PDA

Zobacz pełną wersję : odległość błysku



gibaxa
26-12-2012, 21:13
witam serdecznie.
Mam prosbę. Posiadam lampę sb 600 i mam problem ze zrobienien powietrzu zdjęcia (w nocy). Chodzi mi o oswietlenie obiektu. Z jakiej odległości mozna wykonać dobre zjęcie. Ja albo stoję za blisko albo za daleko. Jest jakiś sposób żeby dobrze stać?

Iwek_22
26-12-2012, 21:15
Chyba to wszystko podane jest w instrukcji do lampy.

stock
26-12-2012, 21:19
skoro masz ciemno to podejdź bliżej albo daj mocniej lampę. To chyba żadna filozofia co ? Plus instrukcja zarówno aparatu jak i lampy do kilkukrotnego przeczytania.

Jacek_Z
26-12-2012, 21:25
Posiadam lampę sb 600 i mam problem ze zrobienien powietrzu zdjęcia (w nocy). Żebyś ty jeszcze jasno napisał co chcesz. Ciężko zrobić zdjęcie powietrzu (bo jest przeźroczyste), no chyba, że jest mgła. Ale się wtedy robi zdjęcie mgły.
Co to jest odległość błysku?

gibaxa
26-12-2012, 21:26
problem w tym ze jutro potrzebuje zrobic pare zdjec wieczorem i nie dam rady juz przeczytac instrukcji (choinka mi ja zablokowała) robiłem dzisiaj próbne zdjęcia i wyszły fatalnie. Daje ja na pełny automat i dalej źle.


Żebyś ty jeszcze jasno napisał co chcesz. Ciężko zrobić zdjęcie powietrzu (bo jest przeźroczyste), no chyba, że jest mgła. Ale się wtedy robi zdjęcie mgły.
Co to jest odległość błysku?

Juz piszę. Muszę wykonać zdjecia samochodu. z wszystkich stron.

zbig1972
26-12-2012, 21:29
Trochę słabo opisałeś co albo kto jest obiektem. Odsyłam Cię do blogu Jasia (http://foto.jasiu.pl/01.html) Są tam dokładnie opisane techniki robienia zdjęć, także nocnych z fleszem. W linku, który Ci wysłałem jest to dość prosto opisane na 3 przykładzie.

Art Erie
26-12-2012, 21:31
Juz piszę. Muszę wykonać zdjecia samochodu. z wszystkich stron.

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=178813&page=82 post #817 ale do jutra nie opanujesz tego nawet w takim stopniu

Jacek_Z
26-12-2012, 21:46
..Juz piszę. Muszę wykonać zdjecia samochodu. z wszystkich stron.Hm. Czyli dalej nie zauważasz jak beznadziejnie opisałeś swoją sprawę.
To czy fotografujesz samochód czy co innego jest nieistotne.

gibaxa
26-12-2012, 22:15
Hm. Czyli dalej nie zauważasz jak beznadziejnie opisałeś swoją sprawę.
To czy fotografujesz samochód czy co innego jest nieistotne.

ciezko mi to opisac. robie zdjecie a samochód jest ciemny. albo oswietlony przód a resztanie

nie umiem wstawic zdjecia to bym pokazała w czym problem

Jacek_Z
26-12-2012, 22:20
Natężenie światła spada z odległością. To co bliżej lampy będzie jaśniejsze. Musisz ustawić kilka lamp wkoło samochodu.
Samochód to nie jest łatwy temat - odblask od karoserii (lakieru).

stock
26-12-2012, 22:21
zrób zdjęcie samochodu W DZIEŃ. Bo nie dość że nie potrafisz napisać o co Ci chodzi to widac że fotograficznie jesteś w ciężkim lesie. Więc temat nocnych zdjęć z lampą połozysz.

Choinka zablokowała instrukcję ? - WOW !!

~lxs
26-12-2012, 22:26
Jak masz lampę na aparacie, to wiadomo że przód będzie najmocniej oświetlony. Jeżeli robisz te zdjęcia kompletnie po ciemku, to są 2 wyjścia:
* robić kilka ekspozycji ze statywu oświetlając poszczególne fragmenty samochodu i skleić to w photoshopie
* ustawić kilka świateł i zrobić to wszystko w 1 ekspozycji
Ale po poziomie wpisów podejrzewam, że oba niewykonalne - zatem najlepsza rada: zrób te zdjęcia o wcześniejszej porze w świetle zastanym, ewentualnie doświetl trochę lampą

gibaxa
26-12-2012, 22:35
ok rozumiem. Zgłupiałem bo jak robiłem kiedyś w nocy auta rajdowe z duzej odległośći to fajnie oświetlała mi cały samochód a teraz mniej (1/2)

barracuda
26-12-2012, 22:39
ok rozumiem. Zgłupiałem bo jak robiłem kiedyś w nocy auta rajdowe z duzej odległośći to fajnie oświetlała mi cały samochód a teraz mniej (1/2)

Nie ma co się zastanawiać nad oświetlaniem samochodu lampą, skoro w tej chwili jeszcze nie potrafisz określić czy jesteś płci męskiej czy żeńskiej. Ta choinka chyba nie tylko instrukcję zablokowała.

