Zobacz pełną wersję : Jak to wyciąć za pomocą PS?
Jak to wyciąć za pomocą PS?
Chodzi mi dokładnie o tylną część pierścionka.
Jakie narzędzie polecacie i ewentualnie krótka instrukcja obsługi.
Dziękuję!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/50381521902176466798.jpg)
RobertMiernik
19-01-2013, 12:26
Narzędzie do tego to Pen tool/Piórko (skrót pod guzikiem P), ale zdjęcie jest nieostre, najpierw popraw potem wycinaj...
Jeśli istnieje możliwość ponownego wykonania zdjęcia (dużo lepszej jakości), to najprościej wykonać zdjęcie samego pierścionka bez niepotrzebnego "tyłu" i nie poświęcać czasu na dodatkową- niepotrzebną obróbkę.
Tylko jak to wykonać lepiej skoro to ma f/16 ? Przy f/22 jest ten sam efekt rozmazania tyłu.
willy_fil_
19-01-2013, 14:40
Tylko jak to wykonać lepiej skoro to ma f/16 ? Przy f/22 jest ten sam efekt rozmazania tyłu.
Odejść dalej z aparatem...
Najlepiej porobić zdjęcia z różnym punktem ostrości, najpierw ostry przód pierścionka, później 2-4 razy środek, a na końcu tył, następnie połączyć to w Photoshopie i cały przedmiot jest idealnie ostry. Co do wycinania to najdokładniej za pomocą piórka się to zrobi.
willy_fil_ Odejść dalej z aparatem to nie jest rozwiązanie jeśli chcemy uzyskać jak największą rozdzielczość tego przedmiotu, przy pomocy takiej optyki jaką się posiada.
willy_fil_
20-01-2013, 21:09
willy_fil_ [/B]Odejść dalej z aparatem to nie jest rozwiązanie jeśli chcemy uzyskać jak największą rozdzielczość tego przedmiotu, przy pomocy takiej optyki jaką się posiada.
Nie wiem jaką optyka było zdjęcie robione bo nie ma informacji, ale nie bardzo rozumiem co masz na myśli? Kadrowanie niepotrzebnego fragmentu? powiększanie zdjęcia? nie wiem... Tak sobie pomyślałem tylko, że aparat musiał być niemiłosiernie blisko pierścionka skoro na takiej przysłonie wyszło takie rozmycie. Wniosek nasunął mi się sam - odejść z aparatem i wyjdzie ostre. Pewnie, że wymaga to "odrobiny" zooma, ale bez przesady. Nie wiem też do czego zdjęcie ma być użyte i jakiej wymaga rozdzielczości, ale taką wiedzę ma autor zdjęcia i może coś podpowie... A właściwie, przyglądając się dokładnie, to co jest ostre na tym zdjęciu?
RobertMiernik
20-01-2013, 23:37
Na nic ta rozdzielczość - przecież żaden fragment pierścionka nie jest ostry, żeby tam było 200Mpx to bez ostrości i tak to na nic...
Odsuń pierścionek od aparatu, zrób 3-5 zdjęć, pierwsze z punktem ostrości na 'oczku', później trochę dalej i dalej, aż ostatnie zdjęcie z punktem ostrości z drugiej strony obrączki (wszystko bez poruszania aparatem i pierścionkiem). Później w PS każde z tych zdjęć wklej na oddzielną warstwę i maskami pozakrywaj nieostre fragmenty każdej warstwy. Uzyskasz ostre w całym obszarze zdjęcie o dobrej rozdzielczości...
RobertMiernik Przecież o tym samym pisałem z tym przestawianiem ostrości. Chodziło mi o to, że lepiej jest zrobić to taką metodą jak odsuwać się od obiektu i nie mieć możliwości zoomowania, wtedy obiekt fotografowany będzie dużo mniejszy (z niższą rozdzielczością). Dodam jeszcze, że poskładać zdjęcia z różnym punktem ostrości można za pomocą programu helicon focus jeśli ktoś nie ma Photoshopa albo nie wie jak to zrobić.
Borat1979
21-01-2013, 01:51
Najlepiej porobić zdjęcia z różnym punktem ostrości, najpierw ostry przód pierścionka, później 2-4 razy środek, a na końcu tył, następnie połączyć to w Photoshopie i cały przedmiot jest idealnie ostry. Co do wycinania to najdokładniej za pomocą piórka się to zrobi.
willy_fil_ Odejść dalej z aparatem to nie jest rozwiązanie jeśli chcemy uzyskać jak największą rozdzielczość tego przedmiotu, przy pomocy takiej optyki jaką się posiada.
Pierścionek to nie kanapa żeby trzeba było robić kilka zdjęć
RobertMiernik
21-01-2013, 02:48
Pierścionek to nie kanapa żeby trzeba było robić kilka zdjęć
Przy makro głębia ostrości czasem jest mniej niż papierowa, ludzie muchy fotografują z kilkunastoma ujęciami co dopiero pierścionki...
Być może źle na mnie działa powrót Piotrka (Sailora) na forum, ale zapytam - to komercyjne zlecenie jest?
Pierścionek to nie kanapa żeby trzeba było robić kilka zdjęć
Widać, nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz. Jak nic nie wnosisz do tematu to lepiej nie pisz.
Trochę Quick selection & Magic Wand, do tego Refine Edge. Bardziej elegancka metoda to piórko, ale tutaj mz. szkoda na to czasu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/ring1.jpg)
Skoro już brakło GO, to ja bym to inteligentnie podblurował, trend pokazywania biżuterii z małą GO też jest modny:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropbox.com/u/19059944/ring2.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.