PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] Fujifilm X100/X100S/X100T



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cold
04-02-2013, 07:42
Ot, przypadkiem się natknąłem...
http://www.amazon.co.uk/Fujifilm-X100S-Digital-Camera-Silver/dp/B00AX12ZL8/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1358076422&sr=8-15

dominikpl72
04-02-2013, 13:55
U nas tez już jest X100s oraz X20 w przedsprzedaży:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=16435

shaolin
13-03-2013, 19:16
http://www.quesabesde.com/noticias/fuji-x100s-analisis-muestras-comparativa-sony-rx1,1_9607

http://www.dslrmagazine.com/pruebas/pruebas-de-campo/fujifilm-x100s-desde-paris-con-amor.html

http://www.riflessifotografici.com/prove-corpi-macchina/fujifilm-x100s-prime-impressioni.html

http://www.flickr.com/photos/25805910@N05/sets/72157632958348638/

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=16607&fujifilm-x100s-zdjecia-przykladowe

http://www.briankraft.com/Blog/personal/fuji-x100s-high-iso-review/

KSIĘŻAK
13-03-2013, 19:49
No tak nie załapałem się na promocję. Czy macie może jakieś przecieki kiedy będą w normalnej sprzedaży?

epicure
13-03-2013, 19:53
Na przełomie marca i kwietnia będą już w sklepach.

KSIĘŻAK
13-03-2013, 20:05
No to fajowo. Będzie można pomacać przed zakupem, no i żeby cena nie była z kosmosu

WojtehP
14-03-2013, 09:32
cana nie licz ze będzie inna ... bedzie ponad 5 tys

shaolin
14-03-2013, 16:04
Nawet u mnie jest drogo, a myslalem ze przytule sobie jedna sztuke niedlugo...

http://www.photographyblog.com/previews/fujifilm_x100s_photos/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+photographyblog+PhotographyBL OG

Macie jeszcze to, ale juz nie moge edytnac poprzedniego posta. Prosze o polaczenie ;)

KSIĘŻAK
14-03-2013, 18:25
shaolin dzięki za link. Powiem krótko.Będzie to na pewno mój wycieczkowy przyjaciel

WojtehP
14-03-2013, 22:16
chciałem kupić zaraz po ukazaniu się ... ale przeliczyłem i pomyślałem ze zaczekam kilka miesięcy ...

shaolin
15-03-2013, 07:04
U mnie poki co ~4100-4200pln, w HK 3700-3800pln :cry: no nic, trzeba bedzie poczekac ;)

EDIT: Zrobili apdejt na photographyblog i dali caly test:
http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_x100s_review/

LordYoghurt
15-03-2013, 13:13
Kusi, żeby zamienić plecaczek z D700 i kilogramem szkieł na to maleństwo

124miko
15-03-2013, 13:17
Kusi, żeby zamienić plecaczek z D700 i kilogramem szkieł na to maleństwo

Jakby wyrzucić pozostałe szkła, a zostawić tylko 35 lub 50, to też odciąży się znacznie "plecaczek", ale spadnie elastyczność sprzętu. Nie wiem do czego używasz sprzętu foto, ale moim zdaniem X 100s nie zastąpi lustrzanki we wszystkich zastosowaniach.

pastwisko
15-03-2013, 13:56
Tyle że wieskszość osób sobie spokojnie da radę bez tych "wszystkich zastosowań", bo ile osób je wykorzystuje? wiekoszść uzytkowników jedzie na uniwersalnym zoomie + jakaś stałka.

djhonda
15-03-2013, 14:12
ja prognozuje, że za jakiś czas 80% właścicieli lustrzanek przesiądzie się na mirrorlessy. Zostaną tylko pro-fociarze z lustrem, ludzie którzy z tego żyją, czyli znowu wszystko wróci do normy a nie tak jak teraz na weselu 10 wujków fotografów ;)

Ja jednak jeszcze sekundę się wstrzymam z wymianą d700, czekam na x-pro2.

shaolin
15-03-2013, 15:43
U mnie nie ma byc zamiast tylko jako dodatek, zeby nie targac D3s wszedzie bo nawet z 35 czasem mozna dostac garba, nie mowiac o straszeniu ludzi na miescie ;) takie X100s bylo by w sam raz... ale nic, trzeba czekac az stanieje ;)

EDIT: Do poczytania...

http://www.fujirumors.com/x100s-vs-x100/

MariuszJ
15-03-2013, 15:47
Moim zdaniem ludzi najbardziej straszy przykładanie przez fotografującego czegoś do oka. Wielkość ma tu pewne znaczenie, ale nie przeceniałbym jej zbytnio.

KSIĘŻAK
15-03-2013, 15:50
Ja tam nie będę czekał na taniość. jak bedzaie dostepny w detalu to biore. Zaoszczędzę na zdrowiu, które kosztuje dużo więcej przy zdegenerowanym kręgosłupie hi hi

shaolin
15-03-2013, 15:53
Moim zdaniem ludzi najbardziej straszy przykładanie przez fotografującego czegoś do oka. Wielkość ma tu pewne znaczenie, ale nie przeceniałbym jej zbytnio.

Jezeli to cos zaslania Ci prawie cala twarz to chyba straszy bardziej ;)

MariuszJ
15-03-2013, 15:59
Jezeli to cos zaslania Ci prawie cala twarz to chyba straszy bardziej ;)

:)

Tym niemniej zauważam dużą większą naturalność u fotografowanych osób, gdy kadruję ich średnim formatem z kominkiem, gdzie całość ma gabaryty pustaka, albo nexem z brzucha, z prostopadle rozstawionym ekranem niż wtedy, gdy celuję im w twarz zasłaniając własną dowolnym sprzętem, włączając w to smartfon, coś rozmiarów fuja czy lustrzankę.

LordYoghurt
15-03-2013, 16:52
Jakby wyrzucić pozostałe szkła, a zostawić tylko 35 lub 50, to też odciąży się znacznie "plecaczek", ale spadnie elastyczność sprzętu. Nie wiem do czego używasz sprzętu foto, ale moim zdaniem X 100s nie zastąpi lustrzanki we wszystkich zastosowaniach.
Wszystko co mam, opisuje moja stopka. W zasadnie przerzucam się między 28 a 50mm, sporadycznie sięgam po 85mm. Z zooma i lampy praktycznie w ogóle nie korzystam. Zdjęcia robię ludziom, głównie reporterskie i portretowe. Nie planuję zoomów, długich ogniskowych, rybiego oka czy czego tam jeszcze. Nie fotografuje samolotów w locie, tokujących cietrzewi, czy sportów motorowych. Taki X100S mógłby być, mimo wysokiej ceny 5tys, dwa razy tańszym rozwiązaniem od FF i dwa razy lżejszym i poręczniejszym. Wszelkie X-pro1 itp. w moim wypadku raczej są kumulacją wad D700 i X100s niż ich zalet. Nie wiem, myślę, zastanawiam się...

PiterM
16-03-2013, 09:26
Jako uzupelnienie lustra - idealna maszynka! Ale jako zamiennik... niekoniecznie. Brakowaloby mi "jasnego" zakresu 70-200 ;)

kaku
16-03-2013, 13:28
Par fajnych kadrów:
http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/
Kurcze kusi ta migawka centralna, ale źle mi w łapie leży, za to x-e1/ x-pro1 przyklejony do dłoni. Ale AF jeszcze nie ten mają, a i wspomaganie MF z x100s by im się też przydało.

"Wszelkie X-pro1 itp. w moim wypadku raczej są kumulacją wad D700 i X100s niż ich zalet. Nie wiem, myślę, zastanawiam się..."
Chciałem przejść na fuji, żeby uprościć sprzęt i ograniczyć jego ilość, ale co zapowiadają obiektyw to chciało by się go mieć, a że ceny mają jakie mają to też rzucanie się w bezustanną chęć rozbudowy systemu. Może druga generacja będzie już na tyle dopracowana, aby przejść całkowicie na bezusterkowe fufu, na razie w moim przypadku to za duże ryzyko.

MariuszJ
16-03-2013, 19:01
Par fajnych kadrów:
http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/


Te kadry nie są fajne, są wyborne. Wolałbym nie oceniać przez ich pryzmat tego, co widzi się w wykonaniu "Naszych".

pastwisko
16-03-2013, 20:12
Przez ten low-contrast wyglądaja jak kiepsko wywołane foty z Zenita a badziewnego filmu z jakiejś Fomy, Ilforda czy innej Superii. Ale nostalgia za czasem minionym wszystko wybaczy i pewnie ludzie to kupują.

kaku
17-03-2013, 01:24
Ja też wole B&W z dużym kontrastem, ale jak sam napisał:
"And yes, I know my black levels are high– it’s intentional. The camera is capable of producing an amazing dynamic range. I only mention it because I know some people will be confused (and some will even be pissed off… I have no idea why)."

pastwisko
17-03-2013, 01:49
Nie no domyślam się że to obróbka, a nie aparat.

To takie tam moje zrzędzenie (wynikajace z długiego focenia na filmie) jak widzę ze ludzie celowo robią w komputerze to czego wołajac/odbitkując/skanując człowiek stara się uniknąć :)

LordYoghurt
17-03-2013, 13:14
tu kilka świetnych kadrów:
http://zackarias.com/editorial-photography/galatasaray-bests-schalke-fuji-x100s-bests-leica/

shaolin
19-03-2013, 13:52
http://www.fujirumors.com/x100s-mike-kobals-first-impressions-and-rx1-vs-x100s-video-brian-kraft-update/

Niektore sample na dpr dziwnie miekkie...
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/fujifilm-x100s-preview-samples#page=1

seler
19-03-2013, 14:31
Tyle że wieskszość osób sobie spokojnie da radę bez tych "wszystkich zastosowań", bo ile osób je wykorzystuje? wiekoszść uzytkowników jedzie na uniwersalnym zoomie + jakaś stałka.

Ja po zakupieniu x100 wyprzedałem lustro i szkła i w sumie nic mi nie brakuje... czasami, trochę czegoś dłuższego... może za jakiś czas po prostu zamienię na ex1 żebym mógł podpiąć jedyny obiektyw jaki zostawiłem sobie czyli nikkora 105/2.5 ais...

LordYoghurt
19-03-2013, 15:27
Ładnych sampli jak na lekarstwo. Tyle czytam tych zachwytów nad jakością .jpg prosto z puszki, że D700 może mu buty wiązać. Oglądam te foty na Flickr i nie widzę. Przy obecnej szybkości działania tej puszki jestem w stanie zostać z samym ekwiwalentem 35mm f/2, byle jakość była jak z D700+35/2 na f/2.8. W weekend specjalnie uparcie robiłem zdjęcia wyłącznie na D700+35/2 i obrazek bardziej mi się podoba, niż to co widzę w X100s. Ale jeszcze się nie zniechęcam, szukam dalej...

andrzejek
19-03-2013, 15:36
Zobacz jeszcze może dla porównania obrazki z X100.

pastwisko
19-03-2013, 16:14
Ładnych sampli jak na lekarstwo.

to przynajmnej wiadomo kto stanowi gros jego uzytkowników i do jakich celów go uzywa ;)

LordYoghurt
19-03-2013, 18:11
to przynajmnej wiadomo kto stanowi gros jego uzytkowników i do jakich celów go uzywa ;)
Prawda ;-) Ale ja też jestem amatorem, a z bez trudu D700 dostaję więcej. Spodziewałem się, że X100S umie tak samo albo i lepiej. W zasadzie na poziomie technicznym powinien, więc zrzucam wszystko właśnie na czynnik ludzki. No i dalej czekam na te świetne sample ;-) Wiem już na pewno, że nie sprzedam D700 dopóki nie spędzę przynajmniej jednego dnia z X100s, za duże ryzyko.

