PDA

Zobacz pełną wersję : Encyklopedia D70



atuzi
03-07-2005, 10:07
Próbowałem ostatnio znaleźć drobny temat o D70-ce i po wpisaniu hasła "Szukaj" wyskoczyło mi kilkaset postów a przebicie przez nie zajęło mi sporo czasu nim dodarłem do tego, co chciałem. Mam więc taki pomysł, aby stworzyć w "Encyklopedię D70", gdzie - o ile to możliwe - alfabetycznie będzie można znaleźć hasła i porady wraz z opisem czy linkami do potrzebnych stron. Np. krzywe - krótki opis na czym to polega ich działanie i jak to zrobić, z linkami i przykładami. Po nowych użytkownikach - a czasami i po sobie - wiem, że jak ktoś zadaje jakieś pytanie, to otrzymuje odpowiedź "było na formu, szukaj w wyszukiwarce", albo link do postu, gdzie odnalezienie tego, o co chodzi zajmuje sporo czasu. Zrobienie takiej encyklopedii pewnie zajmie trochę czasu, ale myślę, że wspólnymi siłami udałoby się nam zrobić coś, co przydałoby się wszystkim. Potem można to sformatować i zrobić e-book. Ciekawe co o tym sądzicie?
Pozdrawiam.

Anonymous
03-07-2005, 12:08
ciekawy pomysł - najlepiej jeszcze na bieżąco w formacie PDF :) i jeszcze z tutorialami :D

Siupes
03-07-2005, 15:12
MADMIPS ja nawet wiem kto tutorials bedzie z PS tam robil :twisted:

poza tym mialem przyjemnosc zapoznac sie z dwoma ebook
Dennis P. Curtis - a short course in nikon d70 photography - w sumie same podstwy obslugi aparatu.
Thom Hogan - complete guide to the nikon d70 - cala obsluga d70 z przykladami, zahaczeniem o system nokona i wiele wiele wiecej.
oczywiscie obydwie pozycje po angielsku.
powiem jeszcze ze nie jestem wcale madrzejszy po tej lekturze, a moje zdjecia sa nadal knotami, ale nie zaluje zadnej sekundy spedzonej na czytaniu oczywiscie :)
oczywiscie poza tym pozostaje szukaj na forum, albo posty z nadzieja ze wiecej ludzi odpowie niz wysle do szukaj ;)
tle napisalem, ze juz nie pamietam o czym to mialo byc, pora wiec isc dalej :mrgreen:

step.tom
03-07-2005, 17:29
Witaj atuzi

Pomysł świetny szczególnie dla robiących pierwsze kroki w świecie DSLR, którzy w przeważającej części będą korzystali z tej " biblii". ( a i nie tylko ) Problem tylko jak umotywować " grono ekspertów" do tak ciężkiej pracy. Twoje spostrzeżenie :


Po nowych użytkownikach - a czasami i po sobie - wiem, że jak ktoś zadaje jakieś pytanie, to otrzymuje odpowiedź "było na formu, szukaj w wyszukiwarce"

oddaje problem. Bo jak mocno trzeba być asertywnym człowiekiem żeby przekonać kolegów forumowiczów podejmujących głos w " Twoim " problemie , że tego tematu nie można już odnaleść.

Zważywszy, iż wiele postów z archiwum jest usuwanych. To w pewnym zakresie praca od podstaw. Ale wydaje mi się, że warto.
Na całe szczęście mamy na forum WIELKICH - i chwała im za to

Pozdrawiam

Kaleid
03-07-2005, 17:34
Tutorial do D70 jest w trakcie pisania...krotko mowiac, tworzę go :) Niestety w parze idzie jeszcze praca mgr ktora chce oddac do konca sierpnia, zatem to jest niestety dla mnie priorytet. Ale mysle ze w koncu urodzę :)

groseb
03-07-2005, 17:51
Kaleid, Jeśli potrzebna Ci pomoc to wal do mnie jak w dym.
Jestem do usług , pisz co robić i załatwione. :D

atuzi
03-07-2005, 19:32
Cieszę się, że coś się dzieje. Nie chodziło mi o to, aby jedna osoba odwaliła czarną robotę, zawalając np. pracę magisterską :D, ale żeby może zebrać to, co już się pokazało, jakoś posegregować w sposób łatwy do odszukania. Najpierw zgromadzić materiał a potem go opracować. Nie chodzi także o powielanie książki Hogana czy Inovy, ale właśnie o encyklopedyczny spis problemów i zagadnień, które odsyłają do stron lub innych miejsc, gdzie problem jest opisany, lub go od razu zamieścić.