnią to wprowadzają 'poprawki'. Degradacji czołgów, dział, pancerzy, wysokości zarobków i poziomu tierowego ciężko by było zliczyć bo listy przy każdym patchu są długie. Najbardziej odczuwalne z ostatniego roku były choćby strzał w KW, zdezelowanie pz4 czy przeniesienie AMXów Tier wyżej.
Jeśli MM by dążył do tego, żebyś miał WR 50% to jak chciałbyś mieć nagle 60% ? a najlepsi mają ponad 75%. Złamali system ?
To teraz zastanów się czy naprawdę pro gracze(którzy złota na wymianę doświadczenia mają od cholery i jeszcze trochę) grają w randomach? Czy same cw i kampanie? Top tanki mają od razu za free exp, kasę ze złota lub premium tankow do tego konto Premium i wr jest wysoki.
Kiedys zgadałem się z gosciem z Red Tide poznanym na randomie .. więc: Tak, grają. Pierwsi jako Pro clan zdaje się są. Ostatnio był gościu, który miał 74% i nie był w żadnym klanie. Fakt, że walczył na samych wysokich Tierach, ale posiadanie jakiejś 'dziesiątki' niczego jeszcze nie oznacza. Popularny HighFlyer jest w klanie, żeby mu nie zawracali gitary, ale gra prawie same randomy, w plutach najwyżej. No i poza tym to co ma piernik do wiatraka, że ktoś ma Premium konto albo Premium Czołgi? Co to ma do WR? Argument w sumie taki, że mogę uznać, że nie wiesz o czym mówisz.
Polecam sobie przypomnieć jak wygląda rozkład normalny. Przy populacji rzędu 20 milionów dwóch, pięciu czy nawet stu kolesi z nienormalnie wysokim WR nie zaburza statystyki. Szczególnie, że maja oni swoich "odpowiedników" na drugim końcu skali.
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
krzysztofz24
28-02-2013, 20:26
Czytajac ten watek poczulem sie mocno zachecony. Obczailem pare trailerow na You Tube:-);-).
Wlasnie sie zaciaga...pewnie mnie zaraz skasuja jak tylko wejde:-).
Kiedys, dawno gralem po sieci w NFS Carboon z pewnymi sukcesami nawet, a tak to w prawie nic;-)
Jakies rady dla rookie:-)?
RobertMiernik
28-02-2013, 20:33
Szczególnie, że maja oni swoich "odpowiedników" na drugim końcu skali.
Właśnie - mnie na przykład...
Jak tylko wsiądę do Leoparda zawsze nie dość, że jestem najsłabszym czołgistą na mapie to jeszcze Ci powyżej są od 1 do 5 tierów wyżej ;/
Ostatnio w jednego wstrzeliłem 13 pocisków słysząc tylko, że "Tym mu nic nie zrobimy" czy coś w tym stylu...
Jakies rady dla rookie:-)?
Jedna ale konkretna: To czołgi a nie Quake, trzeba zawsze mieć jakąś osłonę... ;)
mateo912
28-02-2013, 20:55
Polecam sobie przypomnieć jak wygląda rozkład normalny. Przy populacji rzędu 20 milionów dwóch, pięciu czy nawet stu kolesi z nienormalnie wysokim WR nie zaburza statystyki. Szczególnie, że maja oni swoich "odpowiedników" na drugim końcu skali.
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
to teraz zastanów się jaki procent(a raczej promil) jest dobrych graczy, a ile dzieciarni. Krzywa gausa raczej nie ma tu zastosowania.
jeśli wybijasz się ponad "średnią" to idioci z drużyny ściągają Cię w dół. Widzę to nie tylko ja ale ludzie z 20-30-40k bitew. Mam znajomego który był jednym z pierwszych beta testerów ma już prawie wszystkie 10 kilkadziesiąt maszyn w garażu i jeśli gra na randomach to tylko w środku nocy, bo wtedy dzieciarnia śpi.
Czytajac ten watek poczulem sie mocno zachecony. Obczailem pare trailerow na You Tube:-);-).
Wlasnie sie zaciaga...pewnie mnie zaraz skasuja jak tylko wejde:-).