MariuszJ
19-03-2013, 18:25
Sprawa jest banalna. Świetny sampel z 24mm na cropie nie wybroni się ani dynamiką szerokiego kąta, ani głębią ostrości. Trzeba mieć co fotografować i na dodatek trzeba robić to dobrze. Nie sądzę, żeby była specjalna różnica jakości między X100, D700+35/2.8 czy choćby nexem z cajsem 24/1.8 - w tych samych rękach dadzą dokładnie to samo. Oglądanie flickrów i próba uogólnienia, zdalnego porównania z własnymi zdjęciami to karkołomne zadanie - osobliwie z tym kątem widzenia.

qbic
19-03-2013, 18:31
Wiem już na pewno, że nie sprzedam D700 dopóki nie spędzę przynajmniej jednego dnia z X100s, za duże ryzyko.

Te aparaty to zupełnie inne fotografowanie.... i tego dotyczy problem, nie tego ze obrazek się rożni odrobinę od d700+35 2.8.

MariuszJ
19-03-2013, 18:43
Te aparaty to zupełnie inne fotografowanie.... i tego dotyczy problem, nie tego ze obrazek się rożni odrobinę od d700+35 2.8.

Nie popadajmy tylko w przesadę.

Ani nie uprawia się focenia tym X100 jakoś specjalnie inaczej niż lustrzanką, ani X100 nie jest względem D700+35 po jakiejś drugiej stronie barykady ze względu na gabaryt. Kieszonkowy tak samo jak i D700 już nie jest.

qbic
19-03-2013, 22:22
Nie popadajmy tylko w przesadę.

Ani nie uprawia się focenia tym X100 jakoś specjalnie inaczej niż lustrzanką, ani X100 nie jest względem D700+35 po jakiejś drugiej stronie barykady ze względu na gabaryt. Kieszonkowy tak samo jak i D700 już nie jest.

X100 nosze w kieszeni kurtki, jakoś D700 się tam nie mieści.
X100 bez problemu zrobisz zdjęcie z "ukrycia", zazwyczaj nie patrzy się na ten aparat poważnie.
D700 ma szybki AF i pracuje w ciemnościach, X100 - nie.


Rożnica w wielkości moim zdaniem jest co najmniej znacząca...

http://camerasize.com/compare/#181,133

Z mojego punktu widzenia porównywanie tych aparatów jest trochę bez sensu. D700 to dobra lustrzanka z niezłym high iso, X100 - dobry kompakt z przyzwoitym szkłem który nie może mieć takiej samej jakości jak puszka z matrycą 35mm.

MariuszJ
19-03-2013, 22:42
X100 nosze w kieszeni kurtki, jakoś D700 się tam nie mieści.
Masz duże kieszenie. W moją ledwie wchodzi nex ze stałką.


X100 bez problemu zrobisz zdjęcie z "ukrycia",
Akt podniesienia aparatu do oka niweluje całą dyskrecję procesu fotografowania z ukrycia.


zazwyczaj nie patrzy się na ten aparat poważnie.
Użytkownicy D90 z 18-200 też nie patrzą na poważnie na mój D700 z konusowatą stałką.


Rożnica w wielkości moim zdaniem jest co najmniej znacząca...
Obejrzyj sobie X100 vs Nikon A - tu jest również znacząca różnica. Dlatego - prócz braku gibanego ekranu - koncepcję Nikona uważam za lepszą. Prawie-kieszonkowość jest niestety niekieszonkowością, a jak coś jest już niekieszonkowe i wymaga wsparcia torby, to wybierzmy to co jest jednak w dalszym ciągu technologicznie trochę z przodu.

qbic
19-03-2013, 22:57
Moje rozważania dotyczą X100 vs D700, niczego więcej.

Witek.K
20-03-2013, 09:46
Prawie-kieszonkowość jest niestety niekieszonkowością, a jak coś jest już niekieszonkowe i wymaga wsparcia torby, to wybierzmy to co jest jednak w dalszym ciągu technologicznie trochę z przodu.

Niekoniecznie jest tak jak piszesz, przynajmniej w moim przypadku. Mam obecnie dwa systemy D700 + szkla i X-E1 + szkla. Jestem kompletnym amatorem i zdjecia robie jedynie na pieszych, gorskich wycieczkach i roznych drobnych, prywatnych imprezach (knajpy, BBQ, urodziny sasiada itp). Aparat nosze najczesciej na pasku (szyja, ramie), do tego mam szkla zapakowane do plecaka lub torby zaleznie od okolicznosci, czasem tylko to co na bagnecie. Chyba nie musze pisac co mi urywa szyje, ramie, plecy a co jest lekkie i poreczne. Roznica dla mnie jest tak duza, ze wreszcie odzyskalem chec do fotografii, poniewaz nie musze sie zawsze przed wyjsciem z domu zastanawiac, czy chce mi sie te wszystkie graty dzwigac. Cytujac klasyka: najepszy aparat to ten, ktory mam ze soba. ;)

PS: W kieszeniach w ogole nie lubie nic nosic, bo "rurki" obcisle nosze, chociaz chyba juz nie powinienem;)

MariuszJ
20-03-2013, 10:19
Niekoniecznie jest tak jak piszesz, przynajmniej w moim przypadku. Mam obecnie dwa systemy D700 + szkla i X-E1 + szkla. Jestem kompletnym amatorem i zdjecia robie jedynie na pieszych, gorskich wycieczkach i roznych drobnych, prywatnych imprezach (knajpy, BBQ, urodziny sasiada itp). Aparat nosze najczesciej na pasku (szyja, ramie), do tego mam szkla zapakowane do plecaka lub torby zaleznie od okolicznosci, czasem tylko to co na bagnecie. Chyba nie musze pisac co mi urywa szyje, ramie, plecy a co jest lekkie i poreczne. Roznica dla mnie jest tak duza, ze wreszcie odzyskalem chec do fotografii, poniewaz nie musze sie zawsze przed wyjsciem z domu zastanawiac, czy chce mi sie te wszystkie graty dzwigac. Cytujac klasyka: najepszy aparat to ten, ktory mam ze soba. ;)

PS: W kieszeniach w ogole nie lubie nic nosic, bo "rurki" obcisle nosze, chociaz chyba juz nie powinienem;)

Ano zapewne jest to kwestia osobistych limitów. Dla mnie jedyną poważną wadą systemu X jest właśnie to, że umyka mi właśnie ten zysk na przenośności oraz związanej z nią dyskrecji, w porównaniu z lustrzanką - mniejszą czy większą. Doskonale wyczuł to Canon - znany niszczyciel różnych nie do końca przemyślanych koncepcji (pamiętam konsternację w obozie u4/3 po debiucie G1X) - odpowiedź na Fuji czy OMD czy nawet RX1 będzie banalnie prosta - zrobimy Wam małe lustrzanki (pełnoklatkowa już jest, zaraz pojawi się micro crop), zrobimy Wam malutkie szkiełka (40/2.8 już jest, jak się sprawdzi nasz pomysł pojawi się np. 24/4). Żeby się nie okazało, że ta koncepcja na rynku przyjmie się lepiej.

Fuji wydaje się atakuje tymczasem inny segment (bądź też Tworzy nowy): rzekłbym, "lajkowy", razem z wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi motywacjami które kierują ludźmi, którzy są nim zainteresowani.

Linia X100 ma dużo zalet, sam pewnie jako zadeklarowany gadżeciarz z kryzysem wieku średniego nabędę wkrótce taki aparat. Ale nie popadajmy w racjonalizację swoich wyborów za wszelką cenę.

Witek.K
20-03-2013, 10:30
Linia X100 ma dużo zalet, sam pewnie jako zadeklarowany gadżeciarz z kryzysem wieku średniego nabędę wkrótce taki aparat.

Ciekawe dlaczego, tak doskonale Cie rozumiem... ;)


Ale nie popadajmy w racjonalizację swoich wyborów za wszelką cenę.

No nie, nerki zostaja na miejscu. :)

ranbir kapoor
20-03-2013, 11:19
Nie przesadzajmy z tym haslem aparat do kieszeni
Do kieszeni to telefon i paczke gumek mozna wlozyc

Lustrzankowcy biorac fuji do reki na chwile bagatelizuja roznice w gabarytach
Tymczadem im dluzej fotografujemy tum bardziej sie ona poglebia
Ja zmieniajac luxa na elmarita czuje roznice, a to raptem 2cm mniej

MariuszJ
20-03-2013, 12:05
Nie przesadzajmy z tym haslem aparat do kieszeni
Do kieszeni to telefon i paczke gumek mozna wlozyc

Lustrzankowcy biorac fuji do reki na chwile bagatelizuja roznice w gabarytach
Tymczadem im dluzej fotografujemy tum bardziej sie ona poglebia
Ja zmieniajac luxa na elmarita czuje roznice, a to raptem 2cm mniej

Dokładnie tak samo pogłębia się ona, kiedy wymienimy leike czy fuji na nexa czy jakiegoś małego u4/3 z 20. Dodatkowo świadomość że po uprzednim dostaniu w papę stracimy 10 czy 2 razy mniej może odkręcić zawory naszej brawury.

sejmajnejm
20-03-2013, 12:29
Dodatkowo świadomość że po uprzednim dostaniu w papę stracimy 10 czy 2 razy mniej może odkręcić zawory naszej brawury.

szczególnie widząc miejscowość Łódź w opisie ;-)

pzdr.
A.

pastwisko
20-03-2013, 12:44
Dodatkowo świadomość że po uprzednim dostaniu w papę stracimy 10 czy 2 razy mniej może odkręcić zawory naszej brawury.

Mam niejasne wrażenie ze to hasło o kradzieży sprzętu na żywca, czyli nie z domu czy samochodu to jest mocno naciągany nieomalże mit fotografiiczny. Ja chodziłem sam (mega rzadko foce z kimś) po przeróznych miejscach w Gdańsku ktore są średnio ciekawe (np. dolne miasto, orunia, olszynka) przez dobrych parę lat. Chodziłem tam ze wszystkimi swoimi aparatami - cyfrowymi lustrami, analogowymi lustrami, srednimi formatami, wielkimi formatami - i nigdy ale to przenigdy mnie nikt nie zaczepił, ani nawet krzywo na mnie nie spojrzał. Jak się ma trochę oleju w głowie i czasem zerknie w lewo lub prawo poza ekranikiem LCD i nie stoi godziny w jednym miejscu, to naprawdę trzeba mieć mega farta zeby ktoś coś nam wyrwał lub zaczepił.

