PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki profesjonalne body kupić?



Grizzzly
27-12-2012, 22:25
Witam!
Po sprzedaniu co było w stopce (niestety) i minięciu ponad roku chciałem wrócić do foto.
Mam trochę funduszy więc zastanawiam się ponownie nad kupnem aparatu i teraz pytanie - jakiego.
Co mnie interesuje :
filmy ( w końcu ) - kiedyś kupiłem d700 bo byłem przekonany, że mnie to nie interesuje
jak najlepsze szumy
szybkostrzelność

Ogólniki - wiadomo. Na body mam +/- 12 tysięcy.
Kiedyś nie miałem dylematu, jaki aparat kupić ale teraz mam ogromny, z racji tego ze pojawiły się na rynku nowe modele. Body nad jakimi się zastanawiałem to :
d800
d600(ale gorszy jest jak podejrzewam względem d800)
d3s
z segmentu canona i proszę o obiektywne opinie :D :
canon 5d mark III
canon 1d IV alb III nie mam pojęcia na dobrą sprawę.

Pozdrawiam

RobertMiernik
27-12-2012, 23:46
Podajesz tak różne puszki, że ciężko coś konkretnie wskazać. Napisz dokładniej jakie zdjęcia robisz, co oprócz filmów?

Grizzzly
28-12-2012, 00:06
Teorytycznie wszystko, bo raczej nie planuje na tym zarabiac jak to
Mialo miejsce wczesniej, choc kto wie co czas pokaze.
Najbardziej mnie kusi C IV tylko sie zastanawiam jak on sie ma do takich nowych
Body jak 800 czy 5d mark III pod wzgledem szumow i jakosci nagran? Bo fps ma najlepsze z
Tego co mi wiadomo.

krolewicz
28-12-2012, 00:20
5d mk3 ma ze wszystkich tu wymienionych najlepsze wideło, poza 1dx - najlepsze na rynku (jesli chodzi o lustrzanki)

fotograficznie nie odstaje też od d800

Grizzzly
28-12-2012, 00:57
Na 1dx niestety, ale Mnie nie stac. Moze by bylo, ale 20 tys za body
Czy to d4 czy 1dx to za duza suma. A jak z szumami w takim mark III?

Maciek N
28-12-2012, 01:26
Jeśli bym startował dziś od zera to ze względu na filmy Canon 5D Mark III. Niestety:( Zdjęcia z tego co porównuję z D800 mają na podobnym poziomie. Nikonem D800/D600 oczywiście też da się filmować jednak Canon ma większe doświadczenie i widać to wyraźnie. Pracuję czasem dla jednej z agencji artystycznej i zdarzyło mi się że warunkiem otrzymania zlecenia na film było body Canon

Grizzzly
28-12-2012, 01:36
Ok, czyli
Nie ladowac sie w profesjonalne body a w mark III?
Zastanawiam sie tylko jak z iso wypadaja obydwa, mam na mysli 1d iv i 5d mark iii.

krolewicz
28-12-2012, 01:50
nowa piątka wypada lepiej pod względem szumów na wysokich iso

RobertMiernik
28-12-2012, 04:02
nowa piątka wypada lepiej pod względem szumów na wysokich iso

No to jest moim zdaniem bardzo osobiste wrażenie. Mi się bardziej podoba obrazek z D800. Oba aparaty są mocno zbliżone jeśli chodzi o osiągi w tym zakresie, jednak ja bym delikatnego lidera upatrywał w Nikonie...

TOP67
28-12-2012, 08:53
Ok, czyli
Nie ladowac sie w profesjonalne body a w mark III?
Zastanawiam sie tylko jak z iso wypadaja obydwa, mam na mysli 1d iv i 5d mark iii.


nowa piątka wypada lepiej pod względem szumów na wysokich iso


No to jest moim zdaniem bardzo osobiste wrażenie. Mi się bardziej podoba obrazek z D800. Oba aparaty są mocno zbliżone jeśli chodzi o osiągi w tym zakresie, jednak ja bym delikatnego lidera upatrywał w Nikonie...

Ale tu chyba chodziło o porównanie ISO modeli Canona.

Fotograficznie Nikon jest odrobinę lepszy (ISO i DR), filmowo Canon (a zwłaszcza przy wysokim ISO).

RobertMiernik
28-12-2012, 09:36
Ale tu chyba chodziło o porównanie ISO modeli Canona.


O, rzeczywiście, niedorozumiałem...

Pawel92
28-12-2012, 10:19
Podsumowując to co Koledzy napisali wcześniej i dodając nieco własnych doświadczeń, też polecił bym 5D3: wady okresu dziecięcego poprawione, ergonomia dopracowana, obrazek bardzo dobry (również przy wysokich ISO), AF też b. dobry, Silent Mode (JEDYNY prawdziwy w grupie wymienionych puszek) i wideo z pojawiajacą się na horyzoncie wersją Magic Lantern.

Jacek_Z
28-12-2012, 11:17
... Pracuję czasem dla jednej z agencji artystycznej i zdarzyło mi się że warunkiem otrzymania zlecenia na film było body CanonNiedługo takie postawienie sprawy będzie tak samo aktualne jak mówienie o lepszym AF czy lepszym wysokim ISO w canonie.
Opinia się wyrobiła za czasów 5Dmk2 i D700 (który to filmowania nie miał wcale :mrgreen:)

Pawel92
28-12-2012, 11:21
...D700 (który to filmowania nie miał wcale :mrgreen:)
No nie, nie zapominajmy o timelapse :wink:

Maciek N
28-12-2012, 19:15
Niedługo takie postawienie sprawy będzie tak samo aktualne jak mówienie o lepszym AF czy lepszym wysokim ISO w canonie.
Opinia się wyrobiła za czasów 5Dmk2 i D700 (który to filmowania nie miał wcale :mrgreen:)

Mam zamiar to zmieniać, jednak to nie będzie łatwe. Większość filmuje Canonami i czasem głównym powodem jest potrzeba podobnych obrazów z kilku aparatów. Przełomem może być oprogramowanie które zbliży charakterystykę Nikona do Canona lub odwrotnie. Nie wiem czy to będzie możliwe na poziomie aktualnych modeli ale kto wie... Może w postprodukcji szybciej uda się to opracować.