Zobacz pełną wersję : Jak przerobic zdjecie w zblizony sposob?
Witam, chcialam dowiedziec sie jak uzyskac zblizony efekt na zdjeciu (w PS lub LR) do tego
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/71679_471558389547450_127822096_n.jpg)
(gora-po obrobce, dol-przed). Z gory dziekuje! :)
Pozdrawiam, Wiola.
Do zrobienia w LR lub ACR
- ustawienie kontrastu i clarity
- chyba trochę rozjaśnione
- zmiana balansu bieli
- zmiana kolorystyki na suwakach (HSL), możliwe że zieleń trochę w kierunku niebieskiego
- wyostrzone
Gotowej recepty nie dostaniesz - każde zdjęcie jest inne i inaczej trzeba do niego podejść.
mi wyszło coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/545/obrbka.jpg/)]
jeśli chcesz zobaczyć co tam grzebałem, to wejdź na chomika i pobierz plik PSD z zachowanymi narzędziami (widoczne na bocznym panelu). Za dużo pisania co i jak, a wszystko będzie jasne jak przestudiujesz użyte narzędzia. Co prawda idealnie podobne nie są, ale może i taki końcowy efekt ciebie lub innych zainteresuje. Poza tym nie chciałem dopieszczać obrazka, bo można by było się już pogubić patrząc na listę warstw ;)
..no i szkoda, że nie ma raw'a...
Link:
http://chomikuj.pl/papierex
plik: obróbka
Dziekuje wszystkim bardzo bardzo ;)
Zabiore sie za obczajanie jak bedzie komputer bo chwile temu sie zepsul;/
Pozdrawiam.
PS Papier jakbys mogl to nie usuwaj tego pliku, bo jak pisalam wczesniej nie mam mozliwosci otworzenia go.
spoko, nie ma problemu. Plik będzie się znajdywał na chomiku jeszcze przez jakiś czas.
Ostatnia wskazówka: dzisiaj bym jeszcze podbił czernie na moim obrabianym obrazku.
pozdrawiam!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.