No ale nie wiem, może Gdańsk jest taki fajny? Ale bylem też ze znajomą kilka razy we Wrocławiu też w niezbyt fajnych okolicach i tez nikt nas nie zaczepiał.

Mam wrażenie ze to takie nakręcanie filtra UV na obiektyw, ktoś tam kiedyś ktoś sobie stłukł, wiec wszyscy nakręcaja.

sejmajnejm
20-03-2013, 12:53
Jak się ma trochę oleju w głowie i czasem zerknie w lewo lub prawo poza ekranikiem LCD i nie stoi godziny w jednym miejscu, to naprawdę trzeba mieć mega farta zeby ktoś coś nam wyrwał lub zaczepił.

No ale nie wiem, może Gdańsk jest taki fajny?

moze nie byles w Lodzi, moze to miasto wyjatkowe ze swoistym klimacikiem w samym centrum ;-)

Tu nie trzeba pojawiac sie z aparatem, zeby zostac 'potraktowanym'. Aparat dodatkowo rodzi ciekawosc. Pamietaj, ze Łódź w przeciwieństwie do wymienionych przez Ciebie Gdanska i Wroclawia nie jest miastem turystycznym. Tutaj ktos z aparatem naprawde jest wydarzeniem dla miejscowych.

ale to juz goegraficzno-antropologiczny OT sie robi ;-)

pzdr.
A.

pastwisko
20-03-2013, 13:02
Ja nie mowię o robieniu zdjęć na starówce pod Neptunem, ale spoko niech bedzie ze Łódź jest mało turystyczna, a Gdańsk to przy niej nadmorski sielankowy kurort. Tylko ze ten argument jest raczej ogólnokrajowy, wątpię by wszyscy ktorzy o tym piszą byli z Łodzi :)

No nie tyle geograficzny OT, co rozważam słyszany juz po raz enty argument ze lepiej mieć tanszy sprzet bo jak sie dostanie w łeb... Zastanawia mnie jego sensowność - która porownałem wyzej do UV. Ciekawi mnie ile z obecnych tu osób dostało w przysłowiowy łeb na żywca i straciło sprzęt. Wieksze chyba jest prawdopodobienstwo kradzieży sprzetu pozostawionego przez bezmyslność bez opieki, lub w samochodzie czy w domu.

WojtehP
20-03-2013, 13:17
byłem w każdym z wymienionych miast .. włażę wszędzie gdziekolwiek mam ochotę

byłem w kilku krajach europy, afryki teraz nawet w Indiach - gdzie po nocach i o 4 rano włóczyłem się po dzielnicy portowej i po slumsach i dodatkowo zawsze sam .... i chyba mam wyjątkowego farta



..... no no że chyba ze to moje spojrzenie

MariuszJ
20-03-2013, 13:49
Coś, co podałem jako argument dodatkowy, urosło widzę do problemu głównego.

No cóż, ja za podniesienie aparatu do oka dostałem już kamieniem, zostałem też opluty, czy wypchnięty poza teren nie będący własnością wypychającego. Być może kilka czynników: niechęć do robienia zdjęć "za łan dolara", wrodzona niepewność siebie albo w końcu fizys która prosi się o klepanie, powoduje takie czy inne reakcje. To że nie zostałem pobity być może jest sprawą szczęścia albo charakteryzującej mnie małomęskiej skłonności do wycofywania się :)

Dlatego dla mnie gabaryt Fuji czy lustrzanka nie ma znaczenia. I w "inne fotografowanie" nie wierzę - bom człowiek małej wiary :) Nie przeszkadza mi, czy raczej przeszkadza w nich dokładnie tak samo.

pastwisko
20-03-2013, 14:02
Coś, co podałem jako argument dodatkowy, urosło widzę do problemu głównego.

Argument to zawsze argument. To że jest dodatkowy to jeszcze niepowód zeby go przemilczeć ;)


No cóż, ja za podniesienie aparatu do oka dostałem już kamieniem, zostałem też opluty, czy wypchnięty poza teren nie będący własnością wypychającego. Być może kilka czynników: niechęć do robienia zdjęć "za łan dolara", wrodzona niepewność siebie albo w końcu fizys która prosi się o klepanie, powoduje takie czy inne reakcje. To że nie zostałem pobity być może jest sprawą szczęścia albo charakteryzującej mnie małomęskiej skłonności do wycofywania się :)

No tak, ale tu raczej poszło o fotografowanie, a nie o zarobkową chęć pozbawienia cię sprzętu. Natomiast wycofanie się nazwałbym raczej zdrowym rozsądkiem :)

KSIĘŻAK
20-03-2013, 14:05
Błagam ale więcej o X100s

MariuszJ
20-03-2013, 14:08
Błagam ale więcej o X100s

Widziałem na wycieczce dwóch japończyków z X100. Jeden robił zdjęcia, drugi miał futerał.

Panerai
20-03-2013, 14:28
Panowie, że tak wejdę w słowo.
Jak mi dzisiaj brakowało tych Waszych Nexów, Leic, X100s-ów to nie macie pojęcia.
Bohaterski wypad do Puszczy Wkrzańskiej. Statyw Manfrotto z głowicą tak ze 3 kg, Torba z D800, dwa obiektywy, pierdoły ... no 3 kg to na pewno.
Razem 6 kg, śnieg po kolana , pół kilometra śladem sarny przez łąkę bo na końcu chyba samotne drzewo tylko czeka na kilka ujęć ...
Własnie wróciłem do domu. Nóg nie czuję, kręgosłup czuję doskonale ... w co ja się wpakowałem :(

pastwisko
20-03-2013, 15:38
Panowie, że tak wejdę w słowo.
Jak mi dzisiaj brakowało tych Waszych Nexów, Leic, X100s-ów to nie macie pojęcia.
Bohaterski wypad do Puszczy Wkrzańskiej. Statyw Manfrotto z głowicą tak ze 3 kg, Torba z D800, dwa obiektywy, pierdoły ... no 3 kg to na pewno.
Razem 6 kg, śnieg po kolana , pół kilometra śladem sarny przez łąkę bo na końcu chyba samotne drzewo tylko czeka na kilka ujęć ...
Własnie wróciłem do domu. Nóg nie czuję, kręgosłup czuję doskonale ... w co ja się wpakowałem :(

Masz pozdrowienia od mojego Ricoha i jego 219 gram ;)

Witek.K
20-03-2013, 15:39
No tak ale w sarne to moglby tym Ricohem co najwyzej rzucic ;)

Panerai
20-03-2013, 19:44
To wcale nie jest śmieszne :( :( :(
Zważyłem ten mój zestaw ...okazało się, że dźwigałem 7,7 kg !!
W sumie teraz gdy oglądam zdjęcia ... nie żałuję :)

Witek.K
20-03-2013, 19:56
Pozwol nam niezalowac ;)

pastwisko
20-03-2013, 20:12
No tak ale w sarne to moglby tym Ricohem co najwyzej rzucic ;)

Lejką i X100 też ;)

MariuszJ
20-03-2013, 20:20
Lejką i X100 też ;)

Good shot, Drogi Pastwisko :D

Witek.K
20-03-2013, 20:33
Good shot, Drogi Pastwisko :D

Widze Mariusz i Pastwisko, ze mojego "shota" nie zrozumieliscie, trudno. Nie mialem na mysli konkretnych producentow, chodzilo o wielkosc/mozliwosci. X-E1 tez mozna do listy dopisac :)

shaolin
21-03-2013, 17:29
http://www.mikekobal.com/blog/?p=7297

pgaik
22-03-2013, 17:44
To ja też wrzucę wypatrzone :mrgreen:
http://www.flixelpix.com/blog/the-mini-adventure-end-of-the-road/

kaku
23-03-2013, 19:04
To ja też wrzucę wypatrzone :mrgreen:
http://www.flixelpix.com/blog/the-mini-adventure-end-of-the-road/

Trochę już stare:smile:, dam nowsze:
http://zackarias.com/for-photographers/gear-gadgets/fuji-x100s-review-a-camera-walks-into-a-bar/

pgaik
24-03-2013, 00:56
Trochę już stare:smile:, dam nowsze:
http://zackarias.com/for-photographers/gear-gadgets/fuji-x100s-review-a-camera-walks-into-a-bar/





a tam stare... fotografie jak wino ... ;)

shaolin
24-03-2013, 05:43
http://strobist.blogspot.com/2013/03/in-depth-new-fujifilm-x100s.html tego chyba nie bylo...

shaolin
24-03-2013, 17:33
http://forums.dpreview.com/forums/post/51112112

http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-x100s-sample-photos-21593

http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-x100s/fuji-x100sTHMB.HTM

shaolin
25-03-2013, 19:29
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/newproduct/20130320_592414.html

kolas
26-03-2013, 09:30
Przed chwilą miałem te cudo w rękach i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Zaskoczył mnie głównie wizjer, który dla mnie jest mistrzostwem świata.
AF wyraźnie lepszy niż w fuji xe-1.
... chcę go mieć ;)

KSIĘŻAK
26-03-2013, 09:32
masz może jakie fotki z niego

kolas
26-03-2013, 09:34
Aparat kolegi, więc pewnie będę mógł jakieś wrzucić. Jakieś konkretne cię interesują?

KSIĘŻAK
26-03-2013, 09:45
nie mam wymagań chodzi mi o duże iso powyzej 3200.
tak na marginesie może mi się uda jeszcze w tym tygodniu nabyć

djhonda
26-03-2013, 11:21
Steve Huff popełnił recencję x100s i jest tam parę sampli:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/03/25/the-fuji-x100s-review-the-s-stands-for-sexy-speedy-stealthy-by-steve-huff/

LordYoghurt
26-03-2013, 13:06
Coraz lepsze sample. Ale dotarło do mnie, że X100s nie będzie jednak w stanie zastąpić mi D700. Uzupełnić by mogło, ale to znów nie za 5000zł. Gratuluję i zazdroszczę szczęśliwym nabywcom!

djhonda
26-03-2013, 13:32
Ja czym dłużej o tym myślę to upewniam się w przekonaniu że zastąpić d700 mogłboby coś od Fuji na kształt RX1 (czyli pełna klatka) tylko z wymienną optyką. Obawiam się że takie cudo dopiero za kilka lat a tymczasem zadowolę się xpro-2 które mam nadzieje niebawem się gdzieś wyłoni na horyzoncie.

LordYoghurt
26-03-2013, 13:49
Ja czym dłużej o tym myślę to upewniam się w przekonaniu że zastąpić d700 mogłboby coś od Fuji na kształt RX1 (czyli pełna klatka) tylko z wymienną optyką. Obawiam się że takie cudo dopiero za kilka lat (...)

... i za paręnaście tysięcy zł - bezlusterkowce nie są tańsze od odpowiadających im luster, więc i te FF nie będą tańsze od D800 / 5D

djhonda
26-03-2013, 15:12
Niech sobie nie będą. Jak będą dawały to samo w mniejszym opakowaniu to nie ma problemu.

shaolin
26-03-2013, 15:18
Pytanie po co czekac na FF? Dla glebi ostrosci? Bo raczej nie dla wysokiego ISO...

