PDA

Zobacz pełną wersję : D70s na FUJI S3



Gabriel
27-03-2007, 12:20
Witam!

Czy opłaca się zamiana praktycznie nowego D70s na używanego Fuji s3??

rabijki
27-03-2007, 12:55
a po co?
juz wszystko z d70 wycisnales?
ktos ci odrzucil zdjecie?

Dariusz Walus
27-03-2007, 13:57
Witam!

Czy opłaca się zamiana praktycznie nowego D70s na używanego Fuji s3??

Jezeli nie przeszkadzaja ci rozmiary s3, to ja nie zastanawialbym sie nawet sekundy.

No chyba ze ten s3 jest juz konkretnie "wyprztykany".

hondac
27-03-2007, 14:52
Witam!

Czy opłaca się zamiana praktycznie nowego D70s na używanego Fuji s3??

Moim skromnym zdaniem zdecydowanie tak!
Sam to przechodziłem(po drodze był jeszcze D80). Jest jeden warunek trzeba być bardzooooo cierpliwym :) ...

Fodo
27-03-2007, 22:07
zależy do czego potrzebujesz....
robiłem S3 ze dwa śluby czyli poniekąd reporterka - ja osobiście bym nie zamienił - S3 jest koszmarnie wolny, autofocus mało precyzyjny i też wolny za to kolorki i tony bardzo ładne.

Smurf
27-03-2007, 22:13
zależy do czego potrzebujesz....
robiłem S3 ze dwa śluby czyli poniekąd reporterka - ja osobiście bym nie zamienił - S3 jest koszmarnie wolny, autofocus mało precyzyjny i też wolny za to kolorki i tony bardzo ładne.
Nikon D70S ma ten sam uklad AF co Fuji S3 pro , Nikon D100 i analogowy F80 - multicam 900.
Jego praca w Fuji nic się nie różni od pracy w Nikonach.

fotomarek_k
28-03-2007, 10:57
Warto właściwie interpretować tę przysłowiową powolność s3-dla mnie głównie zauważalna przy chęci naszybkie podejrzenie np.histogramu. Faktycznie, wyświetlenie fotki trwa i D70 w tym sprawniejszy, ale mi jedynie wtedy ta "powolność" przeszkadza. W normalnej pracy to "szybkostrzelność" jedna fota na sekundę przy rozszerzonej dynamice mnie satysfakcjonuje. Robię głównie w jpg i jeszcze nie miałem problemu z zapchanym buforem, ale warto brać pod uwagę, że przy rawach (25 mega każdy) zapcha się po czterech i trzeba będzie kilka sekund odczekać.
Co do af to nie mam problemów - kolega który używa analoga F80 twierdzi, że s3 ze śrubokrętami wydaje mu się szybszy. Ja różnicy z d70 nie zauważam.
W każdym razie-używam równolegle s3 i D70, ale pierwszeństwo ma zawsze s3 ze względu na jakość "wyjściowego jpg" z aparatu i jego podatność na ewentualną dalszą obróbkę.

Pozdrawiam

fIlek
28-03-2007, 11:04
Hmmm... 2 posty na ten sam temat. Gabryś - bałaganisz... Ale skoro tak to wpiszę jeszcze tutaj, bo uważam, że sprawa poważna:

Ja bym sobie go odpuścił. Jak koleś przyniesie Ci go jeszcze raz, to dzwoń po gliny. Jeśli dobrze kojarzę fakty, to ta S3 jest jumana. Jakiś czas temu koleś przychodził z nim także do nas do firmy. Mówił, że kupił go na giełdzie używanego. Złodziej nie pokwapił się nawet zdjąć kostki od statywu. Jeśli Twój egzeplarz nie ma nic poza body i szkłem to jest ten sam gość. Niewysoki, zdaje się szatyn. Na korpusie i obiektywie były zdarte numery seryjne - sprawdź jak jest w Twoim przypadku. Ode mnie chciał 1700zł, sprawdziłem w serwisie Fuji czy ktoś nie zgłaszał kradzieży takiego zestawu, ale akurat nie było takich informacji. Koleś miał się jeszcze pojawić, ale się ulotnił... Aha, i nie miał zielonego pojęcia o sprzęcie, aparat był ustawiony na manualu 1/125s, ISO 100 i f/8 - dla mnie ewidentnie pracował wcześniej w studio.

Ciacho
28-03-2007, 13:22
Moim skromnym zdaniem Fuji jest pod względem jakości fotek lepszą lustrzanka niż D70 i to nawet do tego stopnia aby wymienić się nówka D70 na używkę S3 Pro..Po pierwsze dynamika i jakość fotek, po drugie zasilanie AA "paluszkami" Ni-MH itd. Ponadto super obsługa z przycisków zewnetrznych dużo lepsza niż nikonowskie MENU.Body Fuji S3 świetnie sie trzyma dużą reką i jest to pewny chwyt. Predkość mi wystarcza bo nie fotografuję jaskółek w locie.:mrgreen:
Gdybym miał taka okazje to zamieniłbym się D70 na S3 ale pod warunkiem że S3 nie jest trefne i zepsute, a stwierdzenie tych spraw to już inna historia.