Zobacz pełną wersję : jaki album na zdjęcia ślubne?
cheyenne
13-02-2013, 20:31
Koleżanki i koledzy praktycy.
Do tej pory preferowałem fotoksiążki, ale przyszła pora by zrobić tradycyjny album mieszczący 70-100 kadrów.
Zamierzam dla próby nabyć album, który pomieści w różnych układach odbitki o wielkościach:
15x23
13x19
10x15 ewentualnie dla motywów
Podstawowym ułożeniem odbitek byłyby dwa piony/poziomy 15x23 na karcie.
Czasami dla mniej ważnych scen widziałbym na karcie układ dwa poziomy 13x19 i dwa piony 10x15 dla motywów.
Wychodzi mi że ideałem byłby format karty 32x32 lub 33x33
Jakie albumy moglibyście polecić?
Zakładam, że dla preferowanej liczby kadrów odpowiednia jest ilość 40 stron.
Wskazana jest trwała okładka może ekoskóra bez żadnych okienek, jasne karty (nie czarne), cena do 150 zł choć nie pogardzę albumem za niższą kwotę.
Bardzo proszę o pomoc.
w introligatornii Viva Litera masz gotowe rozmiary a jak nie pasi to wytną Ci rozmiar jaki tylko chcesz.. wygoglować ich dasz sobie radę i już
http://www.fotokoszyk.pl/Album_Henzo_Lonzo_Bialy_tradycyjny_70_czarnych_str on-969.html
Z białymi stronami tez są.
cheyenne
13-02-2013, 20:38
http://www.fotokoszyk.pl/Album_Henzo_Lonzo_Bialy_tradycyjny_70_czarnych_str on-969.html
Z białymi stronami tez są.
niestety ale takie karty nie mieszczą dwóch zdjęć 15x23
zdecydowanie fotokoszyk. I w tej materii nie ma co poskapić waluty - bo jak będziesz kleił to Ci się w łapach rozpadnie. Poniżej stówy to jak pieczywo z tesco. Kto wie co to jest :)
http://allegro.pl/duuuuzy-profesionalny-henzo-gran-cara-czarne-str-i3009253931.html sprzedawca również godny polecenia
cheyenne
13-02-2013, 20:53
http://allegro.pl/duuuuzy-profesionalny-henzo-gran-cara-czarne-str-i3009253931.html sprzedawca również godny polecenia
dwa razy tyle stron ile było wskazane bo miało być 40 i karty są czarne a miały być jasne :)
Skoro moje założenia są złe, poprawcie je proszę.
W jakie albumy i jakie formaty odbitek wklejacie? Zakładam tylko nieprzekadrowywane formaty z pełnej klatki.
Chciałbym umieszczać w albumie do 100 zdjęć.
Zalezy jak chcesz to wklejac. Jak po 2 zdjecia na jedna karte to wychodzi 80 zdjec na 40 osobnych kartach
Zakładam tylko nieprzekadrowywane formaty z pełnej klatki.
Chciałbym umieszczać w albumie do 100 zdjęć.
To z czego to jest nie ma znaczenia. Bo i możesz zrobić zdjęcie 10 cm jak i 50cm :)
Ja korzystam z albumów 33x33cm i wklejam foty 18x23
cheyenne
13-02-2013, 21:08
To z czego to jest nie ma znaczenia. Bo i możesz zrobić zdjęcie 10 cm jak i 50cm :)
Ja korzystam z albumów 33x33cm i wklejam foty 18x23
Jakich albumów używasz? To jest właśnie preferowany format
Według mnie to formaty15x23 jak i 13x19 oraz 10x15 nie wymagają przycinania
ja robie u Barańskiego. www.baranski.com.pl
dwa razy tyle stron ile było wskazane bo miało być 40 i karty są czarne a miały być jasne :)
Skoro moje założenia są złe, poprawcie je proszę.
W jakie albumy i jakie formaty odbitek wklejacie? Zakładam tylko nieprzekadrowywane formaty z pełnej klatki.
Chciałbym umieszczać w albumie do 100 zdjęć.
Do stu zdjęć mieszając 10 x 15 i 15x23 z zapasem styknie ci 20 kart. My komponując album 30 kart mieścimy 180-200 zdjęć. gdzie grupowe to 20x30, ale czasem z zabawy damy 6szt 10x15. Format wystarczy 33x33 lecz przyjemniej 35x 35, ale top już skok cenowy wynikający z dzielenia surowca i sporych spadow
ja robie u Barańskiego. www.baranski.com.pl
Kilka razy zamawiałem Barańskiego - polecam. Troszkę się cenią, ale jakoś moim zdaniem naprawdę powala.
I mają sporo opcji konfiguracji.
babyandsmile
03-03-2014, 22:16
Podepnę się pod ten wątek.Czy ktoś może mi doradzić jaki album będzie dobry do zdjęć w formacie 30x20cm?