Cooder
26-03-2013, 15:19
Ja czym dłużej o tym myślę to upewniam się w przekonaniu że zastąpić d700 mogłboby coś od Fuji na kształt RX1 (czyli pełna klatka) tylko z wymienną optyką. Obawiam się że takie cudo dopiero za kilka lat a tymczasem zadowolę się xpro-2 które mam nadzieje niebawem się gdzieś wyłoni na horyzoncie.

Pełna klatka w małym opakowaniu a la RX1 z wymienną optyką? I jesteś gotów wydać paręnaście tysięcy? Brzmi jak używane M9 ;-)

djhonda
26-03-2013, 16:18
Pełna klatka w małym opakowaniu a la RX1 z wymienną optyką? I jesteś gotów wydać paręnaście tysięcy? Brzmi jak używane M9 ;-)

Ja się na Leicach nie znam ale z tego co widziałem na allegro to używana z 1 obiektywem to raczej 20 tys. Takie body od Fuji myślę że w 8 by się zamknęło. Ale to tylko domysły i spekulacje. Pożyjemy zobaczymy. Na razie niech wypłynie na powierzchnie jakieś spy-photo X-Pro2 :)

Cooder
26-03-2013, 17:10
Ja się na Leicach nie znam ale z tego co widziałem na allegro to używana z 1 obiektywem to raczej 20 tys. Takie body od Fuji myślę że w 8 by się zamknęło.

Full frame? Obawiam się, że wątpię ;-) Przecież niewiele mniej kosztuje teraz body x-1 pro... Soniacz FF prawie 14k :-/
Z tej arytmetyki wynikałoby, że FF od fuji z wymienną optyką raczej (niestety) w 8k się nie zamknie.
Dobra, koniec, bo się off-top robi.

qbic
26-03-2013, 17:20
Ta arytmetyka nie ma sensu, chyba jest czysto marketingowa.

djhonda
27-03-2013, 12:48
Full frame? Obawiam się, że wątpię ;-) Przecież niewiele mniej kosztuje teraz body x-1 pro... Soniacz FF prawie 14k :-/
Z tej arytmetyki wynikałoby, że FF od fuji z wymienną optyką raczej (niestety) w 8k się nie zamknie.
Dobra, koniec, bo się off-top robi.
RX1 bardziej 12 niż 14 i z obiektywem jak wszyscy wiemy. Ale racja, bez sensu dywagacje. Pożyjemy zobaczymy.

shaolin
27-03-2013, 18:39
http://www.laroquephoto.com/blog/2013/3/25/a-coming-of-age-the-fujifilm-x100s#comments-51506329e4b023ca2902aa0e

pgaik
27-03-2013, 18:44
Weź już nie drażnij... coś bardzo mi po głowie ten aparacik chodzi :)

shaolin
28-03-2013, 04:45
Ja nie draznie, ja pozytywnie pobudzam zmysly :mrgreen:

Panerai
28-03-2013, 10:39
Weź już nie drażnij... coś bardzo mi po głowie ten aparacik chodzi :)


Na chwilę obecną nie mam najmniejszych wątpliwości, że chcę go mieć ! :)
Szkoda, że nie ma czarnej wersji.

shaolin
28-03-2013, 11:03
DPR dorzucilo sample ze studia.

http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-x100s/5

shaolin
28-03-2013, 12:15
http://www.thephoblographer.com/2013/03/25/using-the-fujifilm-x100s-for-street-photography/ tego chyba nie bylo, chociaz tu nic specjalnego nie ma ;)

LordYoghurt
28-03-2013, 12:53
Ależ działacie mi na nerwy tymi samplami. Świetny aparat, bez dwóch zdań. Ostro, czysto i szybko, a wszystko w kieszeniowej formie.

KSIĘŻAK
28-03-2013, 13:19
Chyba trzeba się pochwalic. Już mam. Lezakuje i łapie temperature pokojową. To jest to

shaolin
28-03-2013, 14:15
Samplami sie chwal, a nie ze aparat sie grzeje... :D

KSIĘŻAK
28-03-2013, 15:00
Zara powolutku ogniwa się ładują

PiterM
28-03-2013, 15:05
Moj przyszedl wczoraj... bez preordera, bez futeralu (mam od x100), ale tez bez preorderowej ceny ;)

Piekna rzecz! Poprawili w zasadzie wszystko co mnie wkurzalo w X100. Teraz tematow szukac zostaje... :D

Witek.K
28-03-2013, 15:11
Poprawili w zasadzie wszystko co mnie wkurzalo w X100.

To znaczy? Pytam poniewaz, przy obecnych cenach "stara" setka moco kusi :)

ForestPoland
28-03-2013, 15:15
Gdzie go można teraz kupić (tanio:))?

KSIĘŻAK
28-03-2013, 15:20
Tanio

ja nabyłem w cyfrowe za 4999 ze skórzanym futerałem i kurierem darmowym
Wczoraj zamówiłwm dzisiaj przyjechał

PiterM
28-03-2013, 15:39
To znaczy? Pytam poniewaz, przy obecnych cenach "stara" setka moco kusi :)

To o czym wszyscy piszą, czyli: AF (jest po prostu szybki i pewny, łątwiej ustawiać pola, dużo bliżej można złapać ostrość bez klikania na macro), przycisk OK (nareszcie da się łatwo przycisnąć), kompensacja ekspozycji (trudniej przypadkowo przestawić), lepszy e-wizjer, generalnie dużo szybsze działanie, przycisk Q.

shaolin
28-03-2013, 17:21
http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-x100s-review-21565

Ful rewju dali...

nowart
28-03-2013, 17:24
Gdzie go można teraz kupić (tanio:))?

Z dystrybucji DE, w przybliżeniu ok 4,5-4.7tys. Ja będę miał go jutro , doczekać się nie mogę bo xe1 poszedł w świat w oczekiwaniu na równie dobrze usprawnioną wersję xe2 :D
pytanie do przesiadających się - czy te skórzane futerały (choćby zamienniki z all za 80zł) będą pasowały od starego x100 ?

No i przyznam, że to mnie trochę zaniepokoiło:
http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/highres/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg (http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/large/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg)
Co to ma niby być? :?

ForestPoland
28-03-2013, 18:27
D700 sprzedałem wczoraj... Zamawiam jutro i zobaczymy - pewnie będę zadowolony.

raider
28-03-2013, 20:55
No i przyznam, że to mnie trochę zaniepokoiło:
http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/highres/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg (http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/large/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg)
Co to ma niby być? :?

W X100 w pełni otwarty obiektyw przy trybie makro wyglądał tak samo (zresztą to dokładnie ten sam obiektyw chyba), po prostu trzeba przymykać do f/4 lub wyżej, żeby było akceptowalnie ostro - analogicznie jak w prawdziwych obiektywach makro im bliżej przedmiotu tym przysłona ma większą wartość.

PiterM
29-03-2013, 00:53
No to dwa pierwsze testo-pstryki. Żaden artyzm, jedynie test ostrości i ISO.

1. Ostrość - lokalny kościół świetnie się do tego nadawał - ISO 200 f/5.6 1/240s


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/x100s_sample1_01-1.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/x100s_sample1_01.jpg)

A tu 100% crop! Na moje oko ostrość porażająca!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/x100s_sample1_02-1.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/x100s_sample1_02.jpg)

A tu wysokie ISO - jedyne co mogłem po powrocie z roboty pstryknąć to mój Jasiek, który jeszcze siedział w swojej "tajnej bazie" pod kocem, i jak widać dzwoni po kawalerię ;) - ISO 3200 f/2 1/25s (czyli raczej ciemno)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/x100s_sample2_01-1.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/x100s_sample2_01.jpg)

ISO 3200 z ręki na 1/25s!

Oba zdjęcia to JPEG z puszki na ustawieniach standardowych (fabrycznych).

shaolin
29-03-2013, 04:30
Z dystrybucji DE, w przybliżeniu ok 4,5-4.7tys. Ja będę miał go jutro , doczekać się nie mogę bo xe1 poszedł w świat w oczekiwaniu na równie dobrze usprawnioną wersję xe2 :D
pytanie do przesiadających się - czy te skórzane futerały (choćby zamienniki z all za 80zł) będą pasowały od starego x100 ?


U mnie 4250-4350PLN, zalezy jak kurs sie uklada bo cena ciagle ta sama - 8299RMB :cry:


No i przyznam, że to mnie trochę zaniepokoiło:
http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/highres/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg (http://www.magezinepublishing.com/equipment/images/equipment/X100S-4990/large/fujifilm-x100s-macro-wide-open-DSCF1082_1364212706.jpg)
Co to ma niby być? :?

Artur nie mow, ze chciales do macro ten aparat... ;) ;)

darkmajin
29-03-2013, 08:32
NR w zdjęciu dziecka to prawie jak blur w photoshpie, wczoraj miałem to samo u siebie dałem na -2 ale wyłączyć się nie da.. mam takie wrażenie że przez EVF widać przez chwilę po zrobieniu fotę bez odszumiania...

...moje pierwsze fuji i szczerze myślę o pozbyciu się d700.. tylko szkieł szkoda.. super aparat już dwie osoby powiedziały co ty za G... kupiłeś ( chodzi o wygląd ), a mnie się papa śmieje - o to panie chodziło! - do tego żona nie marudzi bo nie wie ile kosztowało :)

shaolin
29-03-2013, 08:53
Gorzej jak sie zona dowie i powie - niedosc, ze gowno to jeszcze takie drogie :twisted: ;)

Skoro juz tyle osob ma X100s, to wrzucajcie wiecej sampli, a nie dwa obrazki...

pgaik
29-03-2013, 08:56
No waśnie, przekonujcie nas, potencjalnych nabywców :)

PiterM
29-03-2013, 09:08
Istotnie, NR był standardowo włączony. Dziś sprawdzę co tam w RAWach widać, ale... zdjęcie kościoła pod względem ostrości bije D700 (którego używam od czterech lat).

