PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić zdjęcie szampana z strzelającym korkiem



Kubuś24
29-12-2012, 14:28
Jak zrobić zdjęcie szampana z strzelającym korkiem mam D70s, lampę nikon 600, blęndę 90x120 oraz namior bezcieniowy czarny 60x60 cm

RobertMiernik
29-12-2012, 14:58
Ustaw światło, wstaw pierwsza butelkę do środka, spróbuj trafić w odpowiedni moment.

Powtarzać z kolejnymi butelkami do skutku.

Takie zdjęcia robi się zwykle bardzo szybkimi lampami i szybka seria w aparacie...

Marek
29-12-2012, 15:27
A może spróbuj podobnie jak z burzą? Ustaw długi czas naświetlania, czarne tło i włącz strobo w lampie. Namiot raczej nie będzie potrzebny.
Nie zmrażaj mocno trunku ale też musisz zadbać o to żeby nie byl zbyt ciepły. Korek powinien po zdjęciu metalowego koszyka sam się wysunąć z szyjki. Możesz to osiągnąć lekko potrząsając butelką.

pgaik
29-12-2012, 15:46
High Speed Photography i czujnik StopShot ;)

kzkzg
29-12-2012, 20:15
Mi sie kiedys udalo z Grolschem:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/522210_321997737860723_1662962429_n.jpg)

fafniak
29-12-2012, 20:36
taaaak "udało" ;)

kzkzg
29-12-2012, 20:43
że niby lipa :> ?

Pyra001
29-12-2012, 20:44
Że niby cieniutko strzeliło to pifko ;)

kzkzg
29-12-2012, 20:50
No coz, piwko bylo przeznaczone do picia a nie fotografowania stad taki malo spektakularny efekt. Moze jakbym mial krate na zmarnowanie to byloby lepiej.

malachowskim
30-12-2012, 09:50
jak nie masz zaawansowanego sprzętu to ja bym to wykonał następująco:
- lampa w manualu - nawet full power bo szansa tylko jedna.
- aparat 1/200 i ostrość na obiektywie ustawiona manualnie
bierzesz szampana, i otwierasz. starasz się wyczuć moment - nie powinno być strasznie trudno...
a jak profesjonalnie to tak jak pisał kolega: pgaik

arturax
30-12-2012, 18:57
dobry temat,a podpowiedzi się przydadzą ;)

luhashek
31-12-2012, 04:20
Czytam Wasze posty i się szeroko uśmiecham. Sam pewnie bym robił jak piszecie, gdybym nie widział profesjonalisty w akcji :)

A robi się to tak:

1. Otwarta butelka przymocowana do statywu pod kątem ok 45stopni
2. Korek mocujemy na druciku, w odpowiedniej odległości od butelki, tak aby wyglądało jakby wystrzelił,
3. Za butelką ukrywamy strzykawkę z płynem (woda)

Cała magia polega na tym, że wszystko ustawiamy precycyjnie przed zrobieniem zdjęcia. Teraz wystarczy jedynie zsynchronizować wode ze strzykawki z naciśnięciem migawki, ale to już można powtarzac do woli, bez konieczności wykorzystania skrzynki szampanów ;)

p.s. drucik usuwamy oczywiście w PS :)

luhashek
31-12-2012, 04:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www22.zippyshare.com/v/87707660/file.html)

polecam opcję z zimnym ogniem :D

http://www22.zippyshare.com/v/87707660/file.html