PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kamera 120fps? GoPro?



docxxx
10-02-2013, 22:53
Koledzy, potrzebuje kamery, ktora nagrywa ciagle 120fps min w rozdzielczosci VGA (a najlepiej 720p) i dobrej jakosci (optyka). Nie chodzi mi o jakies chwyty marketingowe typu tylko 60 sekund (lub 30 min), okrojenie rozdzielczosci do 1/3 ekranu w pionie (jak w Nikonie pożal się Boże V1). Ma nagrywać 120 klatek na sekundę i już. Wykorzystam to w sporcie. Od razu nasuwa się więc odpowiedź: GoPro. Ok, moze to jedyny wybor. A ma to ktos i moze napisac kilka slow? Z tego co czytalem, to HD3 Silver = HD2, tylko inna optyka. Kodek i parametry filmu pozostają bez zmian.

EDIT:
Moja pomylka. 120 fps to ma Black Edition.

Jacek_Z
10-02-2013, 23:38
Kup kompakt. Fuji X10. Przy okazji będziesz miał super aparat.
ale rozdziałka słabsza:


320×240 pix, (High Speed) 120 kl/s bez dźwięku,
320×112 pix, (High Speed) 200 kl/s bez dźwięku.

docxxx
10-02-2013, 23:43
Jacek, bez jaj. 320x240. I to pewnie przez 1 minute. Mam taka kamere Samsunga. O V1 i jego zaloznym trybie nie wspomne. Nie chce miec wszystkiego w jednym, bo nie da sie. Z braku przeciwnikow, wybor pada na GoPro3. Niestety, tylko Black edition ma 720p 120fps, a to wydatek ok. 2000 zl.

Jacek_Z
11-02-2013, 00:01
Nie bij. To nie moja wina ;)
W kamerach nie mam rozeznania, szukałem kompaktu i pamiętałem, że Fujik któremu się przyglądałem miał ten bajer do 200 kl.
Był tez taki szybki kompakt Casio, lata temu, pewnie są tanie uzywki. Nie pamietam modelu.

RobertMiernik
11-02-2013, 00:07
Nowa kamerka sony chyba spełnia wszystkie wymagania, do tego ma nad GoPro przewagę optycznej stabilizacji i kosztuje koło 1400 chyba...

Coman
11-02-2013, 00:14
Poczytaj o tej Sony HDR-AS15 Action Cam, kiedy kupowałem swojego Hero3 black brałem ją poważnie pod uwagę.

docxxx
11-02-2013, 00:23
No nie wiem, parametry nie zachwycaja:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://oliviatech.com/wp-content/uploads/2012/10/Screen-Shot-2012-10-18-at-2.45.53-PM.png)

RobertMiernik
11-02-2013, 00:40
potrzebuje kamery, ktora nagrywa ciagle 120fps min w rozdzielczosci VGA (a najlepiej 720p) i dobrej jakosci (optyka).

Ma nagrywać 120 klatek na sekundę i już.


No nie wiem, parametry nie zachwycaja

No nie zachwycają, ale chciałeś tylko 120fps w VGA lub 720p - a to ma przy najniższej cenie (2 razy tańsza niż GoPro3...)

docxxx
11-02-2013, 00:46
To fakt, cena jest duzo nizsza. Musze to przemyslec.

morzon
11-02-2013, 00:46
To potrzebujesz do większej ilości zleceń/zabaw czy tylko na chwile?

Jacek_Z
11-02-2013, 00:48
Przykładowy casio:
HS 1000 (224x64 1000fps)/
HS 480 : 224x160 (480fps) /
HS 240 : 512x384(240fps) /
HS 120 : 640x480 (120fps) /
HS 30-240 : 512x384 (30 to 240fps) /
HS 30-120 : 640x480 (30 to 120fps)

RobertMiernik
11-02-2013, 00:49
Poniżej 640x480 to już chyba tylko jako ciekawostka...
A cokolwiek x 64 to tylko do faviconek wyświetlających się przed adresem strony WWW ;>

docxxx
11-02-2013, 00:59
Hmm, nie będzie to główne źródło zlecen, ale chce kupic taką kamere i miec ja, aby od czasu do czasu zrobic fajny material. Dlatego tez zastanawiam sie, czy raczej nie zainwestowac w GoPro, chociaz czytalem ze ta wersja 3 szalu nie robi.

docxxx
11-02-2013, 01:01
Przykładowy casio:
HS 1000 (224x64 1000fps)/
HS 480 : 224x160 (480fps) /
HS 240 : 512x384(240fps) /
HS 120 : 640x480 (120fps) /
HS 30-240 : 512x384 (30 to 240fps) /
HS 30-120 : 640x480 (30 to 120fps)

Jacek, no dobra, ale przez ile czasu? Ja mam i V1 i kamere Samsunga. Co z tego, ze jest tam tryb HS, skoro totalnie bezuzyteczny! W V1 to jakis kiepski zart, a w Samsungu nagrywanie ratem max 1min. O kant dupy takie cos...
Poza tym ta kamera ma nie bac sie przyjac uderzenia pilka czy zanurkowac.

morzon
11-02-2013, 01:07
No to chyba GoPro zostaje.

