Zobacz pełną wersję : Markins - gdzie kupić?
Jak w temacie. Chciałbym kupić dobrą głowcę, myślałem o Markinsie (Q10), ale nie potrafię tego nigdzie w Polsce znaleźć. Nawet na allegro :|
Najblizej tutaj:
https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/21/products_id/28
Ale osobiscie odradzam. Miałem Markinsa, teraz mam RRS BH-55 i uważam ze w tej klasie cenowej lepsza...
jakos wykonania, uzyte materiału... w Markinsie np. to pokretło od obracania glowicy dookola wokoł wlasnej
osi mimo maksymalnego skrecenia trzymało na tyle słabo ze dało rade obrobic głowice z uzyciem relatywnie
niewielkiej siły. RRS to jest sam metal, łącznie z porętłami - tutaj w zaleznosci od tego do czego to potrzebujesz
polece albo BH-55 albo BH-40.
Tą stronę widziałem, szukałem jednak jakiegoś polskiego dystrybutora/dostawcy, ale chyba nic nie ma ;) Markinsa ma kolega, testowałem z D700+300/2.8 i zachowywało się to bardzo dobrze.
Widzę, że RRH jest nawet tańsze. Chętnie bym to gdzieś pomacał przed kupnem. Dzięki wielkie za info :)
Dystrybutora w PL nie ma, ani jednego ani drugiego, RRS do obmacania u mnie :) Aaa no i ja nie twierdze, ze Markins jest zly, to jest
bardzo dobra głowica, natomiast uważam ze RRS jest lepszy/bardziej dobracowany. Poruszamy sie w kategoriach ocen miedzy dobry +
a bardzo dobry z ewentualnym plusem.
Generalnie jak dla mnie - wykonanie i materialy na plus dla RRS (all metal lacznie z pokretlami), panning base na plus dla RRS (w Markinsie mimo zblokowania dalo sie
ja poruszyc przy uzyciu relatywnie niewielkiej sily), co moze sie bardziej podobac w Markinsie to polaczenie regulacji docisku i pokretla od blokowania glowicy w jednym
(w RRS rozbite na dwa pokretla), chociaz z drugiej strony w gorszych warunkach (np. zima i grubsze rekawiczki np.) dwoma pokretlami operowac sie bedzie ciut wygodniej.
Na teoretyczny udzwig nie ma co patrzec, oba zestawy daja rade nawet z duzymi szklami. Markins jest generalnie chudszy i wyzszy, natomiast RRS szerszy i nizszy (porownuje
BH-55 z odpowiednikiem Markinsa - Q20 jesli dobrze pamietam).
Na minus dla Markinsa plytki zarowno pod aparaty/szkla, jak i zlaczka na samej glowicy. Wszystkie te elementy w RRS wykonane sa lepiej. Dodatkowo z tego co czytalem
tu i tam niektore plytki Markinsowe nie sa idealnie zgodne z Arca Swiss, brakuje milimetra. Natomiast na RRS klopoty jeszcze nie mialem, a mam do swoich body plytki RRS,
do szkiel mam stopke RRS do 70-200 i Wimberleya do 500/4 i wszystko chodzi cacy.
Ja się o udźwig nie martwię, bo używam krótkich szkieł, raczej myślę o wygodzie, lekkości i trwałości. Dzięki wielkie za hinty :)
Aaa zwroc uwage na jedna rzecz - w kwestii kompatybilnosci akcesoriow opartych na standardzie Arca Swiss - nie wszyscy producenci pisza o tym, ale najbardziej ryzykowne pod wzgledem kompatybilnosci sa zlaczki przy glowicy
blokowane na dzwignie, takie jak np. tu
http://www.photoproshop.com/product_info.php/manufacturers_id/10/products_id/1009?osCsid=t9cti4u1ae7ls406q2orhmpir4
chodzi o to, ze taka zlaczka na dzwignia ma jakas stala ustalona sile docisku i moze sie czasem zdarzyc
ze jakas milimetrowa roznica miedzy plytka jednego a drugiego producenta powoduje, ze ktora bedzie
trzymala gorzej.
złączki klasyczne "dokrecane" - nie maja takiej przyadlosci - bo mozesz je skrecic na maksa i sila docisku jest w nich wieksza
http://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/21/products_id/29
RRS tak pisze na swojej stronie
Only Really Right Stuff, Wimberley, and Kirk (manufactured within the last year) will be compatible with our lever-release clamps. However all Arca-Swiss style plates work with our scew-release clamps.
To dobre info dla statywowego lajkonika, jakim jestem :)
Really Right Stuff jest dostępne również w Europie, możesz porównać ceny z Markinsem: http://www.augenblicke-eingefangen.de/catalog/index.php?cPath=24_77_40&manufacturers_id=29. W sumie raczej wychodzi drożej niz Markins. Oni mają siedzibę w Rostocku, więc nie tak daleko, można ewentualnie podjechać i pooglądać. Nie licz na to, że jak ściągniesz z USA, to wyjdzie taniej. Najpewniej panowie celnicy to zauważą.
Jest jeszcze jedna firma chwalona w necie za głowice (oprócz Arca-Swiss i Kirk), a mianowicie PhotoClam: http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Shop-by-Brand-Photo-Clam/ci/4/phd/4159478874/N/4294255798
http://www.tripodballhead.com/
Bardzo podobne do Markinsa (też produkcja z Korei Pd), z lepiej ustawioną poziomiczką. No i tańsze, ale w zasadzie też trzeba ściągać z USA. W Europie dystrybutorem była jakaś holenderska firma, ale praktycznie nic nie mieli na stanie.
heh, ja ten sklep znam - kilka rzeczy tam kupowalem - ale nie zauwazylem nawet, ze RRS sprzedają, ceny sa bardzo ok
jak zamowisz z USA i Ci paczke ocla (a ocla na 99%) to wychodzi na to samo
Nawet się nie zastanawiam nad ściąganiem głowicy z USA :) Modeli jest tyle, że sam nie wiem co brać, póki co jestem pogrążony w lekturze. No i skłaniam się ku RRS :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.