PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa nocą - mój pierwszy timelapse



Rabramon
15-01-2013, 01:07
Po pierwsze się przywitam bo jestem nowy Czeeeeść.
A po drugie dodam swojego pierwszego w życiu timelapse'a. Konstruktywna krytyka mile widziana ale z pozytywnych opinii będę się oczywiście również cieszył. Pozdrawiam
a oto link do filmu.
https://vimeo.com/57381340

button
15-01-2013, 17:00
całkiem fajnie tp wyszło i moim zdaniem dobrze dopasowana muzyka

Bartli
15-01-2013, 18:25
Jak na pierwszy raz może być. Następnym razem mniej używaj szerokiego kąta, albo ciekawiej dobieraj kadry. Na większości ujęć jest strasznie dużo "góry". I pomyśl też żeby następny timelapse, był bardziej ruchomy(chociażby powolne panoramowanie) :)

klojt
16-01-2013, 00:12
Moim zdaniem, jeśli kadr ma się nie poruszać to scena musi być bardzo dynamiczna (spora ilość ruchu w kadrze), lub skupiamy się na jakimś szczególe. Jeśli jednak używamy szerokiego kąta, lekkie panoramowanie czy też przesuw, poprawia znacząco odbiór. Takie rzeczy można bez problemu zrobić bez specjalnego sprzętu, wystarczy wykonać to w postprodukcji. Myślę że jak na pierwszy timelapse, jest dobrze :)

Borat1979
16-01-2013, 00:31
Całkiem spoko tylko poza fajerwerkami, które bardzo fajnie wyszły wybrałeś do filmu bardzo słabe miejsca.
Na Dworcu Gdańskim, Rondzie de Gaulle'a czy Nowym Świecie nie ma po prostu nic ciekawego.

Rabramon
16-01-2013, 00:46
Szczerze mówiąc to cały filmik powstał bardzo spontanicznie. Moim zamysłem było sfilmowanie światełka do nieba, Dworzec Gdański wyszedł przypadkowo bo czekałem na znajomych, później patelnia w oczekiwaniu na światełko i stopniowo każdy punkt naszego spaceru po Warszawie. Więc miejsca nie były wybierane jakoś skrupulatnie. Chciałem zobaczyć jak to wyjdzie gdyż jak wspomniałem jest to pierwszy taki eksperyment w moim wykonaniu. Dzięki za podpowiedzi, na pewno je wykorzystam! I następna produkcja będzie bardziej przemyślana i nie będzie bazowała na 3 godzinnym spacerku :)

amirez
16-01-2013, 22:20
Ciekawy zamysł. Chociaż muszę się przyznać, że po chwili oglądania nasunęły się skojarzenia ludzi z biegającymi mówkami. Jak dla mnie brakuje elementów spokoju, zwolnienia. Teraz jest strasznie chaotycznie, w pośpiechu, nerwowo.

adi_114
01-05-2013, 22:15
co jaki czas były robione klatki?

Pozdrawiam

malwinka
02-05-2013, 10:54
Jakiś szary trochę taki, chociaż jak na pierwszy film to całkiem nieźle. Według mnie trochę jedynie zbyt wygięta perspektywa co psuło odbiór. Jak zrobisz to pochwal się kolejnymi. Ja jeszcze nigdy takiego nie robiłam - ale motywuje mnie oglądanie filmów innych :)

Mariusz_eS
06-05-2013, 15:10
A czy mi się wydaje, czy klatki są ściśnięte z proporcji 3:2 do 16:9?

Radek Radziszewski
10-05-2013, 13:55
fajnie wyszło choć ja bym trochę kolorystykę wzmocnił