PDA

Zobacz pełną wersję : jaki Nikon???



fotolabor
05-07-2005, 22:44
Witam mam zamiar kupić Nikona cyfraka do studia fotograficznego ,do tej pory robiłem
na analogu , mam laba duży zakres programowy w labie umożliwia nadrabianie różnych
nie dociągnięć , obawiam się gdy kupię cyfraka będę miał problemy ,myślałem ,że to forum rozwieje moje wątpliwości co do aparatu ale niestety co wypowiedż to inne zdanie
Proszę o rzeczową radę jakigoś praktyka w tej materi pozdrawiam

Gamling
05-07-2005, 22:50
Nie napisales ani slowa o tym jaki rodzaj zdjec robisz w tym studiu. Dopisz cos bo tak to mozemy co najwyzej wrozyc z fusow. Ogolnie do studia mozna polecic Fuji S3pro.

sv
05-07-2005, 23:03
D2X bedzie w sam raz :)

fotolabor
05-07-2005, 23:08
Jak w studio ślub, chrzest dzisiaj była pani z psem ,dzieci z misiami itd i tp..

Gamling
05-07-2005, 23:18
Wiesz niedawno widzialem takie "studio" w ktorym uzywali Canona A95.

fotolabor
05-07-2005, 23:43
A95 ???? Pisałem tylko rzeczowe

Gamling
05-07-2005, 23:51
Eh widze ze musze prosto z mostu. W dalszym Ciegu nie napisales za wiele. Nie wiemy ile masz do wydania, jakie dokladnie sa Twoje potrzeby. Ciezko jest doradzac komus nie wiedzac zupelnie jakie ma preferencje i jak bedzie wykorzystywal sprzet. Nie podales zadnych wskazowek, bo tego co napisales o slubach i chrztach nie mozna nazwac wskazowka.
Zupelnie inna sprawa jest ze od kogos kto zajmuje sie fotografia zawodowo powinno sie oczekiwac choc sredniej znajomosci swoich potrzeb i sprzetu jaki bedzie mu potrzebny. Jesli sprzet analogowy zaspokajal twoje zapotrzebowanie to po co chcesz kupic cyfre? Bo taka jest moda? Chyba nie wiec po co? Doprecyzuj swoja wypowiedz bo do fotografowania pani z pieskiem naprawde wystarczy w zupelnosci A95.

fotolabor
06-07-2005, 00:04
Pani z pieskiem to taka alegoria cztaj prznośnia w studio cztaj zakład foto
chcę ci powiedzieć ,że robi się różne rzeczy to co klient sobie zażyczy
cyfra to nie moda to wygoda ,w ferworze pracy a to lampa nie odpali a to ubiur pacjenta
a to karnacja ,nie będę wspominał o kurzu ,który jest upierdliwy już przy 13-tkach
na negatywie .Mam cyfraka olympusa do legitek 3.1mp i widzę jaka to wygoda .Czekam na rzeczowe podpowiedzi od ludzi ,którzy pracują w studio na Nikonach i mają w tej materi doświadczenie

Anonymous
06-07-2005, 00:15
Kierując sie Twoimi wskazuwkami - coolpix! Bo jak sama nazwa wskazuje jest cool!!!! :)

A teraz serio. Zgadzam sie z Gamlingiem. Co to za zawodowiec, fotolabor-ant, który nie ptorafi okreslic wlasnych potrzeb, a jak juz to zrobi to nie wie czym je zaspokoić...

taki rynek niestety...

Pozdrawiam
DB

debosz
06-07-2005, 09:49
Witam
od 3 lat uzywam w studio D100, i powiem szczerze zawsze byly jakies problemy z nim to zdjecia byly zoltawe itp. dopiero po zmianie oprogramowania do 2.0 aparat wkoncu robi normalne zdjecia. Mi w zupelnosci wystarcza, zdjecia sa wporzadku. aczkolwiek polecil bym canona d20. lub s3 pro podchodza do niego obiektyw nikona.

fotolabor
06-07-2005, 15:54
Do Debosza a co sądzisz Nikon D70 s

debosz
06-07-2005, 19:38
mysle ze podobny do d100 aczkolwiek wolal bym canona d20 ale za te pieniadze to mozna go kupic. PS: dzis kupilem s3pro i jak sie z nim oswoje to napisze czy warto ;)

fotolabor
06-07-2005, 20:18
Do Debosza dzięki za radę ,nowa matryca z większą redukcją szumów no i 8.1
to może być to no i za te pieniądze.