Kiedys, dawno gralem po sieci w NFS Carboon z pewnymi sukcesami nawet, a tak to w prawie nic;-)
Jakies rady dla rookie:-)?
wybierz jedno drzewko w które chcesz iść i pnij się w górę po szczebelkach.
jak pisałem wcześniej, najłatwiejsze są drzewka radzieckie i usa, niemieckie są ciężkie w graniu a e100 i maus przydatne tylko na kilku mapach.
polecam od razu zajrzenie na http://playernotes.pl/2012/01/przeglad-dodatkow-do-gry-world-of-tanks/ i dopasowanie gry pod siebie ;)
Właśnie - mnie na przykład...
Jak tylko wsiądę do Leoparda zawsze nie dość, że jestem najsłabszym czołgistą na mapie to jeszcze Ci powyżej są od 1 do 5 tierów wyżej ;/
Ostatnio w jednego wstrzeliłem 13 pocisków słysząc tylko, że "Tym mu nic nie zrobimy" czy coś w tym stylu...
Jedna ale konkretna: To czołgi a nie Quake, trzeba zawsze mieć jakąś osłonę... ;)
co do leoparda to wcale nie dziwne jak wybrałeś czołg rozpoznawczy(scout) więc zawsze będziesz miał dużo tierów nad sobą.
I jeszcze jedno, jeśli dojdziecie już w wyższe tiery radze zapoznać sie z arta, wtedy będziecie wiedzieć gdzie się ustawić aby Was nie trafiła.
krzysztofz24
28-02-2013, 21:54
Jedna ale konkretna: To czołgi a nie Quake, trzeba zawsze mieć jakąś osłonę... ;)
Bardzo dobra rada:-). Juz do tego doszedlem.
I troche wolniej niz w NFS;-).
Ale paru tez udalo mi sie utluc:twisted:
Właśnie - mnie na przykład...
Jak tylko wsiądę do Leoparda zawsze nie dość, że jestem najsłabszym czołgistą na mapie to jeszcze Ci powyżej są od 1 do 5 tierów wyżej ;/
Ostatnio w jednego wstrzeliłem 13 pocisków słysząc tylko, że "Tym mu nic nie zrobimy" czy coś w tym stylu...
Leopard to zwiadowca (dlatego masz takie losowania), masz wypatrywać cele dla artylerii, a nie zabijać. Najlepsza metoda - skill Camo załogi na maksa, na dowódcy Szósty Zmysł, siatka maskująca + lorneta, znajdujesz jakieś dobre krzaki, ustawiasz się i wypatrujesz. Jak zapali się żaróweczka od Szóstego Zmysłu, wiejesz i powtarzasz manewr w innym miejscu. Jeśli sytuacja pozwoli, jedziesz wyspotować i może ubić wrogą artylerię.
to teraz zastanów się jaki procent(a raczej promil) jest dobrych graczy, a ile dzieciarni. Krzywa gausa raczej nie ma tu zastosowania.
Ależ ma, większość ma jednak to WR w okolicach 50%. Przy czym to wcale nie oznacza, że są dobrymi graczami - wygrana, w której ledwo co zrobiłeś, to nadal wygrana. Poza tym pamiętaj - jeśli Twoja drużyna przegrała, to 15 osób zaliczyło zwycięstwo ;) Też jestem jednym z pierwszych (no, prawie - druga fala kluczy do closed bety) betatesterów, a graczem jestem przeciętnym.
Radek Radziszewski
04-03-2013, 20:51
widzę że wątek się rozwinął :)
krzysztofz24
05-03-2013, 02:16
widzę że wątek się rozwinął :)
No ba:-).
Ja , to chyba przez ten watek sie uzaleznilem;-).
Nie wchodze na forum, nie sprawdzam emaili, nie lukam you tube, nawet na porno strony nie wchodze:mrgreen:. Tylko gram w czolgi:-).
Chyba poczatek uzaleznienia. Juz pare nocek zarwalem:-).
Powiedzmy ze mam juz perfekt opanowany poziom 3, i zaczynam w 4.
Jakby co moj nick to Key24.
wybierz jedno drzewko w ktore chcesz iść i pnij się w górę po szczebelkach.
jak pisałem wcześniej, najłatwiejsze są drzewka radzieckie i usa(............)
Dzieki za rade. Te drzewka sa "najbogatsze" pod wzgledem rozwoju. Pewnie troche to potrwa;-) (ale nie spieszy mi sie).
Idac za twoja rada, wybralem oba:-).
