PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Kasia - "metamorphose"



Adaszek76
16-02-2013, 12:57
Prezentuję jedną z modelek która brała udział w projekcie "Metamorphose" Miłego bądź obrzydliwego oglądania, wedle preferencji ;) Pozdrwiam


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.erykszolc.com/DSC_0038copy.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.erykszolc.com/DSC_0040copy.jpg)

wasilewk
16-02-2013, 13:00
Nie wiem, które lepsze, bo oba mi się bardzo podobają !
Twarz jest znakomicie oddana !

Kolorki extra !

Pzdr.

irek6311
16-02-2013, 13:07
2 kadrowo mi najbardziej odpowiada ,
modelka ładnie pokazana :D

morzon
16-02-2013, 13:07
Kadrowo - dramat.

militarius
16-02-2013, 14:37
moim zdaniem wszystko leży... ręce poza GO totalnie nie pasują, retusz do poprawy, kadry straszne, trochę płasko.
mieć D3 i go nie wykorzystać, eh... :)

Kuba_
16-02-2013, 14:39
Mnie również kadrowanie się nie podoba...

Adaszek76
16-02-2013, 16:58
"moim zdaniem wszystko leży... ręce poza GO totalnie nie pasują, retusz do poprawy, kadry straszne, trochę płasko.
mieć D3 i go nie wykorzystać, eh... :smile:"

widzę że kolega od nikona D70s ma kompleksy... akurat wychodzę z założenia że nie aparat robi zdjęcie, moim starym nikonem D70 zrobiłbym identyczne kadry o takie GO mi chodziło... Jeżeli widzisz mistrzu w zdjęciu tylko technikę a nic więcej to przykro mi :( obróbka jest zaje... w porównaniu do zdjęcia źródłowego.

militarius
16-02-2013, 18:49
mz jest dużo niedoróbek w obróbce - popatrz na ucho, czoło, okolice oczu, policzki... skoro twierdzisz, że jest zaje... to przykro mi - nie jest ;) i powtórzę - ręce na pierwszym planie całkiem odciągają uwagę, mają się nijak do wszystkiego innego.
poza tym to dział moda/glamour/beauty, więc retusz jest oczywisty. jakbyś wrzucił do portretu to jeszcze by uszło.

ale to tylko moje zdanie, ja tylko robię gnioty...

maaritkaa
16-02-2013, 18:56
Wszystko zostało powiedziane wyżej .Jak zobaczyłam to zdjecie to pomyslalam "kurde po co te rece?" no i chyba te wszystkie wisiorki na szyi zaslaniaja szyje i jakos to mnie tez denerwuje:P Ale zeby nie było ze tylko minusy ,to fajna modelka i fajny make-up :)

MC_
16-02-2013, 19:05
Niestety, negatywne opinie są całkowicie uzasadnione. Ręce psują cały efekt.

jackrabbit
16-02-2013, 19:14
d3 czy d70 to nie ma nic do rzeczy, kadry sa po prostu hmmm... fejsbukowe

~lxs
16-02-2013, 19:21
Kompletnie nie rozumiem jaki był zamysł autora przy tworzeniu tych kadrów i o co chodzi w tytule... Wchodząc tu oczekiwałem jakiejś przemiany, może dyptyku

superkomornik
16-02-2013, 19:23
obróbka jest zaje... w porównaniu do zdjęcia źródłowego.

Skromność to podstawa :mrgreen:

Pelo
16-02-2013, 19:36
Przepraszam ale jedyne co zasługuje na jakąkolwiek pochwale to praca wizazystki i to też nie jestem pewien bo przy takich kadrach niewiele widać. A wycieczki słowne w "miszczu" itp powinny się raczej spotkać z nagrodą ze strony moda. Jak to ktoś wyżej zauważył to jest dział glamour więc ratusz skóry powinien być na najwyższym poziomie a do tego kadry dobrze przemyślane. Sprzęt faktycznie nie ma tu nic do rzecz, najlepszym przykładem sa PRACE tak dokladnie z dużych liter firmowego kolegi Łukasza Lcz, radze autorowi zetknąć do jego wątków oraz do stopki sprzetowej, a dokładniej jakim sprzętem jaki efekt uzyskuje. Zarzuty jak najbardziej uzasadnione, kadrowanie beznadziejne, retusz też pozostawia wiele do życzenia.

