PDA

Zobacz pełną wersję : Traktory



KaniaKowski
03-01-2013, 14:42
Czesc

Mam okazje nagrywac prace maszyn rolniczych i korzystam z tego... Chcialbym jednak poprawic to.. Posiadam Canon eos 600D i 18-55 ale własnie też zastanawiam sie co kupic nowego (obiektyw)

Chciałbym zaprezentowac jeden z filmikow... http://www.youtube.com/watch?v=6_mLkquQyn8
Chcialbym abyscie go ocenili i podpowiedzieli co poprawic aby jakos to wygladalo.
Mam w zanadrzu pelna wersje adobre premiere pro cs5.5 i chcialbym cos wycisnac z tego programu.. glownie chodzi mi tu o obrobke kolorystycznie.. wiecie moze jakie zabiegi wykonywac w filmikach z maszynami rolniczymi ?

Dzieki za wszystko. Pozdrawiam.

fafniak
03-01-2013, 14:53
1 - książki o kadrowaniu
2 - książki o montażu
3 - pomysł jak ma wyglądać materiał
4 - wieksze zmiany planów

zabawy kolorem itp. zostaw sobie raczej na później

acha - obejrzałem na niemo - to pomaga , więc o dźwieku nic nie napiszę

I koniecznie napisz do czego te materiały mają służyc

KaniaKowski
03-01-2013, 15:00
Do czego materiały maja słuzyc ? Wylacznie na YouTube... ale chcialbym sie uczyc (mam 18 lat). Nie chce byc jako ten szarawy, jeden z posrod innych ktorzy zajmuja sie czyms takim..

amirez
03-01-2013, 18:54
Traktor to traktor, a praca na traktorze ciężką jest.
Dla mnie może być. Bez książek ;)

KaniaKowski
03-01-2013, 18:55
A tutaj ? http://www.youtube.com/watch?v=GvIBX1dPb_w

lok_men
03-01-2013, 19:59
Dla mnie rewelacyjny materiał pokazujący pracę ciężkim sprzętem na roli. Super ujęcia. Jak dla mnie, prezentuje się bardzo profesjonalnie! pozdro;)

jahu4
03-01-2013, 20:26
Jest materiał i dobry, teraz tylko jakie ma mieć przeznaczenie - edukacyjne, demonstracyjne ... bo od tego zależy montaż . Popatrz na programy rolnicze w TVP i TVR.

fafniak
03-01-2013, 20:43
Rozmowa na forum fotograficznym o materiale video to jak rozmowa z daltonistą o kolorach w filmie ;) - wiekszosc widzi że się rusza i jest ok.

Co do przeznaczenia - to nie chodziło mi o to gdzie umieszczasz ale dla kogo to ma być. To jest najważniejsze.
Jeżeli chcesz pokazać ciężką pracę na roli, techniczny perfekcjonizm tych urządzeń czy też prezentować produkt danej firmy. To najbardziej istotne założenie - od tego zależy sposób kadrowania, wybór motywu " bohatera" itd.
Od tego zależy montaż , muzyka itp.

Masz mało zmian wielkości planów, nie budujesz sekwencji, łączysz ze sobą podobne plany.
Wzorowanie się na materiałach TV nie jest do końca najszczęśliwszym pomysłem - newsowe materiały mają inną specyfikę.
Naprawdę radzę kupić książki.

Acha - nie piszę że jest źle, ale czuć ze nie wiadomo co chcesz opowiedzieć - sklejone obrazki ze sobą

przemek11441
04-01-2013, 13:15
Moim zdaniem oglądaj filmy innych szczeglnie kolegów zza granicy robią naprawdę świetne ujęcia

Moim zdaniem najleszy film ze żniw http://www.youtube.com/watch?v=mMa171qeEAA

Pozdrawiam

KaniaKowski
04-01-2013, 18:31
Też jestem zdania że to najlepszy film ze żniw.. lecz dyspozycja sprzętem nie pozwala mi osiągnąć czegoś takiego.. choćby nawet kranu kamerowego nawet w najprostrzej wersji nie posiadam.

