PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś zna jakiś uchwyt na statyw fotograficzny do tabletu?



Woland
06-02-2013, 12:22
Witam , kupiłem tablet ale nie mogę znaleźć odpowiedniego uchwytu aby pasował na statyw fotograficzny,
ten tablet ma służyć jako dodatkowy ekran zamiast tego w nikonie, abym miał obraz na poziomie wzroku a nie wyginał się i cudował aby dojrzeć co fotografuję :)

mam statyw manfrotto 190 XPROB

bart1
06-02-2013, 17:32
Woland poczytaj w tym wątku -> http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218483

jasiu76
06-02-2013, 19:00
Witam. Mozesz mi napisac jaki tablet i jaki program uzywasz ? Bo mam nikona d800 i samsunga tab 2 i nie ma zadnego dobrze dzialajacego oprogramowania. Troche szukalem, ale nic dzialajacego nie znalazlem

Woland
06-02-2013, 20:58
Witam. Mozesz mi napisac jaki tablet i jaki program uzywasz ? Bo mam nikona d800 i samsunga tab 2 i nie ma zadnego dobrze dzialajacego oprogramowania. Troche szukalem, ale nic dzialajacego nie znalazlem

ja na razie używałem smartfona xperia neo, jutro dojdzie tablet Modecom 9701 też z androidem, a na androida software pod mojego nikona d7000 to DSLR Dashboard

Vifoto
06-02-2013, 21:03
Mam coś takiego mogę posłać Tobie na podany adres internetowy opis i foto. Adres potrzebny bo na PW nie mogę przesłać foto. Jest to urządzenie zastępujące głowicę, mocowane na statywie. Umożliwia zamocowanie dowolnie konfigórowanego aparatu ze środkiem ciężkości na przecięciach osi obrotu w dwu płaszczyznach. Posiada dowolnie regulowany opór manipulacji. Dodatkowo umożliwia zamontowanie tabletu, lampy itp.

zdyboo
08-02-2013, 11:24
Rozwiązania gotowe pewnie będą koszmarnie drogie. Ja bym to zrobił tak, że blachę taką powiedzmy 1-1,5 mm grubości umieścił pomiędzy głowicą, a statywem. Do blachy przynitować bezpośrednio jakąkolwiek okładkę na dany tablet, najlepiej jak najtańszą. Ewentualnie znaleźć przegub kulowy z blokadą, żeby mieć możliwość ustawienia tabletu względem statywu. Jak dostarczysz przegub i okładkę, to reszta jest do ogarnięcia w zakładzie ślusarskim, za przysłowiową flaszkie.

morzon
08-02-2013, 12:01
Mam coś takiego mogę posłać Tobie na podany adres internetowy opis i foto. Adres potrzebny bo na PW nie mogę przesłać foto. Jest to urządzenie zastępujące głowicę, mocowane na statywie. Umożliwia zamocowanie dowolnie konfigórowanego aparatu ze środkiem ciężkości na przecięciach osi obrotu w dwu płaszczyznach. Posiada dowolnie regulowany opór manipulacji. Dodatkowo umożliwia zamontowanie tabletu, lampy itp.

Tu nie możesz wkleić? Też jestem ciekaw jak to wygląda.

ajt
08-02-2013, 12:50
Może ktoś już wpadł na pomysł zrobienia tabletu z gwintem do statywu? :)

Vifoto
08-02-2013, 14:12
S4INT
Jak chcesz to podaj na PW adres mailowy to prześlę ci fotki z opisem tego co wymieniłem i w wersji do zamocowania tabletu (jednak bez samego tabletu bo go nie mam na razie) Jak uznasz że jest coś warte to ustrojstwo to możesz opublikować na forum. Masz dużo postów to nie zostaniesz zbesztany za publikację jak ja.

Woland
08-02-2013, 14:14
Rozwiązania gotowe pewnie będą koszmarnie drogie. Ja bym to zrobił tak, że blachę taką powiedzmy 1-1,5 mm grubości umieścił pomiędzy głowicą, a statywem. Do blachy przynitować bezpośrednio jakąkolwiek okładkę na dany tablet, najlepiej jak najtańszą. Ewentualnie znaleźć przegub kulowy z blokadą, żeby mieć możliwość ustawienia tabletu względem statywu. Jak dostarczysz przegub i okładkę, to reszta jest do ogarnięcia w zakładzie ślusarskim, za przysłowiową flaszkie.

ja jestem zielony w takich tematach , dlatego zawsze szukam gotowych konstrukcji aby ułatwić sobie focenie z wózka... właśnie teraz pomyślałem że taki uchwyt przy wózku też chyba by zdał egzamin, bo kabel łączący tablet z nikonem jest dość długi, no ale też sporo szukania z tym...

zdyboo
08-02-2013, 14:21
Poszukaj mocowania do mapników na rower.

Woland
08-02-2013, 15:56
http://tanio.net/uchwyt-do-tabletow-goclever-view10-dual-mount.html
-to by chyba dało rade do nogi statywu, jak myślicie?

zdyboo
08-02-2013, 16:04
Myślę, że dałby radę, tylko spytaj się przed zakupem o maksymalną średnicę tego mocowania do pręta zagłówka. Żeby się nie okazało, że będziesz miał tablet na poziomie podłogi.

Vifoto
08-02-2013, 19:19
Widzę że więcej osób jest zainteresowane jest tematem, podam więc link do Picasy gdzie jest konkretne rozwiązanie tematu. Pionowy i Poziomy po usunięciu jednego z aparatów też pozwoli na zamocowanie tabletu. Są tam też inne gadgety. Dla Wolanda z racji wózka należy zamocować tablet w pozycji dla niego wygodnej. Upraszam jednocześnie pana "Z" o nie komentowanie moich postów.
https://picasaweb.google.com/113816662882931113026/MojeNiepatenty02?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMSs2sW-39iXjgE&feat=directlink

ThomasVoland
08-02-2013, 19:29
Jak dobrze rozumiem, to w tym wynalazku montuje się tablet na wysokości aparatu, czyli kompletnie nie tak jak chce zrobić autor.

