PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie w sprawie Nikon SB-600



goldipl
09-01-2013, 18:05
Kupiłem dziś lampę Nikon SB-600 używaną ze sklepu i mam pytanie. Lampa działa. Tylko przy włączaniu słychać przez chwilę lekkie piszczenie z lampy potem przestaje i wszystko z nią w porządku poprawnie działa, takie same piszczenie pojawia się przed wykonaniem zdjęcia. Czy to normalne?

siwyozzman
09-01-2013, 18:15
Tak to normalne...chociaż przy delikatnym błysku raczej powinno być cicho...ustaw tryb manualny na minimum lub odrobinę więcej i spróbuj... Przy błysku w okolicy pełnej mocy każda lampa nikona piszczy /nie wiem czy SB-700 bo nie miałem ale wcześniejsze tak!/

goldipl
09-01-2013, 18:19
Tak to normalne...chociaż przy delikatnym błysku raczej powinno być cicho...ustaw tryb manualny na minimum lub odrobinę więcej i spróbuj... Przy błysku w okolicy pełnej mocy każda lampa nikona piszczy /nie wiem czy SB-700 bo nie miałem ale wcześniejsze tak!/

Ok, dzięki, czyli wszystko jest ok :)

zgera
09-01-2013, 19:36
To co nazywasz piszczeniem to praca przetwornicy, w niektórych modelach wcale jej nie słychać, w innych piszczy mniej lub bardziej, w SB-600 właśnie ją słychać.

goldipl
11-01-2013, 14:58
To co nazywasz piszczeniem to praca przetwornicy, w niektórych modelach wcale jej nie słychać, w innych piszczy mniej lub bardziej, w SB-600 właśnie ją słychać.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za info:)