PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka z sieci - Amplituner z WiFi i Spotify - ma to sens?



mackaron
12-02-2013, 10:12
Tak sobie wyknulem ze zamast sterty plyt kupie amplituner z WiFi i podlacze go do sieci a przez jakiegos tableta bede karmil muzyka;) ma to sens jest wogole wykonalne? Jesli tak jakie modele jakich firm warto brac pod uwage (nie mowie o tabletach;))

moshica
12-02-2013, 10:59
Już lepiej odtwarzacz strumieniowy + dobry wzmak a nie aplituner. Mowa o jakości, bo jak aż tak na tym Ci nie zależy to kto wie, może się sprawdzi ;-)

mackaron
12-02-2013, 11:19
to napisz co to odtwarzacz strumieniowy ;) amplituner dlatego ze jednak czasem tradycyjnego radia chce tez posluchac a nie chce mnozyc pudelek;)
Wazne jest zeby sprzet gadal ze spotify (bardziej) albo itunes (mniej lub niekoniecznie)

wilk325
12-02-2013, 11:46
jest mały problem,
o ile mp3 po WIFI przejdą to już przy plikach wyższej rozdzielczości będzie się zatykać :(

costi
12-02-2013, 11:50
Bez jaj, nawet 802.11g spokojnie da radę. Ile mają najbardziej wypasione FLACi - 1.5 Mbit/s? Tyle to nawet przy słabym zasięgu wyrobi. A jak ktoś ma n-kę, nawet w paśmie 2.4, to tym bardziej się wyrobi.

mackaron
12-02-2013, 11:51
powiedzmy ze to co mam teraz na sluchawkach ze spotify jest dla mnie zadowalajaca jakoscia....nie kazdy jest audiofilem i potrzebuje sprzetu za pierdylion $$$
ps. odtwarzacz strumieniowy juz wiem co to takiego....odpada nie ten budzet... chodzi o rozwiazanie tablet na androidzie + amplituner
poza tym siec wi fi z roznymi dopalaczami wbrew pozorom ma spora przepustowosc a biorac pod uwage ze router mam w zasiegu 10 metrow bez scian tym bardziej

wilk325
12-02-2013, 11:55
Bez jaj, nawet 802.11g spokojnie da radę. Ile mają najbardziej wypasione FLACi - 1.5 Mbit/s? Tyle to nawet przy słabym zasięgu wyrobi. A jak ktoś ma n-kę, nawet w paśmie 2.4, to tym bardziej się wyrobi.
Niestety Hi-resy się nie wyrabiają :(

miron19j
12-02-2013, 13:13
sąsiad ma jakiś amplituner z dostępem do sieci i słucha sobie radia internetowego.
Jeżeli chcesz, mogę go wieczorem wypytać?

costi
12-02-2013, 13:18
Niestety Hi-resy się nie wyrabiają :(

Aż nie chce mi się wierzyć... może sieć masz przeciążoną?

cube
12-02-2013, 13:20
jakikolwiek ampli któremu na wejście wtykasz to - http://www.euro.com.pl/adaptery-i-przejsciowki/logitech-wireless-speaker-adapter-bluetooth-980-000560.bhtml?from=ceneo&p=129.90&cr=0 - muzykę puszczasz z czegokolwiek przez bluetooth.

mackaron
12-02-2013, 13:21
wypytaj czego uzywa...wszelkie informacje na tym etapie sa mile widziane...marketoidowy belkot to jedno a praktyka to drugie...

moshica
12-02-2013, 14:31
pytanie ile chcesz na ten cel przeznaczyć ?
czy ta cena za wysoka ? http://www.sklep.megahz.com.pl/cambridge-audio-sonata-np30-autoryzowany-dealer-dostawa-gratis.html

dobrej klasy sprzęt kosztuje, to jest minimum w tej klasie klocków budżetowych aby się cieszyć dobrą jakością i funkcjonalnością...