Jacek_Z
26-12-2012, 22:44
ok rozumiem. Zgłupiałem bo jak robiłem kiedyś w nocy auta rajdowe z duzej odległośći to fajnie oświetlała mi cały samochód a teraz mniej (1/2)Oto powód. Różnica % w odległości do przodu i tyłu samochodu była niewielka.
Jak jesteś blisko to proporcja odległości do przodu i do tyłu samochodu jest znacząco większa.
natężenie światła spada z kwadratem odległości. Fizyka się kłania.


..skoro w tej chwili jeszcze nie potrafisz określić czy jesteś płci męskiej czy żeńskiej. :mrgreen: faktycznie.

gibaxa
26-12-2012, 23:17
Nie ma co się zastanawiać nad oświetlaniem samochodu lampą, skoro w tej chwili jeszcze nie potrafisz określić czy jesteś płci męskiej czy żeńskiej. Ta choinka chyba nie tylko instrukcję zablokowała.

OJ OJ OJ. CO ZA MADROŚCI. mama problemy z klawiatura ale jakos nie chce mi się tego tłumaczyć.

W swięta tyle złośliwości?

barracuda
27-12-2012, 10:05
OJ OJ OJ. CO ZA MADROŚCI. mama problemy z klawiatura ale jakos nie chce mi się tego tłumaczyć.

W swięta tyle złośliwości?

Już po świętach. Mama powinna zmienić klawiaturę. Dla mnie formą złośliwości jest pisanie tekstów w taki sposób jak Ty to robisz, co świadczy o całkowitym braku szacunku dla osób, od których chcesz uzyskać pomoc.

Strus
27-12-2012, 12:00
Fajny watek :)
Nie wiadomo kto pyta i nie wiadomo o co pyta. Wiadomo za to że pytajacy/pytajaca też nie wie o co wlasciwie chodzi z tymi zdjeciami.

amirez
27-12-2012, 19:22
witam serdecznie.
... Ja albo stoję za blisko albo za daleko. Jest jakiś sposób żeby dobrze stać? ;)
... ja bym poszedł dalej. Za rogiem jest księgarnia a w witrynie słownik ortograficzny.
Bez urazy, ale na tym forum zwracamy uwagę na poprawność językową. I święta nic do tego nie mają.
Napisałaś/łeś kilka postów i nadal nie rozumiem o co Tobie chodzi i w czym możemy Tobie pomóc.
Przy fotografii autka nocą przyda się kilka lampek, filtr polaryzacyjny, statyw i ktoś do pomocy.
Przy jednej lampie zawsze coś będzie w cieniu. Można pokombinować: lampa na body odpala Sabinkę. Już masz 2 lampki.
Ew. sposób ustawienia wszystkiego można dobrać "doświadczalnie" lub korzystając z podpowiedzi wątków na forum.
Statyka a pojazd w ruchu to dwie różne bajki.

gibaxa
27-12-2012, 19:57
;)
... ja bym poszedł dalej. Za rogiem jest księgarnia a w witrynie słownik ortograficzny.
Bez urazy, ale na tym forum zwracamy uwagę na poprawność językową. I święta nic do tego nie mają.
Napisałaś/łeś kilka postów i nadal nie rozumiem o co Tobie chodzi i w czym możemy Tobie pomóc.
Przy fotografii autka nocą przyda się kilka lampek, filtr polaryzacyjny, statyw i ktoś do pomocy.
Przy jednej lampie zawsze coś będzie w cieniu. Można pokombinować: lampa na body odpala Sabinkę. Już masz 2 lampki.
Ew. sposób ustawienia wszystkiego można dobrać "doświadczalnie" lub korzystając z podpowiedzi wątków na forum.
Statyka a pojazd w ruchu to dwie różne bajki.


Najpierw bardzo dziękuję za mądrą radę (serio piszę).
Co do słownika poszukam.
Szkoda, że na forum zwracamy uwagę poprawność językową a na złośliwości i głupie odpowiedzi nie.
I nie urażam się tak szybko. Wiem, że robię błędy ort. i uwierzcie mi, że się bardzo staram o poprawne pisanie.

Art Erie
27-12-2012, 20:14
Najpierw bardzo dziękuję za mądrą radę (serio piszę).
Co do słownika poszukam.
Szkoda, że na forum zwracamy uwagę poprawność językową a na złośliwości i głupie odpowiedzi nie.
I nie urażam się tak szybko. Wiem, że robię błędy ort. i uwierzcie mi, że się bardzo staram o poprawne pisanie.

"Mądrą" rada została udzielona w poście #7 tego wątku.