Witek.K
29-03-2013, 09:14
jedyne co mogłem po powrocie z roboty pstryknąć to mój Jasiek

Chyba telefon, bo z Jaska bokeh powstal ;)

PiterM
29-03-2013, 09:33
To zdjęcie jest robione na 1/25s, więc na pewno jest poruszone, nie ma wątpliwości. Raczej warto popatrzec na szum, nie na ostrość. Dziecko to nie wazon, zawsze się ruszy, 1/25s to nie 1/100.

shaolin
29-03-2013, 09:36
Na takim malym obrazku to co najwyzej mozna popatrzec na mlodego ;)

Witek.K
29-03-2013, 09:38
Juz nie chcialem w Wielki Piatek... :) Cieszmy sie wszyscy z naszych nowych i starych zabawek;)

P.R.P.
29-03-2013, 09:39
http://www.briankraft.com/Blog/personal/fuji-x100s-street-photography/ - było? Jeśli tak, to przeoczyłem.. ;)

PiterM
29-03-2013, 09:54
Juz nie chcialem w Wielki Piatek... :) Cieszmy sie wszyscy z naszych nowych i starych zabawek;)

Ano właśnie, ja się uśmiecham już od samego patrzenia na X100s. A skoro X100 jakoś ogarnąłem, to chyba "s" też się uda? Mam nadzieję, że szybko to nastąpi. A z telefonem dobre, dzięki ;)

nowart
29-03-2013, 10:51
... prostu trzeba przymykać do f/4 lub wyżej, żeby było akceptowalnie ostro - analogicznie jak w prawdziwych obiektywach makro im bliżej przedmiotu tym przysłona ma większą wartość.
Eee, coś mi kuleje ta teoria...
Ostro to ja mam w każdej stałce, nawet f/1,4, przy minimalnych odległościach ogniskowania w każdym obiektywie. Żadna to sztuka dla szkła, zwłaszcza stałki osiągać ostre obrazki przy minimalnych dystansach. To co jest na tym samplu to jakiś koszmarny blur ...

epicure
29-03-2013, 11:02
Mi to wygląda na odciska palca umazanego smalcem na obiektywie ;)

pgaik
29-03-2013, 11:10
Mi to wygląda na odciska palca umazanego smalcem na obiektywie ;)

Dokładnie, też miałem takie pierwsze wrażenie :)
Być może, że wniesiony z zimna i zaparowała soczewka.

shaolin
29-03-2013, 11:18
DPR tez mialo takiego rozmydlonego sampla przy probie macro ;)

EDIT: http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/2474391/dscf0166?inalbum=fujifilm-x100s-preview-samples ;)

Witek.K
29-03-2013, 11:20
Moze ktos z posiadaczy, rozmyje (o przepraszam ;) wyczysci obiektyw) i rozmyje nasze watpliwosci. :)

koziak
29-03-2013, 11:21
Strasznie mnie korci sprzedaż jednego D700 i kupić x100s. Tylko czy tandem D700 + x100s dałby radę na ślubach? Ktoś już praktykował taki zestaw na zleceniu?

pgaik
29-03-2013, 11:24
DPR tez mialo takiego rozmydlonego sampla przy probie macro ;)

EDIT: http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/2474391/dscf0166?inalbum=fujifilm-x100s-preview-samples ;)

Następne jest dobre :mrgreen: takie... artystyczne ;)

PiterM
29-03-2013, 11:27
Moze ktos z posiadaczy, rozmyje (o przepraszam ;) wyczysci obiektyw) i rozmyje nasze watpliwosci. :)

Proszę bardzo - jak dla mnie NIE MA żadnych wątpliwości, iż macro w X100(s) jest używalne od f/4 w górę. Poniżej dwa ujęcia, oba crop 100%, obiektem był banknot 100zł rzecz jasna. Pierwsze na f/2 (ISO 400) - widać wbudowany w obiektyw efekt "soft focus". Zaś drugie na f/4 (ISO 1250). Po prostu taki jest ten obiektyw i już, nic się na to nie poradzi. Jak macro, to f/4 conajmniej. A wtedy jest tak, jak widać, czyli chyba dość dobrze.

Disclaimer: PhotoBucket je pewnie jeszcze lekko 'odchudził', ale myślę, że nie ma to większego znaczenia bo widać różnicę dość wyraźnie. Natomiast nie mam teraz innej możliwości wrzucenia niż via PhotoBucket.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/x110s_macro_f2-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/x100_samples/x110s_macro_f2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/x110s_macro_f4-1.jpg
źródło (http://i362.photobucket.com/albums/oo68/piterm_photos/x100_samples/x110s_macro_f4.jpg)

shaolin
29-03-2013, 11:32
No i ok. Sampelek na DPR tez na f/2.

pgaik
29-03-2013, 11:47
Czuję się uspokojony :)

P.R.P.
29-03-2013, 11:50
Strasznie mnie korci sprzedaż jednego D700 i kupić x100s. Tylko czy tandem D700 + x100s dałby radę na ślubach? Ktoś już praktykował taki zestaw na zleceniu?

Ja praktykowałem ale jeszcze x100, na evencie/bankiecie. Miny ludzi bezcenne jak na ramieniu wisiał d700 z 2470 i lampą a drugą ręką cykałem x100. ;) Af w takim świetle był.. jakby go nie było, ale kolorystyka przy sztucznym świetna, balans lepszy od d700. Teraz z nowym x100s poszedł bym śmiało. Bo widzę, że śmiga ładnie a i iso jeszcze poprawili. ;)

burton
29-03-2013, 11:59
Do jakiej wartości ISO Fuji jest używalny ? 3200 daje rade ? Jeśli tak to czekam na czarną wersję za 4200 zł. :)

raider
29-03-2013, 12:00
Eee, coś mi kuleje ta teoria...
Ostro to ja mam w każdej stałce, nawet f/1,4, przy minimalnych odległościach ogniskowania w każdym obiektywie. Żadna to sztuka dla szkła, zwłaszcza stałki osiągać ostre obrazki przy minimalnych dystansach. To co jest na tym samplu to jakiś koszmarny blur ...

Tak, ale w tym przypadku to wydaje mi sie, że "funkcja makro" tego obiektywu jest mocno wysilona, tzn. obiektyw głównie do zdjęć z normalnej minimalnej odległości ostrzenia, ale przy przełączeniu w tryb makro tylko wysuwany bardziej. Przecież stałką np. 50/1.8 tez można zrobić makro z odległości np. 10 cm (zamiast standardowych 45 cm, gdzie jakość jest optymalna) jeśli obiektyw potrzymać przed aparatem lub używając jakiegos mieszka itp., czyli oddalić optykę od matrycy bardziej niż na to pozwala obiektyw zamocowany w aparacie. Efektem będzie jednak obrazek mydlany - taki jak na tym samplu z Fuji. W związku z tym taka wysilona funkcja makro w Fuji X100/X100s wymaga przymykania przysłony, żeby efekt był zadowalający.

epicure
29-03-2013, 12:02
Do jakiej wartości ISO Fuji jest używalny ? 3200 daje rade ?

Jeśli to ta sama matryca, co w X-E1, to nie miałbym żadnych oporów przed stosowanie iso 6400 do wydruków 20x30 cm. Do HD czy do netu można iść nawet dalej...

P.R.P.
29-03-2013, 12:05
Jeśli to ta sama matryca, co w X-E1, to nie miałbym żadnych oporów przed stosowanie iso 6400 do wydruków 20x30 cm. Do HD czy do netu można iść nawet dalej...

Dokładnie. ;)
Ja mam wydruk na ścianie (z x100 jeszcze) 30x45, co prawda nie aż tak wysokie iso, ale jakość powala.

verus
29-03-2013, 12:07
Strasznie mnie korci sprzedaż jednego D700 i kupić x100s. Tylko czy tandem D700 + x100s dałby radę na ślubach? Ktoś już praktykował taki zestaw na zleceniu?

http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/

LordYoghurt
29-03-2013, 12:41
http://www.briankraft.com/Blog/fuji-x100s-wedding-photography-colorado/

Czy tylko mnie te zdjęcia bardziej odstraszają jak przekonują? Wyglądają jak przepuszczone przez jakiegoś instagrama czy inne lomo. Widać Kraft lubuje się w takiej estetyce, bo kadry miejskie taż ma takie same.

P.R.P.
29-03-2013, 12:43
Czy tylko mnie te zdjęcia bardziej odstraszają jak przekonują? Wyglądają jak przepuszczone przez jakiegoś instagrama czy inne lomo. Widać Kraft lubuje się w takiej estetyce, bo kadry miejskie taż ma takie same.

Mam podobne odczucia.. IPhone effect. ;)

epicure
29-03-2013, 12:46
Mi się podobają.

burton
29-03-2013, 14:16
Jeśli to ta sama matryca, co w X-E1, to nie miałbym żadnych oporów przed stosowanie iso 6400 do wydruków 20x30 cm. Do HD czy do netu można iść nawet dalej...
To ładnie. Raczej jednak poczekam na przybliżoną cenę jaką ma obecnie model bez "S". Chyba, że... ;)

Witek.K
29-03-2013, 14:21
http://www.jungetrifftmaedchen.de/fuji-x100s-vs-nikon-d800-iso-6400/

burton
29-03-2013, 14:58
http://www.jungetrifftmaedchen.de/fuji-x100s-vs-nikon-d800-iso-6400/
Dobra, jednak bardziej praktyczne porównanie na tych czułościach byłoby w trudnych warunkach oświetleniowych. Tutaj dobra jasność. Mimo wszystko wygląda elegancko.

artful
29-03-2013, 15:32
Do jakiej wartości ISO Fuji jest używalny ? 3200 daje rade ? Jeśli tak to czekam na czarną wersję za 4200 zł. :)

jeśli będzie czarna wersja to z pewnością sporo droższa (wymyślą znowu jakiś deluxe czy inny limited)

Panerai
29-03-2013, 15:37
Nie ma co się napinać. Zawsze jakiś podatek od nowości 3eba zapłacić. Za rok MOŻE x100s będzie w cywilizowanej cenie :) Spacerowy support za 5000 zł to niestety nie moja liga :) Nie mniej - gratuluję nowym nabywcom.

burton
29-03-2013, 15:53
Do użytkowników x100/x100s. Jak wygląda sprawa wizjera optycznego dla okularników ? Widać całość ?

P.R.P.
29-03-2013, 16:48
W x100 było widać o ile dobrze pamiętam. ;)

shaolin
29-03-2013, 16:50
http://stingrayjunior.wordpress.com/2013/03/25/fuji-x100s-2/

http://www.fujirumors.com/using-the-x100s/

WojtehP
29-03-2013, 16:50
a czy w x100s - bo zawsze zapominam sprawdzić czy zapytać na f2 jest tylko do 1/2000 czy po całości ??

burton
29-03-2013, 18:25
W x100 było widać o ile dobrze pamiętam. ;)
Cały obraz i wszystkie parametry ? W optycznym, w okularach :)

P.R.P.
29-03-2013, 19:03
Cały obraz i wszystkie parametry ? W optycznym, w okularach :)

O ile mnie pamięć nie myli to tak.. ;)

acidjazz
29-03-2013, 19:28
a czy w x100s - bo zawsze zapominam sprawdzić czy zapytać na f2 jest tylko do 1/2000 czy po całości ??

Do 1/1000, dlatego wbudowany jest ND

shaolin
30-03-2013, 17:58
Pany gdzie te sample? ;)

WojtehP
30-03-2013, 22:41
Do 1/1000, dlatego wbudowany jest ND

w x100 tez tak miałem i był to dla mnei poważny problem - filtr ND pogarszał wg. mnie jakość zdęcia .. szkoda

PiterM
30-03-2013, 23:45
Pany gdzie te sample? ;)

Proszę... malowanie jajek na ISO 1250 (jpeg z puszki) w świetle zastanym :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/DSCF0086-1.jpg
źródło (http://www.pmgallery.pl/pmhosting/x100_01/DSCF0086.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/DSCF0089-1.jpg
źródło (http://www.pmgallery.pl/pmhosting/x100_01/DSCF0089.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/DSCF0096-1.jpg
źródło (http://www.pmgallery.pl/pmhosting/x100_01/DSCF0096.jpg)

burton
31-03-2013, 01:06
Piter - co prawda światło było dobre ale jak AF się sprawuje w domowych warunkach ?