Z góry dziękuję za poradę.
http://www.albumfotograficzny.com.pl/index.php
RomanZWrocławia
05-03-2014, 22:23
cheyenne (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=29963)
odpowiem jak ja zorganizowałem sobie pracę nad albumem:
1. Nie wiem i nie zakładam z góry ile i jakich ( jakiej wielkości) odbitek znajdzie się w albumie. To za każdym razem wynika z materiału, jaki przynoszę z wesela. To pod jego kątem każdy mój album jest układany, projektowany. A nie pod dyktando typu: "180 odbitek w albumie", czy "na każdej stronie dwa poziomy i dwa piony" Nie wiem też ile kart będzie miał album. Zamawiam go w introligatorni po zakończonej pracy w komputerze. Najczęściej jednak jest to 60 stron. Projektuję go najpierw i wysyłam klientom w formie elektronicznej do akceptacji. Taki tryb pracy powoduje zero odpadów, i wyklucza sytuację, w której klientowi jakieś zdjęcie w albumie nie pasuje.
2. Mnie najwygodniej wykleja się albumy w o rozmiarach 35x35 lub 35x37 cm. Znajduję na ich kartach miejsce dla wszystkich niemal formatów. Również niestandardowych - kwadratów, pionowych czy poziomych panoram. Wiedząc ile mam miejsca na karcie tak dobieram na etapie projektowania wielkość poszczególnych odbitek, żeby wszystko dobrze się prezentowało na stronie.
3 Wygląda to tak, że w stworzoną elektroniczną makietę rozkładówki albumu wklejam interesujące mnie zdjęcie. Wybieram jedną z kilku przygotowanych wcześniej akcji przeskalowujących zdjęcie do dowolnego formatu. I już
Tu masz przykłady jak różne i za każdym razem inne mogą być układy odbitek na stronie.
https://www.dropbox.com/s/zt8i0o77yx7v1zc/02.jpg
https://www.dropbox.com/s/jcz2ugmy5awsskr/04.jpg
https://www.dropbox.com/s/f3r5sdc7xrc1akj/15.jpg
https://www.dropbox.com/s/aiylrum1za0klf5/16.jpg
https://www.dropbox.com/s/lnlx0ygry873q5o/23.jpg
Ich układ dyktują nie formaty, ale moja wizja narracji na stronie, mój pomysł na opowiadanie historii.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/zt8i0o77yx7v1zc/02.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/zt8i0o77yx7v1zc/02.jpg)
Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym zrobić album z minisesji pólrocznego dziecka, zdjęcia chciałbym w formacie conajmniej 15x21 lub większe.
Chciałbym prosić o małą radę, jaki format byłby najlepszy (A4 czyli 20x30 raczej za duży) i ewentualnie jakis album jak możecie polecić z marszu. Album na około 15 zdjeć
Podepnę się pod ten wątek.Czy ktoś może mi doradzić jaki album będzie dobry do zdjęć w formacie 30x20cm?
Z góry dziękuję za poradę.
polecamy nasze, jakość najwyższa, precyzja detali i skóry eko jak i płótna najwyższej jakości. zdjęcia 20x30 zmieścisz do naszych w formacie 33x33 lub 35x35 - to wymiary kart
Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym zrobić album z minisesji pólrocznego dziecka, zdjęcia chciałbym w formacie conajmniej 15x21 lub większe.
Chciałbym prosić o małą radę, jaki format byłby najlepszy (A4 czyli 20x30 raczej za duży) i ewentualnie jakis album jak możecie polecić z marszu. Album na około 15 zdjećna zdjęcia 15x21, 15x23 najlepszą wielkością kart jest wymiar 28x28.
gienia159
11-09-2016, 14:29
Ja mogę polecić takie sklep, który oferuje różnorodne albumy (http://www.albumyfoto.pl) . Na pewno wśród nich znajdzie się coś odpowiedniego na zdjęcia ślubne.
Kilka razy zamawiałem w http://www.baranski.com.pl/ gdzie z właścicielem jest bardzo dobry kontakt (zarówno telefoniczny jak i mailowy).
O samym produkcie napiszę tylko tyle: pierwszorzędna jakość (albumy są gustownie i, co najważniejsze, solidnie wykonane).
B_Marcin
11-09-2016, 15:14
Jakościowo Barański czy najlepszefoto?
Interesują mnie fotoalbumy i pendrive (etui + urządzenie)
najlepszefoto
16-09-2016, 09:07
Jakościowo Barański czy najlepszefoto?
Interesują mnie fotoalbumy i pendrive (etui + urządzenie)
Witamy, gdyby Pan chciał wypróbować nasze Fotoprodukty, to zachęcamy do zamówienia paczki demo. Zarówno sama paczka jak też wysyłka są darmowe. W porozumieniu z opiekunem handlowym może Pan skomponować taką paczkę i umieścić w niej Fotoprodukty, które Pana interesują. Zapraszamy do kontaktu :) Pozdrawiam, Dominika
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.