PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji S5 + SB700 = wszystko gra?



arhetyp
10-02-2013, 18:54
Witam,

mam pytanie.

Czy biorąc pod uwagę technologię w D700 i S5 lampa SB700 powinna działać w oby puszkach podobnie? Pomijam różnice obrazowania, DX/FX itp.

O co mi chodzi.
Od roku używam D700 z SB700 (tylko TTL i odbijanie od ścian) na imprezach przy sztucznym oświetleniu.

Teraz testuje S5 z SB700 i nie potrafię zapanować nad efektem końcowym:)
Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

Przypuszczam, że to kwestia wyczucia puszki i tego zestawu, jednak proszę o odpowiedź z czysto technicznego punktu widzenia - czy S5 powinien w pełni wykorzystać funkcjonalności oferowane przez SB700 czy jednak nie.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Arek

mishieck
10-02-2013, 19:59
Tak, powinno działać bez problemu.

Art Erie
11-02-2013, 00:30
[...]Od roku używam D700 z SB700 (tylko TTL i odbijanie od ścian) na imprezach przy sztucznym oświetleniu.

Teraz testuje S5 z SB700 i nie potrafię zapanować nad efektem końcowym:)
[...]

Niedoświetla?

arhetyp
11-02-2013, 17:09
Niedoświetla to chyba złe określenie.

Wydaje mi się, że nie rozkłada automatycznie światła tak "inteligentnie" jak D700.
Ale może to wynikać z braku mojej wprawy.

arhetyp
12-02-2013, 16:52
Ważne w temacie.

Nie potrafię rozpracować jak działa przy użyciu trybu TTL lampy AutoIso aparatu.
W D700 jest dostosywane do warunków, w S5 natomiast przy zdjęciach z lampą mam ciągle stałą wybraną wartość.
Czy zatem nie działa?

Pozdrawiam
Arek

Sapphiron
18-02-2013, 13:27
1. AutoISO kuleje.
2. S5 działa prawidłowo z sb600,700,800,900,910.

arhetyp
19-02-2013, 21:10
Kuleje z lampą czy generalnie?

Sapphiron
19-02-2013, 21:11
kuleje z lampą. bez lampy działa jak trzeba :)