pawulon
05-01-2013, 16:26
Na rozpoczęcie nowego sezonu planuję zaopatrzyć się w nowy monitor...
Teraz mam poczciwego ale dobrego Phipsa 170B4 17" 1280x1024
Chciałem sie przesiąść na 24" WUXGA (1920x1200), ale może jednak skusić się na coś bardziej monstrualnego, czyli 27" (2650x1440)
Szybkie porównanie:
17" 4x3 1280x1024 - plamka 0,264mm
24" 16x10 1920x1200 - plamka 0,27mm
25,5" 16x10 1920x1200 - plamka 0,287mm
27" 16x9 2650x1440 - plamka 0,233mm
Nie zależy mi na jakichś super zajebiaszczych EIZach.
Upatrzyłem sobie dwa ASUSy, które według mnie mają super stosunek jakości do ceny:
27" ASUS PB278Q (http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/PB278Q/) 2650x1440 PLS
24" ASUS PA248Q (http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/PA248Q/) 1920x1200 IPS
Moj komputer nie jest już pierwszej młodości, ale nie wymięka:
CORE 2 DUO 2x3.0Ghz + 8GB RAM 800Mhz + ASUS Geforce 9600 GT
Monitor głównie do zdjeć, ale też chciałbym sobie czasem przyciąć w jakieś GTA 4 lub V lub NFS. ;> Grać w natywnej rozdzielczości: 2650x1440 to bedzie ciężko przy takiej karcie. Ledwo na 1280x1024 daje rade w GTA 4 na ~70% detali.
Do monitora będę chciał podłączyć również jakiś tuner cyfrowy.
Co sądzicie o pomyśl kupna monitora o rozzdzielczości 2650x1440?
pozdro
Teraz mam poczciwego ale dobrego Phipsa 170B4 17" 1280x1024
Chciałem sie przesiąść na 24" WUXGA (1920x1200), ale może jednak skusić się na coś bardziej monstrualnego, czyli 27" (2650x1440)
Szybkie porównanie:
17" 4x3 1280x1024 - plamka 0,264mm
24" 16x10 1920x1200 - plamka 0,27mm
25,5" 16x10 1920x1200 - plamka 0,287mm
27" 16x9 2650x1440 - plamka 0,233mm
Nie zależy mi na jakichś super zajebiaszczych EIZach.
Upatrzyłem sobie dwa ASUSy, które według mnie mają super stosunek jakości do ceny:
27" ASUS PB278Q (http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/PB278Q/) 2650x1440 PLS
24" ASUS PA248Q (http://pl.asus.com/Display/LCD_Monitors/PA248Q/) 1920x1200 IPS
Moj komputer nie jest już pierwszej młodości, ale nie wymięka:
CORE 2 DUO 2x3.0Ghz + 8GB RAM 800Mhz + ASUS Geforce 9600 GT
Monitor głównie do zdjeć, ale też chciałbym sobie czasem przyciąć w jakieś GTA 4 lub V lub NFS. ;> Grać w natywnej rozdzielczości: 2650x1440 to bedzie ciężko przy takiej karcie. Ledwo na 1280x1024 daje rade w GTA 4 na ~70% detali.
Do monitora będę chciał podłączyć również jakiś tuner cyfrowy.
Co sądzicie o pomyśl kupna monitora o rozzdzielczości 2650x1440?
pozdro