Zobacz pełną wersję : Wysokiej jakości szyby - zwykła i wenecka
Witajcie
Poszukuje wysokiej jakości szyby zwykłej, przezroczystej lub weneckiej (lustro weneckie jak kto woli ;) ), przez którą mógłbym wykonywać zdjęcia bez utraty jakosci (stosunkowej).
Macie jakieś pomysły? Ile m2 takiego cuda mógłby kosztowac?
Pozdrawiam
Szukaj szyby "Optiwhite", to jest około 150pln za metr przy 4mm.
Większość "luster weneckich" to są folie samoprzylepne.
Zdejmuje to około 3-4 EV i pogarsza ostrość.
No właśnie. Dlatego poszukuje jakiejś dobrej jakości, które nie zabiorą za wiele jakości/ostrości.
Te z "Optiwhite" są dobre?
Jaka jest różnica pomiędzy 4 a np. 6mm?
A co do stosunkowej... eh ;) to znaczy, że chciałbym mieć jak najwyższą jakość uzyskanego obrazu przez tą szybę ( a wiem, ze nie bedzie taka sama jak bez owej szyby). Kapiszi ;) ?
Te z "Optiwhite" są dobre?
Jaka jest różnica pomiędzy 4 a np. 6mm?
W grubości :-)
Normalna szyba ma odcień zielonkawy, czym grubsza tym bardziej to widać.
Problem pojawia się przy większej grubości np 10mm
Optiwhite służy do budowy akwariów i produkcji filtrów.
aaaaa, myslalem ze Optiwhite robi juz gotowe lustra weneckie.
Sa na internecie "lustra weneckie" po ok 300zł/m2, tylko zastanawiam sie nad ich jakością :? od nich - http://szybka.pl/lustra-weneckie.html
Krys86tian
31-01-2013, 21:49
Po 1: przezierne a nie przezroczyste ;)
Diamant: przezierne, bez zabarwienia "zielonego" w odróżnienie od standardowego szkła płaskiego.
Vision-Lite: bez zabarwienia, extra przezierne i co najważniejsze, jeżeli rozumiem twój zamysł, całkowity brak "odblasków".
Cena w detalu, nieznana, ale raczej powyżej 150 za m2.
Dzięki :) Ale to nadal zwykła szyba :? A coś weneckiego?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.