PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokiej jakości szyby - zwykła i wenecka



TMB
31-01-2013, 15:32
Witajcie
Poszukuje wysokiej jakości szyby zwykłej, przezroczystej lub weneckiej (lustro weneckie jak kto woli ;) ), przez którą mógłbym wykonywać zdjęcia bez utraty jakosci (stosunkowej).

Macie jakieś pomysły? Ile m2 takiego cuda mógłby kosztowac?

Pozdrawiam

Mamrot
31-01-2013, 16:20
Szukaj szyby "Optiwhite", to jest około 150pln za metr przy 4mm.
Większość "luster weneckich" to są folie samoprzylepne.
Zdejmuje to około 3-4 EV i pogarsza ostrość.

TMB
31-01-2013, 16:27
No właśnie. Dlatego poszukuje jakiejś dobrej jakości, które nie zabiorą za wiele jakości/ostrości.
Te z "Optiwhite" są dobre?
Jaka jest różnica pomiędzy 4 a np. 6mm?

A co do stosunkowej... eh ;) to znaczy, że chciałbym mieć jak najwyższą jakość uzyskanego obrazu przez tą szybę ( a wiem, ze nie bedzie taka sama jak bez owej szyby). Kapiszi ;) ?

Mamrot
31-01-2013, 16:37
Te z "Optiwhite" są dobre?
Jaka jest różnica pomiędzy 4 a np. 6mm?

W grubości :-)

Normalna szyba ma odcień zielonkawy, czym grubsza tym bardziej to widać.
Problem pojawia się przy większej grubości np 10mm
Optiwhite służy do budowy akwariów i produkcji filtrów.

TMB
31-01-2013, 20:46
aaaaa, myslalem ze Optiwhite robi juz gotowe lustra weneckie.

Sa na internecie "lustra weneckie" po ok 300zł/m2, tylko zastanawiam sie nad ich jakością :? od nich - http://szybka.pl/lustra-weneckie.html

Krys86tian
31-01-2013, 21:49
Po 1: przezierne a nie przezroczyste ;)

Diamant: przezierne, bez zabarwienia "zielonego" w odróżnienie od standardowego szkła płaskiego.
Vision-Lite: bez zabarwienia, extra przezierne i co najważniejsze, jeżeli rozumiem twój zamysł, całkowity brak "odblasków".

Cena w detalu, nieznana, ale raczej powyżej 150 za m2.

TMB
31-01-2013, 23:42
Dzięki :) Ale to nadal zwykła szyba :? A coś weneckiego?