PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma AF 17-70mm f/2.8-4 DC HSM OS do Sony Alpha 550 - warto



mini21
26-01-2013, 09:21
Cześć.
Trochę nietypowo, bo jako szczęśliwy posiadacz Nikona się tym nie interesowałem, ale poproszono mnie o radę i chciałem zasięgnąć waszej opinii.

Co sądzicie o tym obiektywie?
Jak się spisuje w ogólnym (amatorskim) użytkowaniu?
Jak to jest z tą stabilizacją - przecież jedna jest już w body - czy jest sens za nią płacić?

Czy są jakieś alternatywy?

Znajomy szuka szkła "uniwersalnego", ale trochę jaśniejszego niż zwykły kit.
Rozważał najpierw Tamrona 17-50 lub Sigmę 18-50 f2.8, ale znalazł jeszcze tą Sigmę, a ze względu na trochę dłuższa ogniskową, uznał, że jest to ciekawa pozycja - tyle, że występuje chyba w 3 różnych wersjach (w tym ostatnia ze stabilizacją).

Z góry dziękuje za pomoc.

RAF7705
26-01-2013, 11:09
No do Sony to chyba ze stabilizacją nie robią, skoro jest w body.
Miałem ja z d90 i ogólnie fajna.
Trochę denerwowało mnie że sama się wysuwa przy pochylonym aparacie.

mini21
26-01-2013, 11:44
No właśnie albo to błąd w opisie (ale w takim razie skąd ta cena), albo faktycznie jest stabilizacja druga w obiektywie:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sigma-17-70-mm-f28-f45-dc-macro-os-hsm---sony.html
http://fotoklik.pl/foto/obiektywy-foto/sigma-af-17-70mm-f2-8-4-dc-macro-os-hsm-sony.html
http://www.agito.pl/sigma-17-70mm-f2-8-4-0-os-dc-hsm-macro-minolta-sony-224-381921.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=381921

Teraz dopiero patrzę, że na Ceneo jest mnóstwo "baboli" bo po wpisaniu nazwy tego obiektywu znajduje mi go, a po wejściu do sklepu, okazuje się że to wersja DG Macro (bez OS).
Trochę się z tym zakręciłem, a znajomy chce w przyszłym tygodniu kupić to szkiełko...

hostman22
30-01-2013, 18:41
jak masz forsę na nową sigmę, to bym poszukał używki sony 16-80 najlepszy chyba optycznie, ze wszystkich takich kitów ;)