[ Dodano: Czw 07 Lip, 2005 ]
S3Pro też kupuję na raty 9360 w Net sklep

Jeszcze raz dzięki mam dwa nikonowskie obiektywy ,które pasują.

Witek
07-07-2005, 20:48
fotolabor, kup, kup. Będzie się ładnie prezentował :-)
Coś mi się wydaje, że bardziej jesteś sprzętowym onanistą niż profesjonalnym fotografem.

Czornyj
07-07-2005, 22:27
fotolabor, kup, kup. Będzie się ładnie prezentował :-)
Coś mi się wydaje, że bardziej jesteś sprzętowym onanistą niż profesjonalnym fotografem. Ale z ciebie urodniok! zazdrościsz gościowi S3Pro i dlatego mu ubliżasz?

maroo
07-07-2005, 22:34
Chyba faktycznie S3Pro, to najlepszy wybór do studia.

Adak
07-07-2005, 23:26
Ojej, a czemu tylko do studia?

S3 zawsze poleca sie tylko do studia i do studia, a znam czlowieka, ktory robi nim koncerty i jakos nie narzeka ze wolny czy cos w tym guscie.

Mam wrazenie, ze to bardzo niedoceniana puszka :-/

Ps. U mnie wlasnie nastapil przelomowy moment w transformacji C --> N - kupilem wreszcie wlasna puszke :-)

maroo
07-07-2005, 23:32
S3 zawsze poleca sie tylko do studia i do studia

Jego parametry - głownie czas synchronizacji z lampą, szybkość i czasy otwarcia migawki - napewno w 100% zadowolą fotografa studyjnego.

Niektórym np. "sportowcom" może to czasem nie wystarczać.

[ Dodano: Czw Lip 07, 2005 11:34 pm ]
PS. Mi by wystarczyło całkowicie. :D

Czornyj
07-07-2005, 23:49
...a ja poczekam na D200. Za dyche chciałbym dostać coś więcej niż 6Mpix udających 12, z dynamiką niby rozszerzoną, ale coś nie za bardzo, na aku-paluszki i z czasem synchro 1/180... Oczywiście aparat świetny, lepszy niż D70, ale przy jego mankamentach cena jest jak dla mnie mocno wygórowana...

woytek6
07-07-2005, 23:59
mysle ze podobny do d100 aczkolwiek wolal bym canona d20 ale za te pieniadze to mozna go kupic. PS: dzis kupilem s3pro i jak sie z nim oswoje to napisze czy warto ;)

Miałem oba [Nikona i Canona] w ręce [robiłem fotki] - gdyby ktoś dawał mi jeden z nich - bez względy na cenę, wybrałbym ten, który mam obecnie, czyli D70 :).
Co do Canona mam uraz - kolega, ma dwie sztuki - jeden cyfra [20d] drugi analog [300v], ale fotki jak by nie zrobił z nikonowskimi naprawdę sie nie równają pod względem jakości i ostrości.

Czornyj
08-07-2005, 00:38
Co do Canona mam uraz - kolega, ma dwie sztuki - jeden cyfra [20d] drugi analog [300v], ale fotki jak by nie zrobił z nikonowskimi naprawdę sie nie równają pod względem jakości i ostrości....to na pewno kolega musi mieć ********e standardowe obiektywy 28-90 do filmu i 18-55 do cyfry... Jeśli tak, to nawet DsMkII mu nie pomoże, bo to straszny syf jest, ale jakby założył dobre szkło to byłaby pewnie inna rozmowa, gdyż pospolicie mówią "Canonowskie L-ki nie mają sobie równych"...

woytek6
08-07-2005, 00:43
Co do Canona mam uraz - kolega, ma dwie sztuki - jeden cyfra [20d] drugi analog [300v], ale fotki jak by nie zrobił z nikonowskimi naprawdę sie nie równają pod względem jakości i ostrości....to na pewno kolega musi mieć ********e standardowe obiektywy 28-90 do filmu i 18-55 do cyfry... Jeśli tak, to nawet DsMkII mu nie pomoże, bo to straszny syf jest, ale jakby założył dobre szkło to byłaby pewnie inna rozmowa, gdyż pospolicie mówią "Canonowskie L-ki nie mają sobie równych"...