TMB
12-01-2013, 00:45
1 - książki o kadrowaniu
2 - książki o montażu
3 - pomysł jak ma wyglądać materiał
4 - wieksze zmiany planów

zabawy kolorem itp. zostaw sobie raczej na później

acha - obejrzałem na niemo - to pomaga , więc o dźwieku nic nie napiszę

I koniecznie napisz do czego te materiały mają służyc

Fafniak - mimo całego szacunku i pozytywnych wrazen w stosunku do Ciebie muszę to powiedziec - pitolisz.
Kadrowanie było inne, ale nie oznacza to ze złe. Montaz - kwestia gustu, zalezy od tego co Kolega chciał przedstawić w tym filmie.
Zabawa z kolorkiem duzo dała - duzy + :!:

I ja aktualnie mam 99% wspolnego z filmem, wiec dla mnie nie liczy sie tylko " by sie ruszało".

Uwazam ze materiał jest ok, teraz pytanie - o co chodzi w filmie?;)

telly
15-02-2013, 23:59
Ja to widzę tak:

...ujęcie 9 - jadą traktory;
ujęcie 10 - jadą traktory;
ujęcie 11 - jadą traktory;
...
ujęcie 17 - jadą traktory;
...
ujęcie ... - jadą traktory;
ujęcie ... - jadą traktory;

A teraz polecony filmik " Claas Lexion 770..."
ujęcie ... - jadą traktory;
ujęcie ... - coś się sypie z czegoś na coś;
ujęcie ... - ziarno wypada z rury kombajnu;
ujęcie ... - to co wyżej tylko z innej perspektywy;
ujęcie ... - kombajn podbiera plon;

Minusem Twojego filmiku jest niemalże jedna i ta sama scena, co powoduje, że jest nudnawo. Brakuje opowieści.
Ale poza tym nie jest źle. Nie najgorzej zmontowane i zgrane z muzyką. Generalnie mz jest całkiem nieźle. Inaczej mówiąc - nie ma wstydu.:)

KaniaKowski
16-02-2013, 13:24
Moze gdy bym mial kran kamerowy bylo by zdecydowanie lepiej, nie ma za bardzo jak nagrac takich scenek...

TMB
19-02-2013, 23:57
No to kup :) 900zł i masz 1,6m kran z platforma 3d pod glowice.

bedol
25-02-2013, 16:56
Czy ktoś korzystał z takiego kranu (http://mitoya.pl/krany-kamerowe/1173-kran-kamerowy-160m01-warszawa.html)? Czy to ma sens? Mają różne długości, pytanie którą wybrać. Jestem w tej kwestii zielony, więc każda pomoc cenna ;-)

KaniaKowski
25-02-2013, 17:42
Jak dla mnie 1.6m moze okazac sie za maly.. poniewaz maszyny maja po 3m i nawet wiecej, wiec aby je nagrywac z gory troche nie wyszlo by mi to.

fafniak
25-02-2013, 18:47
Fafniak - mimo całego szacunku i pozytywnych wrazen w stosunku do Ciebie muszę to powiedziec - pitolisz.
Kadrowanie było inne, ale nie oznacza to ze złe. Montaz - kwestia gustu, zalezy od tego co Kolega chciał przedstawić w tym filmie.
Zabawa z kolorkiem duzo dała - duzy + :!:

I ja aktualnie mam 99% wspolnego z filmem, wiec dla mnie nie liczy sie tylko " by sie ruszało".

Uwazam ze materiał jest ok, teraz pytanie - o co chodzi w filmie?;)

Widzisz... problem polega na tym że w książkach dość dokładnie opisane jest to że plany należy różnicować pod względem wielkości kadru.
Wspominają też o takich drobnostkach jak detal, sekwencja ujęć , konsekwencja następującyh po sobie ujęć , oraz o tym że najważniejsze jest CO chcemy zrobić i czemu ma to służyć. Zabawy kolorem to ostatnia kwestia. Nie zastapi ona pomysłu, dobrego montażu , dobrych zdjęć. To jest pitolenie ?
Ale niech ci będzie
Pitolę to co mi ślina na język przyniesie

TMB
27-02-2013, 20:11
Nie, po prostu uważam, że jeśli ktoś nie ma drygu do tego, to i najlepsze książka nie pomoże. Nie ma nic lepszego moim zdaniem dla kolegi, jak ogladanie innych filmow o tej tematyce...książka opowiada "ogólnie". Ktoś nie mający wyobraźni przestrzennej, nie da rady sobie wyobrazic kadru na podstawie książki i obserwacji sprzed paru tygodni.

fafniak
03-03-2013, 00:23
hmmm tylko że taka "nauka" prowadzi czasem do stwierdzeń że matryca pełnoklatkowa jest jaśniejsza niż APS-C.

TMB
08-03-2013, 12:33
Ja tam tylko wiem, że jest większa ;) a czy jaśniejsza to zostawiam "mądrzejszym" :D:D