PDA

Zobacz pełną wersję : zasilanie do D50



Xathloc
26-03-2007, 16:37
Witam,
czy w D50 można stosować akumulator EN-EL3 zamiast EN-EL3e? Sprzedawca zaproponował mi coś takiego jako w pełni zgodny z aparatem, ale jakoś nie mam przekonania. Fakt, że cena o połowę niższa.

bears_company
10-04-2007, 00:17
Witam,
czy w D50 można stosować akumulator EN-EL3 zamiast EN-EL3e? Sprzedawca zaproponował mi coś takiego jako w pełni zgodny z aparatem, ale jakoś nie mam przekonania. Fakt, że cena o połowę niższa.



Z tego co sie orientuje firma Nikon prowadziła modle EN-EL3e ze względu na problemy występujace podczas urzytkowania EN-EL3 a zatem ja bym nie ryzykował kupna tego modelu. On został juz wycofany - a przynajmniej powinien taki być :)

pacyf
10-04-2007, 08:54
Z tego co sie orientuje firma Nikon prowadziła modle EN-EL3e ze względu na problemy występujace podczas urzytkowania EN-EL3 a zatem ja bym nie ryzykował kupna tego modelu. On został juz wycofany - a przynajmniej powinien taki być :)

Po wpadce z baterią EN-EL3 Nikon fabrycznie wyposażał D50 w baterię EN-EL3a i to ona jest zamiennikiem EN-EL3.
EN-EL3e jest inną baterią (3 styki). Wprawdzie poprawnie działa z D50 ale jej 3 styk nie jest wykorzystywany.
EN-EL3e jest baterią do D80, to body podaje dużo więcej informacji na temat stanu baterii.