Do 300v ma standardowy, natomiast dn 20d założył już Tamrona 28-75mm F/2,8, więc wcale nienajgorszy, ale i to nie pomogło.

Czornyj
08-07-2005, 00:49
To może powinien do kalibracji oddać? Widziałem ci ja parę testów zdjątek zrobionych tym okropnym skondinąd aparatem, ale pod względem jakości i ostrości takie złe to raczej nie były, a z 8Mpixeli niewiele, bo niewiele, ale troche więcej detalu niż D70 to wyciskały...

Adak
08-07-2005, 02:03
Jego parametry - głownie czas synchronizacji z lampą, szybkość i czasy otwarcia migawki - napewno w 100% zadowolą fotografa studyjnego.

Niektórym np. "sportowcom" może to czasem nie wystarczać.

Jasne, ale jednoczesnie...

Co w takim razie pomiedzy D70 a D2x/D2Hs (pomine nieprodukowane juz D1x/D1h)?

D100 ma juz swoje lata, a szlag trafia z jego synchrem 1/180s, chodz korpus dosc wygodny i cudny z gripem.

D70/D70s to nie ta polka - brak gripa go wlasciwie dyskwalifikuje, a brak synchro powyzej 1/500s moze byc problemem (i dla reporterki jest).

Zostaja nieprodukowane D1'ki i S2 lub wlasnie S3, z czego S'ki maja "problem" z szybkim synchro, a S2 gripa niet i szybkosci niet.

To co - czekamy na D200? :->

[bo chiba D90 jesli bedzie, to nastepca D70'ki]

Czornyj
08-07-2005, 04:46
D70/D70s to nie ta polka - brak gripa go wlasciwie dyskwalifikuje, a brak synchro powyzej 1/500s moze byc problemem (i dla reporterki jest).
A mam do ciebie takie pytanko - który aparat, choćby najcudniejszy, ma synchronizacje pow. 1/500s? (np. takie Canony serii 1 - 1/250s, Nikony D2 - 1/250s)

gALL
08-07-2005, 08:46
Do studia to nie D70 (brak wyjscia na lampy studyjne) tez nie D70s (to samo), nie D100 a S2pro lub S3pro, ale idac dalej to wogole szarpnalbym sie na sredni format cyfrowy. Jak mam byc jakosc to nie dajmy sie zwariowac matryca APS-C. Sredniak z cyfrowymi pleckami, zawsze mozna wsadzic w to Astie i powtorzyc na slajdziku.

Adak
08-07-2005, 11:56
A mam do ciebie takie pytanko - który aparat, choćby najcudniejszy, ma synchronizacje pow. 1/500s? (np. takie Canony serii 1 - 1/250s, Nikony D2 - 1/250s)

A kto mowi o full synchro?
Do doswietlania cieni wystarczy HSS, ktore jest wlasnie nieobecne z D70, D100 (S'kach chyba tez).

I dla mnie to lekka porazka Nikona, bo po co mi full sychro na 1/500s jesli jest tak jasno, ze conajmniej na 1/2000s by sie przydalo?...
Oczywiscie, mozna przymknac przeslone, ale wtedy niepotrzebnie rosnie GO, a na dodatek lampa musi walnac jak glupia.

A wszystkie aparaty konklurencji to maja (procz tego nowego Pentaxa costam L ;-) ) - nawet 300D. Lepiej - jest to calkowicie normalne - na Nikona przesiadlem sie z juz nienajnowszego EOS50, w ktorym nie sprawialo problemow doswietlanie portretow przy 1/4000s na f2.8...