PiterM
31-03-2013, 01:48
Szybko i bezbłędnie. Głównie używam środka pola (przyzwyczajenie z X100). Generalnie X100s to dla mnie taki niezobowiązujący aparat rodzinno-wyjazdowy. Świetnie się spisuje w tej roli, podobnie jak X100. No, znaczy nawet lepiej ;)

shaolin
31-03-2013, 05:21
Pany wiekszych nie macie sampli? Jak mozecie to linkujcie full rozmiary, ladnie prosze :D

burton
31-03-2013, 06:25
Szybko i bezbłędnie. Głównie używam środka pola (przyzwyczajenie z X100). Generalnie X100s to dla mnie taki niezobowiązujący aparat rodzinno-wyjazdowy. Świetnie się spisuje w tej roli, podobnie jak X100. No, znaczy nawet lepiej ;)
Dzięki za sample. Jak środkowym i zmieniasz kadr, to którym przyciskiem blokujesz ostrość ? Tu nie ma znaczenia, którym punktem się ostrzy ? Każdy ma taką samą czułość, jakość ? Planuję jako uzupełnienie lustra. Na "ulicę" wydaje się jak znalazł. Tym bardziej, że 35mm to ogniskowa, której najczęściej używam. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

shaolin
31-03-2013, 07:34
wnzQjM98_-c

P.R.P.
31-03-2013, 08:35
Dzięki za sample. Jak środkowym i zmieniasz kadr, to którym przyciskiem blokujesz ostrość ? Tu nie ma znaczenia, którym punktem się ostrzy ? Każdy ma taką samą czułość, jakość ? Planuję jako uzupełnienie lustra. Na "ulicę" wydaje się jak znalazł. Tym bardziej, że 35mm to ogniskowa, której najczęściej używam. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Może AFL? :mrgreen: A już poważnie, można (ja tak robiłem w x100) przestawić suwak na MF i wówczas AFL działa jak AF-ON w lustrze a spustem tylko domykamy. Ot przyzwyczajenie z drugiego aparatu.. ;)

P.R.P.
31-03-2013, 10:41
http://robinwong.blogspot.com/2013/03/athena-carey-photowalk-and-brief.html

shaolin
01-04-2013, 10:40
http://www.focus-numerique.com/test-1644/compact-fujifilm-x100s-presentation-caracteristiques-1.html

shaolin
02-04-2013, 15:57
http://reviews.cnet.com/digital-cameras/fujifilm-x100s/4505-6501_7-35566613.html

burton
02-04-2013, 16:09
Jeśli o mnie chodzi, to wystarczy ;) Zamówiłem dziś z polskiej dystrybucji. Do tego drugie aku i osłonę przeciwsłoneczną.

shaolin
02-04-2013, 16:14
To moze chociaz Ty powrzucasz jakies sensowne sample bo tu (w watku) jak widac sama bida ;)

burton
02-04-2013, 16:17
To moze chociaz Ty powrzucasz jakies sensowne sample bo tu (w watku) jak widac sama bida ;)
Dla mnie "sensowne" na tym sprzęcie to uliczne foty na f/8 :) Więc wątpię, żeby kogoś to zadowoliło ale na wyższych ISO może się do czegoś przydam ;)

shaolin
02-04-2013, 16:29
Dawaj wszystko, to nie ma byc do zadowalania tylko do ogladania ;) to nie dildo :D

KSIĘŻAK
02-04-2013, 19:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://imageshack.us/a/img94/2759/dscf0102xm.jpg]źródło ([IMG)[/IMG]

Sypnęło śniegiem. ISO 3200

KSIĘŻAK
02-04-2013, 19:41
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/7554/dscf0205pe.jpg)

za oknem śnieg a to urosło na parapecie w doniczce funkcja makro

darkmajin
02-04-2013, 20:00
Ale mi przegladarke na jajpadzie rozdziewiczyło...

darkmajin
02-04-2013, 20:36
ehh już nie mogę edytować...


ktoś chce podejrzeć jpgi f2 f4 f8 f16 na 6400 i f2.8 25600

jak macie pomysły na nocne jpgi to postaram się zrobić ;) ( nie wale w rawach za dużo mb na moje liche łącze i tak jpgi mnie dobijają.. )

uploadują się powoli...

https://www.dropbox.com/sh/0k66mslbt2n7bt2/ddKwmEJ-BD

shaolin
03-04-2013, 10:38
A rawami sie podzielicie?

KSIĘŻAK
03-04-2013, 10:49
Da sie coś zrobić jak bedzie troszeczke sensowniejsza pogoda. Bo sypie i sypi. Końca temu nie ma

shaolin
03-04-2013, 10:53
Ok. Moze male porownanie obrazka X100s z D3s? Najlepiej wszystkie iso, ta sama scena... moze byc w pokoju, polka z ksiazkami albo cos ;)

epicure
03-04-2013, 10:59
Ok. Moze male porownanie obrazka X100s z D3s? Najlepiej wszystkie iso, ta sama scena... moze byc w pokoju, polka z ksiazkami albo cos ;)

Mam coś takiego, tylko nie z X100s, a X-E1, i nie z D3s, a z 5DII ;) Ale półka jest!

KSIĘŻAK
03-04-2013, 11:00
Powiadasz praca domowa do odrobienia zadana. No dobrze.Coś zaradzę

shaolin
03-04-2013, 11:05
Mam coś takiego, tylko nie z X100s, a X-E1, i nie z D3s, a z 5DII ;) Ale półka jest!

To ja chetnie zobacze co i jak, bo caly czas sie zastanawiam czy moze nie lepiej X-E1 wlasnie ;) chyba, ze pojawi sie X-Pro2 w ciagu najblizszych 2 miesiecy i zabije wszystkich swoja magia ;)


Powiadasz praca domowa do odrobienia zadana. No dobrze.Coś zaradzę

:mrgreen:

burton
03-04-2013, 13:24
Akurat jak znalazł uaktualnienie Lightroom: "Poza wyżej wymienionymi, producent zadbał o odpowiednie wsparcie dla matryc Fujifilm X-Trans CMOS, instalowanych w bezlusterkowcach japońskiej firmy.

Przy obsłudze RAW-ów z lustrzanek Nikona, Lightroom będzie lepiej korygować balans bieli."

epicure
03-04-2013, 14:48
To ja chetnie zobacze co i jak...

Tu jest:

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2991418&postcount=143

shaolin
03-04-2013, 15:25
Dzieki. To teraz jeszcze D3s vs X100s ;) i bedzie mozna cos pomyslec ;)

PiterM
04-04-2013, 13:19
Do użytkowników x100/x100s. Jak wygląda sprawa wizjera optycznego dla okularników ? Widać całość ?
Sprawdziłem właśnie. Widać, ale nie jest to komfortowe niestety. Noszę bardzo lekkie, cienkie okulary, lekko zaokrąglone. Gdybym były grubsze i "płaskie" to pewnie nie byłoby widac całego pola w wizjerze. Generalnie polecam sprawdzić z własnymi okularami.

adam.dorozinski
05-04-2013, 00:41
Chyba nie było... lista zmian X100 -> X100s
https://plus.google.com/102159967752475819521/posts/a25FkWuXhhV

burton
05-04-2013, 06:10
Sprawdziłem właśnie. Widać, ale nie jest to komfortowe niestety. Noszę bardzo lekkie, cienkie okulary, lekko zaokrąglone. Gdybym były grubsze i "płaskie" to pewnie nie byłoby widac całego pola w wizjerze. Generalnie polecam sprawdzić z własnymi okularami.
Trzeci dzień go mam. Jest dobrze, a nawet lepiej niż miałem w M9 :) Widzę więcej pola poza ramką. Aparat z takimi możliwościami mniejszy od ładowarki mojego D4 :) To lubię.

PiterM
05-04-2013, 08:41
Od srody siedze w Moskwie wlasnie z X100s, jak wroce to moze w niedziele cos powrzucam. Generalnie aparat nie zwraca uwagi, a foty wygladaja na pierwszy rzut oka swietnie. Zarowno dzienne, jak i te w nocy. Tak... jest zdaje sie swietnie.

jm
05-04-2013, 11:12
Miejcie litość, dajcie jakieś foty!
Mogą być na f.8 też;-)

KSIĘŻAK
05-04-2013, 11:25
Krótko. Sorry fotek nie bedzie.Przed chwilą go spakowałem i odesłałem.
Powody 2
Po pierwsze;wystajacy dinks, czyli przysisk sterowania się zacina-nie działa płynnie
po drugie strasznie winietujący obiektyw może w tym egz.
Za 5 tysi wszystko powinno chodzić z japońską precyzją.

Rozstanie bez żalu. tak sie skończyła moja przygoda z X100s

jm
05-04-2013, 12:25
:-(
Ciekawe komu następnemu te rzeczy "przestaną działać"...?;-)

darkmajin
05-04-2013, 13:01
jaki przycisk sterowania bo u mnie dużo takich wystaje ;), pokaż jakąś fote z winietą może... ja póki co parę zwisów zaliczyłem ( aparatu..) nie chciał bym kończyć przygody nawet gdyby coś się stało..

KSIĘŻAK
05-04-2013, 13:12
Po prawej stronie na górze wystaje taki czarny dinks ,którym ustawiasz dane w szybkim menu.
a foteczke wieczorem podrzucę

darkmajin
05-04-2013, 13:23
mam nadzieje że nie oczekujesz że to się kreci jak kółeczko? ;)

szkoda szkoda aparat jest naprawdę fajny na dpreview też ktoś pisze że mu padł..

BTW wrzuciłem na dropboxa fascynującą fotę biurka w robocie (f/2 tryb macro iso1600) oraz jakiś pstryk z targu jpgi OOC nie tykane

https://www.dropbox.com/sh/0k66mslbt2n7bt2/ddKwmEJ-BD

pgaik
05-04-2013, 13:25
To daj linka do tego dropboxa.

KSIĘŻAK
05-04-2013, 13:30
Miałem jakies oczekiwania co do tego aparatu. Ale tymi niuansami sie rozczarowałem.Zwróc jeszcze uwage na klapkę dostepu do gniazd tę z boku. Obawiam się że z nią tez moga być kłopoty-problemy trzeba uważać żeby się nie ułamałą

P.R.P.
05-04-2013, 13:41
Nie za dobra to nowina, obym nie musiał sigmą (35) zabijać klina.. :/

darkmajin
05-04-2013, 13:44
klapki nawet nie ruszam, miejmy nadzieje że sprężynka dociskająca się nie poluzuje, ciągle mnie zastanawia po co przy klapce baterii jest taki gumowy cycek który można wyciągnąć...
..tak myślałem że do gripa jakiegoś, ale przecież nie da się go wyjąć bo jest na stałe do aparatu przymocowany...

propo wykonania to mam tylko zastrzeżenia do przycisku FN ( nie mógł być srebrny metalowy? )

PiterM
05-04-2013, 14:52
Miejcie litość, dajcie jakieś foty!
Mogą być na f.8 też;-)

Spokojnie, cierpliwosci. W weekend wracam, beda foty od f:2 do f:5.6, ISO do 6400 (fotki tzw. real-world, nie jakies wzorniki kolorow). Bedzie miasto noca, troche streeta, wnetrza oraz tor kartingowy (w tym takze panning) :)

shaolin
05-04-2013, 15:20
Tylko duze, a nie znaczki pocztowe jak ostatnio... ;)

pastwisko
05-04-2013, 17:07
nie rozumiem, w necie nie ma fot z tego aparatu, że tak o nie molestujecie?

shaolin
05-04-2013, 17:17
A co tu rozumiec? :D Chce sample, end of story! :twisted: :mrgreen:

shaolin
07-04-2013, 05:26
http://www.mikekobal.com/blog/?p=7689

PiterM
08-04-2013, 15:06
Trochę zdjęć z Moskwy. Nie traktuję tego jako "sample", bo to zdjęcia po obróbce i to mocnej. Przy każdym podaję ISO i co było robione i w czym. Wszystko strzelane w JPEG. Wszystko bardzo szybko, część zdjęć (np. "City") po prostu z zatrzymanego na chwilę samochodu. I tak się cieszę, że mogłem znaleźć te kilka sekund na fotki...