Swoją drogą - mój kumpel fotograf (tez forumowicz) miał mega zajawe na kupno GP3 (jedzi na desce, rowerze), ale pojechał na jakiś wyjazd w góry i po zabawie stwierdził, że jednak lipa. Spoko jakość jest w mega ładny, słoneczny dzień - przy gorszych warunkach raczej kupa. Ale i tak chyba GoPro jest najlepsze z tych wszystkich extreme kamerek, więc no...

Coman
11-02-2013, 03:03
Oglądając filmiki na YT wydaje mi się że obraz z Sony jest ostrzejszy i jakiś taki ładniejszy, ale może to być kwestia obróbki. Dodatkowo sony posiada stabilizację obrazu, mocniejszą baterię, a w obudowie znajduje się mocowanie statywowe czego GoPro nie ma (jest na ebay-u :) )

docxxx
11-02-2013, 10:07
Czaję się na GoPro 3 Black ze względu na wysokie FPS. Czy ktos posiada kamerkę GoPro i moze napisac kilka słów?

morzon
11-02-2013, 10:56
http://videodslr.pl/gopro-hero3-4k-2-7k-1080-60p-720-120p-t5678.html

http://videodslr.pl/gopro-hd-hero2-vs-gopro-hero3-porownanie-nagrywania-t6742.html

Trochę informacji tu jest.

docxxx
11-02-2013, 12:07
Hmm, czyli nie taki super ten Black.

Adams
11-02-2013, 14:23
Silver to jest Hero 2 w innej obudowie i bez akcesoriów w zestawie.

docxxx
11-02-2013, 16:47
Czy dymają naiwnych? Tak czytam i czytam i coraz bardziej wątpię w wersję Black za takie pieniądze.

Tormentor
03-03-2013, 20:45
Czaję się na GoPro 3 Black ze względu na wysokie FPS. Czy ktos posiada kamerkę GoPro i moze napisac kilka słów?
A co konkretnie chcesz wiedzieć?

docxxx
03-03-2013, 22:00
Jak sie sprawuje. Chociaz, nie ukrywam, ze wybralem juz GP3Black, bo nie podoba mi sie w Sony brak akcesoriow (do GP jest mnostwo: i oryginalow i podrobek) oraz kosmiczne ceny na bzdety typu szelka czy szybkozlaczka. Ale sony jest z tego znane, ze winduje ceny akcesoriow. Najgorsze jest to, ze ciezko jest kupic w PL GP3Black na fakture z polska gwarancja.

Tormentor
03-03-2013, 22:03
Jak sie sprawuje.
Generalnie nie mam zastrzeżeń poza prądożernością. Jeden dzień zabawy z włączonym Wi-Fi na nartach pochłonął dwie baterie w kamerze i rozładował pilota prawie do zera. Minusem jest jeszcze parusekundowy lag przy podglądzie przez aplikację na smartfona.

Wbrew opiniom, kamera nie zawiesza się. Jednak zaraz po kupnie robiłem ręczny (przez plik update.zip) update firmware'u. Z jakości video jestem zadowolony, tylko ja się nie bawiłem dotąd na ustawieniach Protune.

docxxx
03-03-2013, 22:05
A gdzie kupiles?

Gomad
04-03-2013, 00:22
jak masz jakies pytania, bądź chciałbys filmiki z tegoż cuda to wal na PW :)

kolega ma kupioną we Wrocku z krajowa gwarancja. Z monitorkiem chyba 2300 wyszło

wszystko fajnie,ale baterie mam lepszą w budziku :). Poza tym podoba mi się WB i możliwość korygowania potem na kompie przy obróbce. Co do jakości nagrywania to tu się nie przyczepie, możliwe że dla kogoś kręci tak sobie, ale ja dla mnie jest mega :).

docxxx
04-03-2013, 01:20
Ja potrzebuje po prostu Black, bez monitorka. Podaj namiary na sklep.