Vifoto
08-02-2013, 20:12
Albo źle czytasz albo nie rozumiesz. Napisałem dla Wolanda potrzebne indywidualne mocowanie. Kulowy wymaga innego elementu końcowego, tak wygiętego i odpowiednio wymiarowego aby kulowy kulowy był na odpowiedniej wysokości. Zasadniczo poniżej aparatu, a zamocowany odwrotnie pozwoli osobie na wózku fotografować z pozycji żaby. Takie urządzenie dało by autorowi wątku pełny komfort i go nie uczyni biedakiem. Prosty kulowy + uchwyt tabletu z Allegro + materiał (mosiądz i aluminium) + wykonanie to nie cena flaszki ale na pewno 500 nie przekroczy. A wygląd i wygoda też są coś warte. Całość można wykonać bez stabilo (łączniki i elementy gwintowane) wtedy znacznie taniej 500/3

Raulo
09-02-2013, 15:14
Może nie jest to profi rozwiązanie, ale w moim przypadku sprawdza się znakomicie.
Zainwestowałem sporo kasy w stopkę do manfrotto i kawał płyty wiórowej z odpadu w Bricomarche. W sumie to jakieś 30 PLN wyszło :)
Stopkę przykręciłem wkrętami bezpośrednio do dechy na stałe.
Głównie używam do oglądania filmów podczas ćwiczeń ale do fotografii również się nada :)
Tak to wygląda:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img46/5177/img0233vp.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img716/3919/img0237yrx.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img829/5092/img0235kv.jpg)

RobertMiernik
09-02-2013, 15:20
Może nie jest to profi rozwiązanie, ale w moim przypadku sprawdza się znakomicie.

Wow, a całość zasilana z orbitreka z tyłu... ;)

A tak na poważnie, gdyby płyta była ciut cieńsza też by wystarczyła.

Dodaj jeszcze na górze na zawiasie klapkę z czegoś miękkiego do "blokowania" tabletu po zainstalowaniu, żeby się go nutę dało zrzucić przy przypadkowym szturchnieciu i będzie pro wypas. A koszt zwiększy się tylko o 5zł.

Raulo
09-02-2013, 15:25
decha akurat taka była, byłaby cieńsza to bym wziął. Nie zwracałem na to uwagi.
Do zastosowań foto można takie "blokowanie" zamocować, to faktycznie nie problem. Ja takowego nie potrzebuje. Włączam film i nie dotykam juz tabletu. Po godzinie ćwiczeń wyłączam i to wszystko :)

Woland
09-02-2013, 19:11
ja bym się bał że w plenerze to mi zwieje :P

Raulo
09-02-2013, 19:37
Co do pleneru to wystarczy zamontować blokadę o której kolega wyżej wspomniał.

zdyboo
11-02-2013, 11:01
Woland, coś dla Ciebie się szykuje (http://www.tabletowo.pl/2013/02/08/mediatek-szykuje-procesor-dla-tabletow/).

Woland
11-02-2013, 18:45
Woland, coś dla Ciebie się szykuje (http://www.tabletowo.pl/2013/02/08/mediatek-szykuje-procesor-dla-tabletow/).

dzięki, ale to chyba za wielkie jest:)

dziś przyszedł tablet, zaraz sprawdzę czy soft do Nikona na nim działa:)

Woland
13-02-2013, 06:16
http://www.monacor.pl/product/show/8706/MTS-10 -amoże takie coś ktoś używał? bo nie mogę dojrzeć na jakiej zasadzie jest mocowane do nogi statywu

ros_ja
04-09-2014, 15:56
Sam jestem właśnie na etapie poszukiwania odpowiedniego rozwiązania do mocowania tabletu do statywu fotograficznego (nie tak drogiego jak Manfrotto MN783) lub czegoś zastępczego.


http://www.monacor.pl/product/show/8706/MTS-10 -amoże takie coś ktoś używał? bo nie mogę dojrzeć na jakiej zasadzie jest mocowane do nogi statywu

Wydaje mi się, że jest to rodzaj klipsa, który zaciska się i blokuje za pomocą pokrętła. Konstrukcja wygląda na solidną.

Znalazłem jeszcze inne konstrukcje, które mogą się sprawdzić.
1. Tracer Tablet 931 - biurko, statyw.
2. Tracer Tablet 940 - biurko, choć może dałoby się zamontować to na statywie.
3. Manfrotto MN844 - półka na akcesoria mocowana chyba do zwykłego gwintu statywowego (Manfrotto MN824), ale pewności nie mam.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest wykorzystanie wolno stojącego pulpitu (statywu) do nut np.:
1. Hamilton KB301F - bardzo lekki, ale pewnie mało stabilny
2. Proel RSM360M - wytrzymały i stabilniejszy

Znalazłem także pulpity dokręcane do statywów:
1. PROEL RSM 220
2. BOSTON CLIP-ON OMS-395
3. STIM R-08
4. STIM P-09
5. STIM P-10
6. IK Multimedia iKlip 2 - wprawdzie do iPada, ale może będzie pasować też do innych tabletów
7. BSX Uchwyt na iPad do statywu mikrofonowego

Jak widać jest trochę możliwości, ale niestety nie sprawdzonych. Myślę, że część z nich da się przystosować do statywu fotograficznego. Mam nadzieję, że te informacje będą to dla kogoś z Was pomocne.