PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie aparatem po WiFi



Raulo
07-02-2013, 15:46
Nowość na targach Macworld/iWorld
Kilka słów na blogu. Moim zdaniem bardzo ciekawy gadżet.
http://fotosobczak.pl/blog/files/31ec1e9a7550969aa6b7c84b3bc93daa-2.html

morzon
07-02-2013, 15:56
Super! Ja się na to piszę :) I tak 2x taniej niż dedykowany przekaźnik WiFi...

Zastanawiam się tylko jak będzie z LV - czy będzie jakiś lag czy w czasie rzeczywistym da rade pokazywać? Mam co prawda zewnętrzny 7" monitor do filmowania, ale jakość i rozdzielczość iPada to jednak nie jest...

Raulo
07-02-2013, 16:36
Mnie interesuje jak szybko idzie NEF z D800 do iPada po tym WiFi.
Żeby nie okazało się, że na jedno ujęcie czekamy ładnych kilkanaście sekund :)

morzon
07-02-2013, 16:37
Ale chodzi Ci o podgląd czy archiwizacje/wysyłke dalej? Bo moze dałoby się ratować żeby jpg'a małego do wglądu przesyłał.

Raulo
07-02-2013, 17:16
Tak, chodzi o sam podgląd.

Robert_P
07-02-2013, 17:40
Jeśli sam podgląd to może robiąc równocześnie jpg-i można tylko je wysyłać ? Wszak ważą o wiele mniej i problem transferu może nie istnieć .
Generalnie bardzo ciekawe urządzenie .

pgaik
07-02-2013, 18:05
Jaka tam nowosc. Czaję się na to już kilka miesięcy... i chyba trzeba będzie zainwestować te 900 PLN ;)


http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=xNETUf6SM6SD4gTws4DgAg&hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dcamranger%2Bd800%26hl%3Dpl%26client%3 Dsafari%26tbo%3Dd&rurl=translate.google.pl&sl=en&twu=1&u=http://forums.dpreview.com/forums/post/50405422&usg=ALkJrhj-j4jUSX9JmXxgNEUEeQp6G1VYUA

Raulo
07-02-2013, 18:19
Oczywiście + cło i podatek

pgaik
07-02-2013, 18:20
Tak, tak, nie inaczej.

Raulo
07-02-2013, 18:31
Na przykładzie tego (http://www.promotesystems.com/products/Promote-Control.html) urządzenia, które zakupiłem już jakiś czas temu mogę powiedzieć, że całkowity koszt z cłem i podatkiem wyniósł mnie 1500 PLN
Kupowałem przez Amazon, bo wysyłka była free.

kichu
07-02-2013, 18:42
Cło podatek wysyłka to tak zawsze wychodzi srednio około +35% od ceny bazowej.

morzon
07-02-2013, 18:42
Chyba, że ktoś przywiezie.

kichu
07-02-2013, 18:45
Ale chodzi Ci o podgląd czy archiwizacje/wysyłke dalej? Bo moze dałoby się ratować żeby jpg'a małego do wglądu przesyłał.

wideo recenzja mowi, ze jak ustawisz raw+jpg w aparacie to do pogladu na ekranie iPada sciaga jpega

morzon
07-02-2013, 18:45
No to super :)

kichu
07-02-2013, 18:51
http://www.youtube.com/embed/fNhxdQ1ejM4?rel=0

morzon
07-02-2013, 18:53
http://www.youtube.com/embed/fNhxdQ1ejM4?rel=0

Obejrzałem pierwsze 40s... Kurde, już widzę, że to LV działa nędznie :( Jest lag i jakiś biedny klatkarz... :(

Olsza
07-02-2013, 19:16
Obejrzałem pierwsze 40s... Kurde, już widzę, że to LV działa nędznie :( Jest lag i jakiś biedny klatkarz... :(
http://www.camranger.com/features/

Frame rate of about 6 – 18 fps depending on camera.

tongpo
07-02-2013, 23:35
znalazlem jeszcze taki gadzet raydio master -a tylko przez bluetooth -a ..
gdybym był fanem iphone pewnie bym sobie sprawił ...
http://allegro.pl/raydio-master-pilot-iphone-ipad-nikon-d300-d3-d70-i2989271254.html

pozdro...

morzon
08-02-2013, 12:05
znalazlem jeszcze taki gadzet raydio master -a tylko przez bluetooth -a ..
gdybym był fanem iphone pewnie bym sobie sprawił ...
http://allegro.pl/raydio-master-pilot-iphone-ipad-nikon-d300-d3-d70-i2989271254.html

pozdro...

Tylko, że tam nie ma podglądu żadnego, tylko parametry...

sfor
08-02-2013, 13:04
http://www.heliconsoft.com/heliconremote.html

pgaik
08-02-2013, 13:11
http://www.heliconsoft.com/heliconremote.html


Mam to na swoim androidowym tablecie z biedronki ;)
Ale to nie jest bezprzewodowe /WiFi.

Robert_P
08-02-2013, 13:20
http://www.heliconsoft.com/heliconremote.html

Link raczej nie w temacie.

Witosz
17-02-2013, 21:35
Nowość na targach Macworld/iWorld
Kilka słów na blogu. Moim zdaniem bardzo ciekawy gadżet.
http://fotosobczak.pl/blog/files/31ec1e9a7550969aa6b7c84b3bc93daa-2.html

Troszkę za droga zabawka.;)

Woland
18-02-2013, 03:50
Mam to na swoim androidowym tablecie z biedronki ;)
Ale to nie jest bezprzewodowe /WiFi.

a jaki ty masz biedronkowy tablet że obsługuje Ci lustrzankę?:)