TheKilla
16-02-2013, 20:12
obróbka jest zaje... w porównaniu do zdjęcia źródłowego.
Nie do końca jestem przekonana o słuszności bycia dumnym z "naprawiania" źle wykonanego zdjęcia...

Adaszek76
16-02-2013, 20:56
aaaaj hehe, wiedziałem że jak ruszę pierwszy klocek w dominie to posypie się lawina wyśmienitych komentarzy... szybko wydajecie wyroki bo mimo że jestem tutaj od dawna zarejestrowany to nie wrzucam prawie w ogóle nic z moich prac i nie dlatego że się boję krytyki ale odnoszę wrażenie że pozwalacie sobie na pokazówki słowne jak kogoś nie znacie, kto ma w sumie mało postów? w sumie nie wiem do końca czym się kierujecie. Z drugiej strony cieszę się że są takie komentarze a dlaczego? to już zostawię dla siebie. Pozdrawiam i mam nadzieję że aż tak bardzo nie popsułem wam dnia tak słabymi pracami ;)

TheKilla
17-02-2013, 14:04
doszukujesz się jakiegoś drugiego dna... zazdrość, pokazówka, brak znajomości Ciebie...
a nie przeczytasz tego tak jak jest napisane: zepsułeś kadr, nie postarałeś się o stylizację i glamurową obróbkę zdjęcia, które aspiruje do bycia glamurkiem.
Jak piszesz: jesteś tu tak długo, miałes okazję pooglądać tyle zdjęć, a nie wiesz o co nam chodzi... ehhhh

Adaszek76
17-02-2013, 14:47
Nie doszukuję się drugiego dna chociaż znowu zostanie to odczytane że się bronie... i wiem dokładnie o co wam chodzi :), idąc dalej nie aspiruję do bycia glamurkiem... zwracam uwagę tylko że coś co wykracza poza wasze ramki nie musi być beee, jeżeli trzymamy się ściśle ram to stoimy w miejscu (żeby było jasne nie bronie tych prac, na co dowodem zapewne będzie umieszczenie kolejnych)... Znowu pewnie mogę wyjść waszym zdaniem za przemądrzałego dupka ale wiem co mówię bo siedzę w samym jądrze sztuki nie jest to ściśle fotografia ale wiem jakie mechanizmy nią sterują. Pozdrawiam szczerze bez sarkazmów i ironii, życzę miłego dnia :)
Ps. pewnie za moment wrzucę coś na dział portretu standardowo utrzymując zasadę złotego podziału, zapraszam ;)

maaritkaa
18-02-2013, 00:33
tak z ciekawosci ,co ona chciala przekazac nam tymi rekami?:P nie ze sie smieje,ale skoro bronisz sie rekami i nogami to chcialabym wiedziec co mial autor na mysli sugerujac modelce taka poze?:P

Bonzo
18-02-2013, 01:41
lepiej powiedz skąd wytrzasnąłeś tą modelke bo jesteśmy z Kalisza oboje a ja jakoś na nią nie trafiłem może podzielisz się kontaktem ;)

Adaszek76
18-02-2013, 16:43
Napisałem j.w. ze nie bronię moich prac... tłumaczenie mojej wizji i tak niczego nie zmieni, przynajmniej w tym momencie... W sztuce piękno polega na tym ze każdy widzi, słyszy, odczuwa tak jak chce z odpowiednim nastawieniem emocjonalny bądź bez niego. Pozdrawiam. Ps. Odnośnie modelki dowiem sie czy życzy sobie na podanie jej danych :)

jazdownica
19-02-2013, 09:56
Skoro czujesz że jest to dobre to po co Ci opinia innych? Faktycznie w szeroko rozumianej fotografii jest pozwolenie na wszystko, każdy może zrobić zdjęcie k.py na ulicy i uznać to za arcydzieło. Ale są dziedziny fotografii, w których obowiązują pewne zasady. Beauty/glamour takimi zasadami się rządzi. Miałeś piękną modelkę o egzotycznej urodzie, a ty strzeliłeś jej zdjęcie byle jakie. Obróbka ma ogromne znaczenie. Ręce na pierwszy rzut oka wyglądają jak od innej osoby, jakbyś coś pokazywał modelce i zapomniał wykadrować.