Azazel85
04-03-2013, 01:31
TU (http://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cyfrowa-go-pro-hero3-black-edition.html) np dostaniesz normalnie na f-re itd.

Adams
04-03-2013, 09:41
ja kupowałem w winmar.pl.

Tormentor
04-03-2013, 12:36
Ja ściągałem z USA.

Gomad
04-03-2013, 23:27
Ja potrzebuje po prostu Black, bez monitorka. Podaj namiary na sklep.

fotomaster we Wrocku ;)

velaskez
06-03-2013, 01:49
Jak były w tym roku Szybowcowe Mistrzostwa Polski, to obkleili GoPro samoloty holujące :D Dobre mają te mocowania, nie zgubiono żadnej kamerki, prędkości do 200km/h.
Efekt:
8i7QAnvzDJo

Zolty
07-03-2013, 01:14
GoPro ostatnio wytrzymal zrzut (i zanurzenie) przyczepiony do szalupy tzw. free-fall. Troszke sie ino przekrzywil przy zderzeniu z powierzchnia wody.

docxxx
07-03-2013, 11:02
fotomaster we Wrocku ;)

Nie zauważyłem tego wpisu i kupiłem w winmarze ;)

Gomad
07-03-2013, 11:08
Nie zauważyłem tego wpisu i kupiłem w winmarze ;)

Wazne ze kupione, dobrego swiatla życze bo wtedy pokazuje swoją jakość obrazu :)

docxxx
14-03-2013, 11:00
Ok, mam już GoPro3 Black. Jakby ktoś miał pytania, to mogę pomóc.
Od razu mówię, że kamerka specyficzna i warto wziąć od razu z wifi + Android app bo mogą być problemy z ustawieniem kamery "na oko".
Jak na razie, najgorszą rzeczą jest bateria. Dramatycznie słaba. Wczoraj podczepiłem ją dwie godziny wcześniej pod kosz, aby nagrać akcje Stelmetu vs. Anwil Włocławek. Kamera zdechła na godzinę przed meczem. Czytałem, że wytrzymuje ~ godzinę, ale sądziłem, że podczas nagrywania, a nie stand-by. To strasznie zawęża pole manewru. Nie zawsze mamy możliwość podczepienia sprzętu na 5 min przed rozpoczęciem meczu (a już na pewno nie na rozgrywkach wysokiego szczebla). Dlatego muszę dokupić Battery BacPac. 260 zł za wydłużenie raptem o kolejną godzinę :(
Podsumowując: GP3Black 1900 zł + na starcie wydatek 500 zł za przyssawkę, kartę i Battery BacPac.

Jak na początek jest ok, ale ta bateria...

docxxx
14-03-2013, 12:44
Dopisek: Pilotem możemy włączać/wyłączać kamerę.

docxxx
31-03-2013, 19:22
Wczoraj myslalem, ze po prostu rozj... GP3. Po prostu rozpier... Pojechalem 150 km na mecz Turowa Zgorzelec ze Stelmetem specjalnie po to, aby GP3 nagrac fajne akcje spod tablicy. Skonfigurowalem kamere, sprawdzilem 3 razy i podczepilem pod kosz. Na 1.20h przed meczem zawiesila sie. Doslownie na kilkanascie minut przed rozpoczeciem spotkania koszykarze zeszli na chwile do szatni, a ja wykorzystujac okazje, ze komisarz zawodow rozmawial z kims i stal plecami do boiska, przynioslem drabine, wlazlem na nia i zresetowalem GP, bo sie zawiesila. Ufff, odetchnalem z ulga... Na 30minut, bo to gowno zawiesilo sie przed samym meczem. Myslalem, potem ze doslownie rozwale ja o ziemie. 300-kilometrowa wycieczka z GP. Super!
ps. Zaznaczam jednak, że podczepialem ja wczesniej tez u siebie, w Zielonej Gorze, i nie bylo problemu. Tylko to ja uratowalo.

adolfik9501
01-04-2013, 16:24
Wczoraj myslalem, ze po prostu rozj... GP3. Po prostu rozpier... Pojechalem 150 km na mecz Turowa Zgorzelec ze Stelmetem specjalnie po to, aby GP3 nagrac fajne akcje spod tablicy. Skonfigurowalem kamere, sprawdzilem 3 razy i podczepilem pod kosz. Na 1.20h przed meczem zawiesila sie. Doslownie na kilkanascie minut przed rozpoczeciem spotkania koszykarze zeszli na chwile do szatni, a ja wykorzystujac okazje, ze komisarz zawodow rozmawial z kims i stal plecami do boiska, przynioslem drabine, wlazlem na nia i zresetowalem GP, bo sie zawiesila. Ufff, odetchnalem z ulga... Na 30minut, bo to gowno zawiesilo sie przed samym meczem. Myslalem, potem ze doslownie rozwale ja o ziemie. 300-kilometrowa wycieczka z GP. Super!
ps. Zaznaczam jednak, że podczepialem ja wczesniej tez u siebie, w Zielonej Gorze, i nie bylo problemu. Tylko to ja uratowalo.

