Zobacz pełną wersję : Jak zrobić taki efekt
bazylides
28-01-2013, 19:41
http://sierraaaaloveee.tumblr.com/image/41661028103
http://kevvn.tumblr.com/post/20942633199
Witam, jak zrobić taki efekt w programie jak na tych zdjęciach? taki "stary", rozmyty.
Szukałam wszędzie, ale ludzie pytają o inne efekty i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Bardzo proszę o pomoc
Szakall1
28-01-2013, 20:45
ja bym zastosował PS a w nim rozmycie delikatne i dołożył szum...
polecam też SNAPSEED i filtr GRUNGE...
http://photo.tutsplus.com/articles/post-processing-articles/100-free-photoshop-actions-and-how-to-make-your-own/
poszukaj tu, ja bym obstawiał "polaroid generator " lub "cross processing "
a jak dla mnie to skany z filmu - tak kiedyś w bardzo zamierzchłych czasach wyglądały negatywy :)
kamil554
28-01-2013, 23:40
Nie trzeba do tak prostego "efektu" szukać i ustawiać od razu akcji... wystarczy wziąć fotkę i ją poturbować w PS'ie... znacznie łatwiej zepsuć fotkę przez dodanie ziarna i wypranie kolorów niż naprawienie ;) z ciekawości zrobiłem takie coś
co było przy tym zrobione?
1. Przyciemniona ekspozycja
2. z powrotem rozjaśniona poprzez "cień/podświetlenie"- ta operacja sama w sobie robi ziarno i psuje rozpiętość tonalną...
3. dodany szum monochromatyczny
4. rozmycie gaussowskie
5. maska wyostrzająca
6. przyciemnione góry i drzewa narzędziem "ściemnij" (mam pl wersje ale chyba burn tool, o ile dobrze kojarzę )
7. dodane białe "paprochy"
8. Ogólne dopasowanie kolorów.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/100/oryginajpg.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img266.imageshack.us/img266/4038/moszczenica162.jpg)
oczywiście jest to niedokładnie to samo, ale to tylko kilka minut roboty, więc nie można mówić o dokładności ;)
bazylides
30-01-2013, 14:42
Dzięki wielkie za pomoc :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.