PDA

Zobacz pełną wersję : Fotoradar od środka



dominikpl72
18-01-2013, 14:26
Ciekawy filmik o konstrukcji fotoradaru:
http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/fotoradar-od-srodka,300824.html

00:47 i dalej - co to za aparat w środku :) ?
Tak patrząc na aurę za oknem - zauważam, że to działa również w mrozach...
Trzeba to pokazywać ludziom, którzy się tak obawiają o użytkowanie swoich zabawek na mrozie :)

Kurtz
18-01-2013, 14:32
D300s AFAIK.

RobertMiernik
18-01-2013, 14:44
Nie bardzo ma to przełożenie na używanie bo słupy mają ogrzewanie...

Kurtz
18-01-2013, 14:45
Sam sprzet elektroniczny ktory tam jest zamontowany wydziela cieplo ( w koncu chyba jest to normalny komputer PC :P )

GonzoG
18-01-2013, 14:49
W stosowanych w Polsce fotoradarach stacjonarnych fotorapid C (te duże wieże) i przenośnych fotorapid CM są D200, D300 i D300s.
W tych mniejszych wieżach -> te co były pokazane pod koniec filmiku są inne aparaty.

Co do temperatur, to wieże na fotoradary w 90% są wyposażone w ogrzewanie, a niektóre również w odwilgocanie.