Nie jesteś sam: http://emtb.pl/forumo/Thread-Gopro-3-black-edition-frozeen-screen. Jakieś rozwiązanie jest podane, ale czy u Ciebie zadziała...

adolfik9501
01-04-2013, 17:55
To znowu ja ;) Na innym forum o tej samej tematyce (enduro) koleś zamieścił odpowiedź od GoPro: http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=1112&pid=34861#pid34861

jasiu76
01-04-2013, 18:17
Wczoraj myslalem, ze po prostu rozj... GP3. Po prostu rozpier... Pojechalem 150 km na mecz Turowa Zgorzelec ze Stelmetem specjalnie po to, aby GP3 nagrac fajne akcje spod tablicy. Skonfigurowalem kamere, sprawdzilem 3 razy i podczepilem pod kosz. Na 1.20h przed meczem zawiesila sie. Doslownie na kilkanascie minut przed rozpoczeciem spotkania koszykarze zeszli na chwile do szatni, a ja wykorzystujac okazje, ze komisarz zawodow rozmawial z kims i stal plecami do boiska, przynioslem drabine, wlazlem na nia i zresetowalem GP, bo sie zawiesila. Ufff, odetchnalem z ulga... Na 30minut, bo to gowno zawiesilo sie przed samym meczem. Myslalem, potem ze doslownie rozwale ja o ziemie. 300-kilometrowa wycieczka z GP. Super!
ps. Zaznaczam jednak, że podczepialem ja wczesniej tez u siebie, w Zielonej Gorze, i nie bylo problemu. Tylko to ja uratowalo.

Witam. Mam 2 kamer gp3 . Tez mialem ten sam problem. Wgralem nowy soft, nie uzywam wifi ( bo zauwazylem, ze wlaczone sprawia klopoty) . Chodza 24 h na dobe i jest Ok. Uzywam do Timelapse.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

JED
01-04-2013, 19:05
Nie jesteś sam: http://emtb.pl/forumo/Thread-Gopro-3-black-edition-frozeen-screen. Jakieś rozwiązanie jest podane, ale czy u Ciebie zadziała...
Ja z powodu zawieszania sie i slabej baterii nie zdecydowalem sie na zmiane 2 na 3.
I, o ile mi wiadomo, nie ma rozwiazania na wieszanie sie - co wiecej, setki (tysiace?) ludzi juz nie "odwiesilo" swojej kamerki...

docxxx
01-04-2013, 21:58
Co ciekawe, kamera zawiesila sie, a ja ciagle bylem w hali i sygnal byl. Przedtem podpinalem kamerke u siebie na 2h przed meczem, jechalem do domu (!), wracalem i nie bylo problemu, bo nawiazywalem polaczenie.
Po tej pierwszej zwiesze widze, ze z kamera jest cos nie tak, np. caly czas pokazuje stan naladowania 2 x dluzszy, mimo ze mam odpiety BacPac. Ba, sam BacPac nie chce sie ladowac w ladowarce USB, chyba ze zmienie kabel na inny (sic!).
Powoli trace cierpliwosc. Oczywiscie soft wgrany od razu po wyjeciu GP z pudelka.

JED
01-04-2013, 22:43
Jesli masz z PL dystrybucji, to wymieniaj na nowa.
Czym predzej.

prz3mo
02-04-2013, 12:46
Kurcze, myślałem, że te GoPro, które z założenia są do extremalnych zadań to jednak są niezawodne... A tu lipa jakaś...

docxxx
02-04-2013, 12:58
Nie chce tutaj od razu wydawac wyroku, bo mi sie nigdy nie zawiesia, tzn. jak na razie tylko raz, ale pomnozcie sobie to wkurzenie * 300km i wyjdzie Wam w****... na maxa.
Co najsmieszniejsze, mialem budzet na D800, ale powiedzialem ze zepsutego sprzetu nie kupuje i wydalem czesc kasy na GP3 + osprzęt :mrgreen:

No dobra, tu sie nie ma z czego smiac, bo znacie moje podejscie ;)