P.S Kurde, mam jakas stara (bardzo) grafike. Juz rozkminiam czy jej nie wymienic na nowsza coby poziom detali podniesc:-).
mateo912
05-03-2013, 02:34
No ba:-).
Ja , to chyba przez ten watek sie uzaleznilem;-).
Nie wchodze na forum, nie sprawdzam emaili, nie lukam you tube, nawet na porno strony nie wchodze:mrgreen:. Tylko gram w czolgi:-).
Chyba poczatek uzaleznienia. Juz pare nocek zarwalem:-).
Powiedzmy ze mam juz perfekt opanowany poziom 3, i zaczynam w 4.
Jakby co moj nick to Key24.
Dzieki za rade. Te drzewka sa "najbogatsze" pod wzgledem rozwoju. Pewnie troche to potrwa;-) (ale nie spieszy mi sie).
Idac za twoja rada, wybralem oba:-).
P.S Kurde, mam jakas stara (bardzo) grafike. Juz rozkminiam czy jej nie wymienic na nowsza coby poziom detali podniesc:-).
co do drzewek lepiej zdecyduj się na jedno, już tłumaczę dlaczego ;)
a) grindując jedno drzewko(i 1/2 czołgi) szybciej wejdziesz wyżej w tierach
b) w 1 drzewku jest kupe wspólnych modułów i badając je na 1 czołgu masz już je wybadane na innych.
krzysztofz24
05-03-2013, 03:40
co do drzewek lepiej zdecyduj się na jedno, już tłumaczę dlaczego ;)
a) grindując jedno drzewko(i 1/2 czołgi) szybciej wejdziesz wyżej w tierach
b) w 1 drzewku jest kupe wspólnych modułów i badając je na 1 czołgu masz już je wybadane na innych.
Pewnie tak, z jednym drzewkiem byloby szybciej.
Ale w amerykanskim jade na niszczycielach czolgow (a zaczynalem od lekkich), a w radzieckim zwinne i szybkie czolgi lekkie i jeszcze srednie. No i w koncu bedzie ciezki.
Daje to moim zdaniem kompetny wachlarz doznan:twisted:. Od dynamicznej walki lekkimi czolgami na pierwszej lini, do konkretnego przywalenia niszczycielem.
A jeszcze mnie niektore szwabskie konstrukcje kusza;-);-). Ale sie nie roztroje;-).
Niemcy to zło - nie idź tą drogą, zawiedziesz się. Polecam amerykańców - jeżeli chodzi o ciężkie (choć sam dopiero mam t32), ale...
po wprowadzeniu złotych pocisków za srebrniki pancerz odgrywa sporo mniejsza rolę - kiedy widzisz mausa albo is7 przełączasz się na golda i nie są już takie straszne jak wcześniej. Ja od początku rozwijałem drzewka ciężkich i td'ki, jednak z tego co widzę, co się dzieje na mapach najważniejsza stała się mobilność, zadanie dużych obrażeń w krótkim czasie i tutaj ( jeżeli nic się nie zmieni) dobrym wyborem mogą okazać się france...ewentualnie medy
mateo912
05-03-2013, 10:15
Niemcy to zło - nie idź tą drogą, zawiedziesz się. Polecam amerykańców - jeżeli chodzi o ciężkie (choć sam dopiero mam t32), ale...
po wprowadzeniu złotych pocisków za srebrniki pancerz odgrywa sporo mniejsza rolę - kiedy widzisz mausa albo is7 przełączasz się na golda i nie są już takie straszne jak wcześniej. Ja od początku rozwijałem drzewka ciężkich i td'ki, jednak z tego co widzę, co się dzieje na mapach najważniejsza stała się mobilność, zadanie dużych obrażeń w krótkim czasie i tutaj ( jeżeli nic się nie zmieni) dobrym wyborem mogą okazać się france...ewentualnie medy
mam amx50b(HT X) i Bat Chatillon 155(arta VIII) i niestety nie mogę się zgodzić. to są czołgi tak specyficzne(zwłaszcza HT) że praktycznie nieużyteczne w randomach(a i w CW praktycznie nie używane). inna sprawa się ma z Bat Chatillon 25 t jest to najlepszy med ale potrzebuje wsparcia drużyny.
