Zobacz pełną wersję : Zamiana RAW na JPG
witam, jestem tu nowy więc na wstepie wszystkich pozdrawiam.
a moje zapytanie jest takie, mam D40 i zrobiłem kilakdziesiąt zdjęć w RAW, chcę zmienić je na JPG - w jaki sposób mam to zrobic?
Programem:
ViewNX
CaputerNX
Photoshop, Adobe Camera RAW z PS'a
Lightroom
Camera One
RawTherapee
i pewnie kilka innych.
Można tez to zrobić w aparacie.
Dodam tylko, ze jezeli jestes z niektorych zdjec zadowolony to nie usuwaj RAWow, kiedys do nich wrocisz...
Pyra001 podaj tutoriala "Można tez to zrobić w aparacie." to może rozwiązać problemy wielu innych fotografów tu na forum (kolor z nikona w Raw) - ciekaw bardzo jestem :D
Kolego Mortex, użyj ViewNx jest darmowy.
Zaznaczasz wszystkie zdjęcie w wybranym katalogu i u góry masz ikonę "convert files"
Otwiera się nowe okno dialogowe, gdzie zaznaczasz jpg jakość i rozdzielczość oraz miejsce zapisania.
Chyba najlepsze rozwiązanie dla początkującego, kolory będziesz miał takie jak w aparacie.
Grega wskazówka bardzo trafna ;)
biegly, jeśli chodzi o d90 to wchodzisz w podgląd zdjęć, wciskasz OK, z menu wybierasz "NEF (RAW) prosessing", wybierasz jak ma to przetworzyć, następnie wybierasz EXE i wciskasz OK. Proste, ale raczej problemów niczyich nie rozwiąże.
grzegorzant
08-02-2013, 11:15
witam, jestem tu nowy więc na wstepie wszystkich pozdrawiam.
a moje zapytanie jest takie, mam D40 i zrobiłem kilakdziesiąt zdjęć w RAW, chcę zmienić je na JPG - w jaki sposób mam to zrobic?
Jeśli pytasz CZYM to zrobić koledzy podpowiedzieli, natomaiast jeśli pytasz JAK to zrobić - to uuuu długa historia. Wielowątkowa, też tu na naszym Forum
darkmajin
08-02-2013, 11:21
biegly, jeśli chodzi o d90 to wchodzisz w podgląd zdjęć, wciskasz OK, z menu wybierasz "NEF (RAW) prosessing", wybierasz jak ma to przetworzyć, następnie wybierasz EXE i wciskasz OK. Proste, ale raczej problemów niczyich nie rozwiąże.
podaj koledze instrukcje do d40
Nie wiedzialem, że tak tak się da ;)
darkmajin ta funkcja dla mnie zbędna, więc podaruj sobie instrukcję!
Co do problemów, to wystarczy zajrzeć do "Oprogramowanie" NEF i kolory odszukać :)
wielkie dzięki, widzę że tutaj duzo się nauczę.pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.