no i jeszcze : http://www.sklep.megahz.com.pl/denon-dnp-f109-3-lata-gwarancji-dostawa-i-gratis-raty-20-x-0.html

mackaron
12-02-2013, 14:50
chyba najprosciej bedzie cos takiego kupic... http://allegro.pl/onkyo-tx-nr414-hdmi-ipod-usb-5-1-od-krak-electron-i3013224726.html

moshica
12-02-2013, 15:04
jeśli zadowala Cię jakość i moc z amplitunera a nie czyste dobre stereo, to ok...

mackaron
12-02-2013, 15:13
nie mam porownania a muzyka nie jest u mnie na pierwszym miejscu jesli chodzi o inwestycje;)

moshica
12-02-2013, 16:12
To jakość dźwięku z amplitunera w stosunku do przeciętnej konstrukcji wzmaka stereo się ma nijak. O faktycznej mocy, wydajności pradowej i brzmieniu nie ma się sensu rozpisywać, jeśli nie miałeś porównania i ta jakość Cię zadowala. Po za tym słuchanie skompresowanej muzy na dobrym zestawie za x kPLN widzę że też nie ma sensu, skoro nie nastawiasz się na jakość dobrych płyt CD... najlepiej idź gdzieś posłuchać i podejmij decyzję !

ekonet
12-02-2013, 16:14
Aż nie chce mi się wierzyć... może sieć masz przeciążoną?
Kto jak kto, ale Tadek na pewno nie ma przeciążonej czy niewydolnej sieci. ;)

wilk325
13-02-2013, 11:06
Aż nie chce mi się wierzyć... może sieć masz przeciążoną?

RipNas z Linenm po WIFI - czkawka :(; po kablu bajka :).


Kto jak kto, ale Tadek na pewno nie ma przeciążonej czy niewydolnej sieci. ;)

fakt :)

ycp
13-02-2013, 11:50
a muzyka nie jest u mnie na pierwszym miejscu jesli chodzi o inwestycje;)

W takim razie onkyo się sprawdzi.
I nie słuchaj u nikogo czegoś w rodzaju strumieniowego Linna, bo może się to skończyć zmianą hobby i niespodziewanymi wydatkami ;-)
Chociaz pewnie i Cambridge Audio rozkłada to Onkyo na łopatki...

picia78
13-02-2013, 13:05
IHMO po co kupować wzmak za 2,5koła albo więcej, żeby słuchać mp3 to jest nieporozumienie. No chyba, że autor wątku zdecyduje się zacząć kupować płyty i stanie się audiofilem :-)

cube
13-02-2013, 17:31
IHMO po co kupować wzmak za 2,5koła albo więcej, żeby słuchać mp3 to jest nieporozumienie. No chyba, że autor wątku zdecyduje się zacząć kupować płyty i stanie się audiofilem :-)

dlatego poradziłem kupno odbiornika bluetooth do jakiegokolwiek sprzętu grającego

gregre
13-02-2013, 18:52
dlatego poradziłem kupno odbiornika bluetooth do jakiegokolwiek sprzętu grającego

Mam ten odbiornik bt od logitecha i jedyne co to mogę doradzić. Wyraźnie obcina pasmo, jest to slyszalne na plastikowych pieerdziawkach to na czymkolwiek lepszym będzie jeszcze bardziej. Podłączalem przez HTC wildfire, nexus 7 i laptopa.
Wymagań początkowych nie miałem wysokich, miało służyć do słuchania radia online w miejscu gdzie zwykły sygnał jest niedostępny.

miron19j
13-02-2013, 21:19
już wiem:
ma Onkyo TZ-NR 616
Podpiął do sieci i słucha sobie radia internetowego. Ma możliwość filtrowania po gatunku, kraju i pewnie jeszcze jakieś. Dodatkowo może odtwarzać muzykę np. z telefonu

mackaron
13-02-2013, 22:27
dzieki

miron19j
14-02-2013, 10:27
pomyliłem się, ten model to TX-NR 616
sorki

Rafał_Sz
14-02-2013, 11:31
Niezłą "końcówką" do słuchania radia z netu jest hdrecorder "n". Mam to podpięte pod wzmak stereo i jest nawet spoko jeśli chodzi o jakość. O ile jakość strumienia audio jest dla kogoś wystarczająca. ;)