pgaik
19-02-2013, 11:00
... W sztuce piękno polega na tym ...
Sorrki, ale jak czytam tego typu tekst to zdjęcie ma u mnie conajmniej -10 w skali zachwytu. I tu nie bierz tego personalnie do siebie, mam tak we wszystkich przypadkach.
Sztuka to jasno sprecyzowana dziedzina i uprawiana jest przez artystów. Niejeden z nas czuje się artystą (mła nie) ale to nie to samo co bycie artystą.
Mam chyba na tym punkcie uczulenie, że ktoś wstawiając marne lub dobre wg. siebie i innych zdjęcie z braku argumentacji zasłania się sztuką, artyzmem itp.
I jeszcze raz powtarzam, nie bierz tego tak do siebie (może jesteś artystą)... mam uczulenie i tyle. :)
Pozdrawiam.

!AGresT
19-02-2013, 11:06
wiem co mówię bo siedzę w samym jądrze sztuki nie jest to ściśle fotografia ale wiem jakie mechanizmy nią sterują.)

Mocne.

W przeciwieństwie do zdjęć, ale ja jestem poza jadrem i nie znam mechanizmów...

Adaszek76
20-02-2013, 01:18
...Skoro czujesz że jest to dobre to po co Ci opinia innych?...

Nie wrzucałem tych zdjęć po to żeby ktoś mnie poklepał po ramieniu i powiedział.... wow zaje...
Chciałem się nimi z wami podzielić ponieważ dostrzegłem w nich to coś? być może że dostrzegłem tam dziewczynę chcącą się przytulić do kogoś jej bliskiego?
ręce stają się zarówno obramowaniem a całą uwagę skupiam wtedy na jej spojrzeniu które coś wyraża...
Nie wiem czy w ogóle dobrze robię że odpisuje, nie zrozumcie mnie źle ale nie wiem czy tego typu rozmowa w formie pisanej ma jakiś sens?,
Kurcze jeżeli ten temat jest kontrowersyjny to warto się spotkać i porozmawiać? Jak to się mówi bez flaszki tego się nie rozgryzie hehe
a tak troszeczkę poważniej myślę że warto zakończyć tę rozmowę która i tak już niczego nie zmieni, no chyba że macie ochotę jeszcze mi w jakiś sposób dowalić...
Pozdrawiam

P.s. w dziale portret wrzuciłem tzw. bezpieczne kadry choć tutaj nigdy nic nie wiadomo ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224049

Coof
20-02-2013, 02:09
Ale dlaczego doszukujesz się tutaj złych intencji ze strony komentujących? Jeśli jesteś zadowolony ze swojej pracy, nie przejmuj się. A najlepiej nie publikuj zdjęć w miejscu które służy ich krytyce.
Moim zdaniem te zdjęcia się w ogóle nie bronią. Wyjaśniłeś teraz jaka myśl Ci przyświecała ale ja przeglądając te zdjęcia tej tęsknoty nie widziałem.
Uważam, że nie ma się co oburzać tylko pracować. Tamte fotki portretowe mnie osobiście też nie ruszają. Światło jest bardzo poprawne, obróbka jest bardzo poprawna no i tyle. Nie zapadają w pamięci.
I w sumie to już na marginesie, zmieniłbym albo skasował podpis.

Bonzo
20-02-2013, 23:29
jak tam z kontaktem do modelki ? ;)

diabel200
21-02-2013, 15:20
Niestety nie dopiszę nic nowego chyba. Dziwnie się patrzy n te kadry, bez rąk byłoby według mnie lepiej. Swoją drogą przy takim make'up-ie, i zamyśle o fotce glamour wizarzystka mogła postarać się o regulację brwi bo to aż razi wręcz.

Adaszek76
22-02-2013, 01:19
zdecydowanie masz rację popieram w 100%, tutaj nawet nie chodziło tylko o brwi (resztę wyczyściłem)... oryginalne zdjęcie zdecydowanie nie jest do pokazywania :( Pozdrawiam

Matteo
23-02-2013, 11:48
Kadrowo - dramat.

Noooo, zgadzam sie niestety.