1. Estetyka sowiecka (ISO 400, f/4 LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0145-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0145.jpg)

2. City (ISO 4000, f/2.8, Photomatix HDR -1/0/1)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0153_hdr-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0153_hdr.jpg)

3. Droga na Plac Czerwony (ISO 3200, f/4, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0157-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0157.jpg)

4. i sam Plac (ISO 3200, f/2.8, Photomatix HDR -1/0/1)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0159_hdr-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0159_hdr.jpg)

5. (ISO 3200, f/2.8, Photomatix HDR -1/0/1)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0168_hdr-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0168_hdr.jpg)

6. (ISO 3200, f/2.8, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0171-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0171.jpg)

7. Sprzątanie zabytków (ISO 3200, f/2.8, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0173Edit-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0173-Edit.jpg)

8. i sprzątanie ulic (ISO 400, f/4, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0215-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0215.jpg)

9. Skwerek miejski (ISO 400, f/5.6, Topaz B&W)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0224-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0224.jpg)

10. "Zapraszamy na promocję" czyli marketing z mikrofonem i głośnikiem w dłoniach (ISO 400, f/5.6, Topaz B&W)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0222Edit-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0222-Edit.jpg)

11. Wejście do metra (ISO 400, f/5.6, Topaz B&W)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0221Edit-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0221-Edit.jpg)

12. A tu metro od środka... (ISO 3200, f/2.8, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0437-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0437.jpg)

13. (ISO 3200, f/2.8, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0440-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0440.jpg)

14. Dworzec "Białoruskij" i moja "walizka" (ISO 200, f/4, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0446-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0446.jpg)

15. A tak wygląda pociąg na lotnisko - myty po każdym (!) kursie. W środku lotnicze fotele ze stolikami, szybkie WiFi (darmowe), telewizja (dziś puszczali Discovery Channel), kawa itp. (ISO 800, f/5.6, LR4)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/04/DSCF0450-1.jpg
źródło (http://makuch.eu/moskwa_2013_04/content/images/large/DSCF0450.jpg)

pgaik
08-04-2013, 15:10
na jedynce iso 4000? czy pomyłka?

PiterM
08-04-2013, 15:21
Numerki dałem nad zdjęciami: pierwsze ISO 400, drugie (nocne) owszem ISO 4000. Dla pewności wkleiłem raz jeszcze.

burton
08-04-2013, 15:40
Wrażenia ludzi postronnych na widok sprzetu ? Nie pytali, co to za Fjed albo Zorka ? Nie zwracali na Ciebie uwagi ?

P.R.P.
08-04-2013, 16:47
x100s manual http://www.fujifilm.eu/uploads/tx_fujifilmproducts/downloads/X100S_manual_02.pdf

i inne

http://www.laroquephoto.com/blog/2013/3/12/first-impressions-the-x100s

PiterM
08-04-2013, 16:48
Odnosiłem wrażenie, że absolutnie nikt nie zwraca na mnie uwagi. To akurat spora zaleta w Rosji ;)

gibber
08-04-2013, 18:10
Fajne zdjęcia.

Panerai
08-04-2013, 19:09
Ta Moskwa nocą naprawdę jest taka ultra kolorowa czy też zaszalał Pan z Lightroomem ? Fajne zdjęcia, dzięki za pokazanie.

PiterM
08-04-2013, 19:23
City pracuje 24h/dobę aby obsługiwać wszystkie strefy czasowe, większość świateł pali się całą noc. A Plac Czerwony ma iluminacje wprost niesamowite! W końcu jedno i drugie to wizytówka stolicy jednego z największych państw świata, więc na tam wygląd nie żałują! Podobnież biorąc pod uwagę mieszkańców, pracowników i turystów jest tam 15 milionów ludzi! ponad 1/3 Polski.

Ale gorzej, jak trzeba zejść do metra poza ścisłym centrum, wtedy przydałyby się gumofilce ;)

shaolin
09-04-2013, 04:12
City pracuje 24h/dobę aby obsługiwać wszystkie strefy czasowe, większość świateł pali się całą noc. A Plac Czerwony ma iluminacje wprost niesamowite! W końcu jedno i drugie to wizytówka stolicy jednego z największych państw świata, więc na tam wygląd nie żałują! Podobnież biorąc pod uwagę mieszkańców, pracowników i turystów jest tam 15 milionów ludzi! ponad 1/3 Polski.

Nic specjalnego... zapraszam do mnie :mrgreen:

Zdjecia mile, a skoro nikt nie zwracal uwagi na Ciebie to tym lepiej :D Mozesz wrzucic jakiegos sampla fullres na wysokim iso przed obrobka, z tych moskiewskich zdjec?

PiterM
09-04-2013, 10:24
Nic specjalnego... zapraszam do mnie :mrgreen:

Dokładnie! Dla tego uważam, że powinieneś po prostu zakupić X100s i pokazać nam swoje miasto w jego obiektywie :D

Wieczorem wrzucę jakieś cropy 100% jak znajdę czas i nie zasnę...

shaolin
09-04-2013, 10:50
Pokazywalem swoje miasto w obiektywach przypietych do klocka (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=207357) ;) Czekamy na cropy :)

Caly czas walcze ze soba, czy 35mm mi wystarczy bo jednak przyzwyczajony jestem do zoomow... ;)

shaolin
13-04-2013, 07:32
XwN2GV57ImQ

jm
13-04-2013, 10:37
Ślamazarność X-E1 poraża:?

No i jak zawsze - wychodzi na to, że król może być jeden.

WojtehP
13-04-2013, 10:40
akurat x100s trafił w rece kobietki, która robi foty na f8 gdy RX na f2

Slon
13-04-2013, 10:52
http://www.optyczne.pl/5764-nowo%C5%9B%C4%87-Wypo%C5%BCyczalnia_aparat%C3%B3w_Fujifilm.html

dudi_
13-04-2013, 13:05
Szkoda, że nigdzie nie napisali ile taka przyjemność wypożyczenia kosztuje... Chętnie bym wypożyczył X100s i osobiście porównał z X100

shaolin
13-04-2013, 15:22
+48717234122 i sie dowiedz ;)

P.R.P.
15-04-2013, 20:55
Fajne review i równie sympatyczne fotki. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HA_ZeRVSbwQ

WojtehP
17-04-2013, 15:16
na ebay juz jest oferta poniżej 3800 z darmową dostawą z Hongkongu - gdyby nie cło i vat - dziś bym już kupił ...

KSIĘŻAK
17-04-2013, 15:22
Poczekaj poczekaj niedługo za 3800 u nas pozyskasz

WojtehP
17-04-2013, 15:24
mam cichą nadzieję ze przed czerwcem ... chce wyjechać gdzieś w dziwne miejsce ... x100 w afryce mi się sprawdził ...

P.R.P.
17-04-2013, 16:27
Ja cierpliwie czekam na taką cenę.. Cierpliwie.. ;) Ale jakby ktoś robił grupowe zamówienie to się piszę.. I nie tylko ja. :mrgreen:

Władca Pixeli
18-04-2013, 03:57
http://www.dpreview.com/forums/post/51283273

shaolin
18-04-2013, 05:09
mam cichą nadzieję ze przed czerwcem ... chce wyjechać gdzieś w dziwne miejsce ... x100 w afryce mi się sprawdził ...

Lec do HK, kup aparat, a potem wpadaj do Kitaju na zwiady :D

WojtehP
18-04-2013, 08:04
mmmmm niezły pomysł ... tylko ja chyba chciałem do Afryku :(

shaolin
18-04-2013, 09:05
To z Kitaju polec do Afryki i gotowe.

WojtehP
18-04-2013, 10:59
a butelkę sake postawisz jak cie odwiedzę ?? z kitaju to chyba bym do Indii znowu poleciał ... czuje niedosyt tego kraju

shaolin
18-04-2013, 11:09
Chetnie, ale tu zamiast sake stawia sie baijiu - 白酒 ;) Nie wiem czy chcesz to pic ;)

WojtehP
18-04-2013, 12:14
ja jestem abstynentem - Allah zabrania ... piję jedynie colę - choć ostatnio w proteście nawet tego już nie :)

burton
18-04-2013, 14:51
Prosta, obrazowa recenzja Fuji X100s http://fujiklub.pl/sprzęt/recenzje/254-fujifilm-x100s-recenzja-redakcyjna.html?hitcount=0

Cieszy mnie aktualizacja iPhoto dla X100s. Lubię z niego korzystać w selekcji. Wszystkie typy aparatów, których dotychczas używałem otwiera bez problemów (NEF, RAW, RAF...).

WojtehP
18-04-2013, 16:29
Bardziej cieszy Aperture - niestety zakupilem już Lr ...

WojtehP
19-04-2013, 10:33
http://www.youtube.com/watch?v=SlbaWP3mVVA&feature=player_embedded
czas go kupić ...

P.R.P.
19-04-2013, 11:44
Oko Zacka i cud kolory fujika - dla mnie miazga..

P.R.P.
19-04-2013, 22:34
No i pierwsza używka x100s poszła za 3800 zł na all.... ;) Niestety spóźniłem się. ;( Ale oby to był pierwszy jakiś skowronek spadku ceny i u nas.

WojtehP
19-04-2013, 23:12
Nawet nie widziałem ...

shaolin
25-04-2013, 11:34
Nowy firmware do X100s - 1.02

The phenomenon is fixed that the brightness of the OVF bright frame doesn’t change according to a surrounding brightness in case of ISO 1600 and higher.

http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/x100s/index.html

Wojtek masz juz aparat u siebie?

darkmajin
25-04-2013, 12:22
CO?!?! tylko jeden fix ?

...a spodziewałem się na dniach customowego Qmenu :/ i więcej niż 3 szybkich nastaw... ehh..

MariuszJ
25-04-2013, 19:49
Mam X100S od wczoraj, niestety, nie wygospodarowałem dotąd czasu na jakieś intencjonalne pstrykanie. Aparat opanowałem (z grubsza), nie wymaga to habilitacji od kogoś, kto kuma jako tako technikalia związane z robieniem zdjęć.

Zalety aparatu są oczywiste, krzyczą zresztą ze wszystkich tekstów reklamowych i w większości są prawdziwe. Skupię się więc na wadach, uprawiając typowo polskie malkontenctwo. Żeby dalej nie było - polubię się czuję z tym aparatem i to wcale nie na siłę.

