Zobacz pełną wersję : Oslona przeciwdeszczowa
phantomek
25-03-2007, 18:03
Witam,
bede potrzebowal kupic takie cos, konkretnie Tenba RC24, czy orientuje sie ktos, ile taki wynalazek kosztuje ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tenba.com/products/images/accessories/rc_all.jpg)
Jezeli macie linki z cenami, do innych takich pokrowcow (musi pasowac na 400 mm) to bede bardzo wdzieczny.
Jak narazie z tego co widzialem w necie, to ten Tenby najbardziej mi podpasowal.
Takie pokrowce produkuje też Kata. Link: www.kata-bags.com/Item.asp?pid=230&cid=61&perentId=4&ProdLine=4
a nie lepiej samemu sobie uszyć? Wyjdzie w cenie taniej kurteczki ortalionowej z koszyka w supermarkecie + kawałek gumki ściągającej to na obiektywie :-) 20-30min roboty. A jak trafisz na rozmiar XXL to tylko obetniesz rękaw :-)
Od dawna myślę o takim (http://www.foton.kalisz.pl/?strona=sklep_produkt&grupa1=10&grupa2=4&grupa3=&pid=1511&pikczer=02.jpg) ale zawsze się kończy na foliowym worku albo górskich stuputach :)
A tak przy okazji - D200 ma uszczelnienia ale obiektyw można chyba na deszczu zniszczyć ?? Mam na myśli raczej "kapuśniaczek" a nie ulewę :)
phantomek
27-03-2007, 14:58
Znalazlem jakas stare kurtke przeciwdeszczowa, kupilem gumke, kupilem rzepy, zaraz ide zmierzyć szklo i cala reszte, a potem zabieram sie za tworzenie :)
jak zrobie to pokaze efekty :)
j_szczygiel
27-03-2007, 15:07
Na alledrogo tez cos takiego znalazlem - www.allegro.pl/item175826245_impregnowana_oslona_przeciwdeszczowa _matin.html Szkoda jedynie ze nie ma dostepu do tylu ani gory aparatu... IMHO jesli masz stalke to odpada koniecznosc posiadania dziury pod reke do zmiany ogniskowej.
phantomek
27-03-2007, 15:13
jesli masz stalke to odpada koniecznosc posiadania dziury pod reke do zmiany ogniskowej.
No to mi jest do 400 potrzebne, wiec dziura na dole nie potrzebna.
Juz mam taki plan ze zrobie na koncu gume, ona bedzie zakladana na oslone przeciwsloneczna, potem dalej sie caly material naciagnie, pod spodem obiektywu zepnie rzepami i bedzie ok :)
jak dzisiaj to zrobie, to pykne fotki jak to wyglada
Al Bundy
27-03-2007, 15:23
Phantomek - powiedz bo mnie ciekawość zżera - idziesz z tym na ptaki czy też moto? :D Nie sądzę żebyć zmieniał dziedzinę ale cięzko mi sobie wyobrazić 400mm w sporcie i jeszcze zeby pokazac dynamikę... Przeca to na kilometr musisz od toru odejść :D
phantomek
27-03-2007, 15:45
do moto i do pilki noznej przedewszystkim, a na ptaszki to tez sie czasami wybiore :)
a co do foto na torze, szczerze mowiac to czasami te 400 mm to moze byc ... za krotko, na niektore zakrety :)
Ponizej kilka zdjec mojego kumpla, robi D2X z 500 f4 albo 400 f2.8
d2x + 500 mm + crop 2x = 1000mm
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.net/uploads/lswiderek/1169718688_gal_2007_test_sepang_00517.jpg)
d2x + 500 mm + 1,5 crop = 750 mm
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.net/uploads/lswiderek/1160578014_gal_2006_wsbk_france_1387.jpg)
d2x + 500 mm + konwerter 1.4 + crop x2 = w sumie 1400 mm :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.net/uploads/lswiderek/1160554466_gal_2006_wsbk_france_0678.jpg)
d2x + 500 mm + crop 1.5 = 750 mm
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.onephoto.net/uploads/lswiderek/1168077150_gal_2006_gp_tur_uie_01638.jpg)
Krotko mowiac: 400 to wcale nie takie jak sie wydaje, jezeli chodzi o foto na wyscigach :)
no dobra, koniec tego oftopu :D
j_szczygiel
27-03-2007, 17:52
...Juz mam taki plan ze zrobie na koncu gume, ona bedzie zakladana na oslone przeciwsloneczna, potem dalej sie caly material naciagnie, pod spodem obiektywu zepnie rzepami i bedzie ok ...
jak dzisiaj to zrobie, to pykne fotki jak to wyglada
czyli rozumiem ze robisz sam rekaw na szklo, a puszka bedzie sie moczyc? :] czekam na foty ;)
ps.
Ktory bank dal Ci kredyt w Twoim wieku na to szklo (used/new?)??? :lol:
phantomek
27-03-2007, 20:42
Jednak dzisiaj nie dam rady tego stworzyc calego :) wiec na jutro na mecz, gdyby padalo to bedzie musial wystarczyc stary sprawdzony worek na smiecie :D przygotowany do tego, odpowiednio przyciety :)
j_szczygiel
kupilem uzywane, a no i trzeba bylo pozbyc sie samochodu, zeby kupic szkielko ... ;) kredytow nie lubie :p
Al Bundy
28-03-2007, 00:07
Mam problem ze szczęką...
Mam problem ze szczęką...
pomoc poszukac jej ? :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.