Zobacz pełną wersję : Jakie szkła do d7000
hans1000
25-12-2012, 19:23
Witam które obiektywy do d7000 będą się nadawały później do lustrzanki pełnoformatowej? Wolę wydać teraz więcej na szkło i ewentualnie zmienić w przyszłości "puszkę" ale nie pozbywać się obiektywów.
pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
Np. 70-300VR. Można tak wymieniać bez końca... Powiedz jakie ogniskowe Cię interesują.
Jedrek.S
25-12-2012, 20:10
70-300vr, wszystkie 50-ki i 85-tki (bez /3.5 vr macro) 14-24, 24-70, 70-200, wszystkie stałki powyżej 100 mm, zoomy zaczynające się*od 24 też raczej wszystkie wejdą. kwestia by kupować*obiektywy bez znaczka/napisu DX. Wszystko z analoga kryje FF
35mm 1.8G , spojrz na ten temat :
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=188002
jest tam sporo fotek z D700 wlasnie z tym szkielkiem i jak widac daje mega rade ;)
wszystkie nikkory bez oznaczenia DX
wszystkie Sigmy bez oznaczenia DC
wszystkie tamrony bez oznaczenia Di II lub Di III.
Dexter88
25-12-2012, 21:22
wszystkie nikkory bez oznaczenia DX
wszystkie Sigmy bez oznaczenia DC
wszystkie tamrony bez oznaczenia Di II lub Di III.
Przecież te sigmy też będą działać
http://lenshero.com/lens/Sigma-17-50mm-f2.8-EX-DC-OS-HSM-Nikon-f-lens
Ogólnie rzecz biorąc to i obiektywy DX'owe będą działać z niektórymi lustrzankami pełnoklatkowymi (np. ostatnio wydanym D600), tylko obraz będzie przycięty w stosunku do tego co by można uzyskać z takiego samego obiektu tylko FX.
Przecież te sigmy też będą działać
http://lenshero.com/lens/Sigma-17-50mm-f2.8-EX-DC-OS-HSM-Nikon-f-lens
wszystkie szkła pod DX będą działać pod FX, ale 99% nie kryje pełnej klatki i będzie czarna winieta, albo trzeba będzie przestawić aparat w tryb DX.
hans1000
27-12-2012, 18:23
Dziękuje wszystkim bardzo serdecznie zwłaszcza GonzoG to użyteczne z tymi oznaczeniami!
Myślę że na początek potrzebowałbym jakieś szkło podstawowe do portretu jakiś zoom i jakieś makro co byście polecili oczywiście chciałbym żeby pasowały ewentualnie do FF później.
Szczęśliwego Nowego Roku.
Portret - 50mm f1.8 albo 85mm
Macro - 60mm f2.8 albo 105mm
Zoom - 27-70mm f2.8 (tylko pytanie czy masz na tyle kasy..?)
Jak ze mnie do portretu 50 na dx to pomyłka, trzymam chyba z sentymentu albo faktycznie czekam na pełną klatkę. 85 mm do portretu to chyba w okolicznościach reporterskich gdzie fotografowany/a nie wiedzą, że są naświetlani. Moim skromnym powinieneś szarpnąć się na 35 1.8G i przy przesiadce na FX sprzedać. Co do reszty trudno mi się odnieść bo nie przestrzeliłem tych obiektywów.
hans1000
29-12-2012, 17:20
Portret - 50mm f1.8 albo 85mm
Macro - 60mm f2.8 albo 105mm
Zoom - 27-70mm f2.8 (tylko pytanie czy masz na tyle kasy..?)
Na szkła chciałbym przeznaczyć ok 3-4 tysięcy PLN
Tu masz podobny temat, kiedyś zadałem pytanie co ze szkieł na śrubkę:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=210540
50 do portretu koło 750zł kosztuje. Do macro używaną 60mm ze śrubokrętem myślę, że za około 700-800 znajdziesz. Także pozostaje Ci około 1.500-2.000 na zoom'a, ale też temat pozostaje otwarty jakiego typu zoom chcesz? Jaki przedział ogniskowych Cię interesuje?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.