1. To nie jest, wbrew niektórym, mistrzostwo świata jeżeli chodzi o spasowanie, jakość materiałów itp. Widać to w mnóstwie drobiazgów, które wcześniej czy później doprowadzą do tego, że albo aparat nie będzie wyglądał ładnie, albo nie będzie ładnie działał. Osobliwie żałosne jest spasowanie futerału, paska, strzemiączek... Fujpanowie... to ma być ten ekskluziv?

2. Mało "customizowalność". Sprawę trochę ratuje "Q", ale tak naprawdę to nie widzę żadnego uzasadnienia dla braku możliwości oprogramowywania np. przycisków koła nastaw. Pełno guzików, a trzeba grzebać w menu. Ustawiłem filtr szary (o nim dalej) na Fn, co było absolutnie niezbędne, ale chętnie wrzuciłbym sobie np. możliwość szybkiego przełączenia ustawień Basic-C1-C2-C3.

3. Ponieważ najczęściej fotografuje otwartym szkłem, szary będzie często opuszczany. Brakuje mi - skoro jest autoiso - automatyki szarego.

2 i 3 bolą mocno, bo to soft, sprawa załatwialna po taniości.

4. EVF - wybaczcie, ale to żałość. Szczególnie jak porównamy z OVF (bo ten jest świetny!!!). Wyrazy współczucia właścicielom X-E1 - Fuji jeszcze w temacie EVF nie wyszedł z krzaków. Naprawdę nie polecam zaglądania w wizjer Nexa 6 czy OMD, można się zrazić po powrocie w domu do Fuja. A już nie daj Bóg ruszyć się gwałtownie z okiem przy EVF - butapren i torebka daje większe szanse na odlot :) Zdaję sobie sprawę, że odbiór może tu być indywidualny, ale mi nie pasi wybitnie.

5. Sprawa filtrów nakręcanych na obiektyw - można to było załatwić lepiej i adapter 49mm filtrów uczynić integralną częścią obudowy obiektywu. Ściąganie tego pierścionka, zakładanie adaptera i filtru, dokręcanie osłony - nie no... to zabija przyjemność. Oczywiście z adapterem i kapslem lub filtrem UV aparat już do futerału nie wchodzi. A wolna migawka na f2 aż prosi o zbicie np. na plaży i szarym i dokręconym polarem dodatkowego 1.5EV.

Tyle na razie. Zdjęcia mam tylko z dzisiejszego rodzinnego obiadu, więc ahtyzmu ni wahtości estetycznych niet.

Kolory są bardzo ok. Nic nie robione, RAW do LR standardowym presetem, którego używam i do D700 i do Nexa, trochę odzyskiwania i już.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/4795/201304251458410243tn.jpg)

Uwaga na człowieków z bliska. To jednak jest ekwiwalent 35mm. Na szczęście nie do tego go kupiłem.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/1668/201304251506490250tn.jpg)

Miło w drugim planie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/3505/201304251507160251tn.jpg)

Fajny DR. Lubię to.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/5389/201304251528080254tn.jpg)

WojtehP
25-04-2013, 20:00
kurna czekam ... mam obiecany w tym tygodniu - miałem otrzymać z Fuji jak tylko oddadzą z jakiejś redakcji

Mariusz, a jak szybkość AF porównaj do D700

MariuszJ
25-04-2013, 20:20
Mariusz, a jak szybkość AF porównaj do D700

Obiektywnie: może być. Oczywiście z D700 nie ma co porównywać, chociaż ostatno nie mam szybkich szkieł więc różnica nie jest dramatyczna. AF-C w X100S - umówmy się - nie istnieje.

W porównaniu z nexem drażnią duże pola CDAF.

WojtehP
25-04-2013, 21:13
mona je zmienić wciskając Af i kółkiem zmniejszasz lub zwiększasz

MariuszJ
25-04-2013, 21:17
mona je zmienić wciskając Af i kółkiem zmniejszasz lub zwiększasz

Niestety, nie z OVF.

WojtehP
25-04-2013, 22:00
Ale pole chyba jest mniejsze - tylko wyświetla sie zawsze tak samo ...

MariuszJ
25-04-2013, 22:23
Ale pole chyba jest mniejsze - tylko wyświetla sie zawsze tak samo ...

Raczej wątpię. Musiałbym to dokładnie sprawdzić, ale ostrzenie przez OVF jest opatrzone będzie szczególnie na krótkich dystansach takim błędem paralaksy, że zmniejszenie obszaru CDAF powodowało by całkowitą przypadkowość wyboru celu.

W OVF wskaźniki - zarówno obszaru skorygowanej paralaksy przy MFD, jak i rzeczywistego punktu złapania ostrości są stałego (dużego) rozmiaru - to raczej wskazuje na nieuzględnienie wielkości obszaru AF, dokonanego w EVF.

darkmajin
26-04-2013, 09:22
po przeczytaniu twojej "recenzji" jedyne na co mam ochotę to spojrzeć przez wizjer nexa/omd :D

...popróbuj trochę z JPGami bo kolorki daje świetne OOC

MariuszJ
26-04-2013, 12:50
po przeczytaniu twojej "recenzji" jedyne na co mam ochotę to spojrzeć przez wizjer nexa/omd :D

Napisałem: o zaletach pisać nie będę, od tego są specyfikacje i ich konsekwencje, a warstwie metafizycznej zalety mogą dogrzewać fujifanboje :) Myślę, że głoś rozsądku kogoś, kto z Fuji kojarzy wyłącznie świetne filmy i fajne średnioformatowe dalmierze, niejednemu się przyda :D

Nie piszę również o "wadach", które są nieuniknione z powodu przyjęcia innych założeń konstrukcyjnych.


...popróbuj trochę z JPGami bo kolorki daje świetne OOC

Z uświęconego workflow nie zrezygnuję. Za cienki jestem na robienie w jpegach.

Z rad Pomysłowego Mariusza na szybko:

- baaardzo użyteczne jest włączenie w OVF "corrected AF frame" - pokazuje prócz ramki głównej, położenie ramki ze skorygowaną paralaksą dla MFD; po złapaniu ostrości widać zieloną ramkę między tymi dwoma, co daje szybką informację o położeniu celu i korekcie. Jeżeli alhohol nie wypalił operatorowi płatów odpowiedzialnych za dedukcję, zareaguje on bardzo szybko i wprowadzi odpowiednie korekty celu dla AF.

- OVF Power Save Mode - przy OFF przysłona cały czas pracuje z pomiarem, co skutkuje "cykaniem" przy zmieniającym się oświetleniu kadru; zbierane są informacje które budują histogram w OVF oraz sterują jasnością ramki w OVF; w ON pomiar nie działa (albo działa bardzo wybiórczo), przysłona nie pracuje, nie mamy histogramu w OVF i nie zmienia się podświetlenie ramki aż do półspustu. Ludzie piszą że AF jest wolniejszy z ON - nie potwierdzam, "na oko" jest taki sam.

WojtehP
26-04-2013, 15:30
w x100 teraz w x-pro1 używam corrected AF frame i faktycznie jest dobra sprawa ..

P.R.P.
26-04-2013, 19:28
http://notsoancientchinesesecrets.com/fuji-x100s-review-part-1-the-good-the-bad-and-the-beautiful/

First impressions: Fujifilm X100s vs. Nikon Coolpix A: a mini review, with side by side af speed comparison
http://www.mikekobal.com/blog/?p=7637

darkmajin
27-04-2013, 10:20
IMO jedną z wad fuji jest dziura na spuście, nie obchodzi mnie czy to jest oldskoolowe czy coś mnie to nie rajcuje
( fuji powinno dawać jakiś standardową zaślepkę ) więc postanowiłem ją załatać.. niestety gwincik jest stożkowy więc najłatwiej było zajrzeć na ebay.

W Polsce oczywiście nigdzie nic nie można znaleźć, a amerykańce szaleją na punkcie shutter release buttona ceny potrafią być chore,
zwłaszcza kiedy na nim widnieje napis Leica ( WTF? )

z założenia miał być button standardowy żadne biedronki, czerwony kolor - strzelam - ala Leica niestety brak było tanich srebrnych
zdecydowałem się na złotawy jakimś szczęśliwym trafem przyszły przyciski srebrne pod kolor aparatu wiec rogal na papie, pozostaje wkleić foty :




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img521/9201/dsc7915l.jpg)


Stylowe pudełeczko ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img339/1461/dsc7914n.jpg)


Jakość wykonania - super żadnych zadziorów itp.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img547/7361/dsc7913.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img202/2195/dsc7912o.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img571/1562/dsc7911.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img51/7565/dsc7910d.jpg)

Po obejrzeniu zdjęć na aukcji myślałem że będę używał płaskiego, ale najlepszy jest ten wklęsły (co nie znaczy że innych źle się używa ...może kiedyś zmienię na wypukły )

ktoś tam pisał że zmniejsza czas strzelenia fotki o 0,1s czy coś dla mnie bajki w stylu kena rockwella, ale strzela się rzeczywiście przyjemniej..

...cała przyjemność 29 pln + 6 zł przesyłka na bogato listem rejestrowanym


edit: nie wiem co tak stronę rozjechało foty są 900pix na długim boku...

Yanluk
27-04-2013, 14:04
Ale przecież tam się wkreca wężyk spustowy. :-)

shaolin
27-04-2013, 14:33
Tak naprawde to otwor technologiczny do zbierania kurzu i wysypywania go na matryce, zeby serwis mial co robic ;)

pastwisko
27-04-2013, 14:47
chciało się oldskulowy aparat, to trzeba brać z całym oldskulowym inwentarzem i nie marudzic.

artek1012
27-04-2013, 19:54
Po obejrzeniu zdjęć na aukcji myślałem że będę używał płaskiego, ale najlepszy jest ten wklęsły (co nie znaczy że innych źle się używa ...może kiedyś zmienię na wypukły )

ktoś tam pisał że zmniejsza czas strzelenia fotki o 0,1s czy coś dla mnie bajki w stylu kena rockwella, ale strzela się rzeczywiście przyjemniej..

...cała przyjemność 29 pln + 6 zł przesyłka na bogato listem rejestrowanym


Ten cały batonik powinien pasować do x-e1 skoro wężyki spustowe są te same. Dobrze myślę ? Pytam bo na aukcjach nie ma ani słowa o x-e1 a szczerze mówiąc otworek też mnie troszkę drażni.

Witek.K
27-04-2013, 20:31
Ten cały batonik powinien pasować do x-e1 skoro wężyki spustowe są te same. Dobrze myślę ? Pytam bo na aukcjach nie ma ani słowa o x-e1 a szczerze mówiąc otworek też mnie troszkę drażni.

Mysle, ze tak. Ja poczatkowo kupilem do X-10, ale pasowal idealnie do X-E1, wiec go sobie zostawilem. Mam taki wklesly, mz bardzo ulatwia zycie.

artek1012
28-04-2013, 18:08
Mysle, ze tak. Ja poczatkowo kupilem do X-10, ale pasowal idealnie do X-E1, wiec go sobie zostawilem. Mam taki wklesly, mz bardzo ulatwia zycie.

Zamówiłem właśnie taki ładniutki różowy w sam raz do czarnego :)