Co do złotych pestek to masz niestety racje. mam e100 oraz mausa i teraz to jest masakra.
mam amx50b(HT X) i Bat Chatillon 155(arta VIII) i niestety nie mogę się zgodzić. to są czołgi tak specyficzne(zwłaszcza HT) że praktycznie nieużyteczne w randomach(a i w CW praktycznie nie używane). inna sprawa się ma z Bat Chatillon 25 t jest to najlepszy med ale potrzebuje wsparcia drużyny.
Co do złotych pestek to masz niestety racje. mam e100 oraz mausa i teraz to jest masakra.
w takim razie medy?
Niemcy to świetna nacja, choć na pewno nie tak prosta jak Ruskie. Po prostu trzeba się nimi nauczyć grać. Mają kupę b.dobrych czołgów.
Francuzki 50B to świetny kompan, ale jakbym miał do niego przedzierać się przez 100 z jego ładowaniem to .. słabo. No i raczej nie nadają się do walki pancerz w pancerz z odpowienikiem tierowym innej nacji. Generalnie najlepiej się sprawdzają jak grają w parze z takich samych AMXem, najlepiej wspierane jakimś ciężkim lub medem z innego drzewka.
Wg. mnie pewnym problemem do lepszej gry jest klasyczne zbijanie gwiazdek. Zawsze nam żal, że tu jeszcze jakieś są x5 nie daj boszz i tak skaczemy z czołgu na czołg. Natomiast granie w kółko jednym zdecydowanie podnosi nasze umiejętności i opanowanie danego typu pojazdu.
A no i...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/313763_439741069434026_1916590680_n.jpg)
Polecam amerykańców - jeżeli chodzi o ciężkie (choć sam dopiero mam t32)
Ja nie do konca bym polecal...
Sa perelki jak T29 i T32, ktore odpowiednio wykorzystane moga sporo zmienic. Ale jest tez T1/M6 czyli jeden wielki czolg w 2 odmianach, M3 Lee, ktorego po prostu trzeba lubic zeby nie narzekac na gre nim. A pozniej czeka nas M103, ktory, po 2 czolgach z prawie niezniszczalna wieza jest dosc duza niespodzianka. Sam nim jezdze i mimo ze go lubie, to jednak trzeba pamietac ze jest bardziej podobny do meda niz hvy jezeli chodiz o sposob gry.
Na pewno nie sa to latwe czolgi.
Radek Radziszewski
06-03-2013, 11:47
Dziś aktualizacja 8.4 ja już pobieram :)
mateo912
06-03-2013, 12:57
Dziś aktualizacja 8.4 ja już pobieram :)
jakim cudem? ;)
skoro strona nie działa a updater nie widzi nowej aktualizacji jeszcze?
Celeborn
06-03-2013, 13:22
Aktualizacje można pobrać 3 dni przed pojawieniem się jej oficjalnie. Tylko jak zaktualizujesz to sobie nie pograsz.
krzysztofz24
22-03-2013, 22:31
Odkopie watek, bo chcialbym zadac krotkie pytanko.
-Czy robiac przelew z banku przez DotPay ze strony WOT, od razu dostane zloto na konto?
Wekend wolny, to moglbym pociagnac na premium do rana:-).
A tak ogolnie to noezle sie wkrecilem.
Mam juz ponad tysiac bitew, gram ruskami. Na razie 6 tier I 5.
Ale niebawem dogram sie Isa.
To jak, placil ktos przez DotPaya za zloto, daja od razu czy jakos pozniej:-);-)?.
mateo912
22-03-2013, 23:01
Odkopie watek, bo chcialbym zadac krotkie pytanko.
-Czy robiac przelew z banku przez DotPay ze strony WOT, od razu dostane zloto na konto?
Wekend wolny, to moglbym pociagnac na premium do rana:-).
A tak ogolnie to noezle sie wkrecilem.
Mam juz ponad tysiac bitew, gram ruskami. Na razie 6 tier I 5.
Ale niebawem dogram sie Isa.
To jak, placil ktos przez DotPaya za zloto, daja od razu czy jakos pozniej:-);-)?.
z tego co pamiętam to jest po ~30-60 min.
krzysztofz24
22-03-2013, 23:24
z tego co pamiętam to jest po ~30-60 min.
Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jest juz po paru minutach:-).
No to let's rock do 3 rano:twisted:
Lol, podziwiamy.
Mnie gry nie potrafią tak wciągnąć-przy każdej* po pół godziny się nudzę/nużę.
* poza Jagged Aliance 2, dla której swego czasu potrafiłem zarwać całą dobę ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.