PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie ładowarki ktora lepsza



Konat
23-03-2007, 12:58
Witam wszystkich z gory dzieki za pomoc a wiec do rzeczy

Niedawno stalem sie szczesilwym posiadaczem F5-tki, ktora zasilana jest osmioma paluszkami chce kupic ladowarke i generalnie mysle nad dwoma modelami:
ŁADOWARKA PROCESOROWA BC-700
GP PowerBank H650C (tu mam jeszcze pytanie czy ta ladowarka jest z zasilaczem w komplecie moze ktos sie orientuje??)
widzialem tez nowsza wersje tej pierwszej tzn BC-900 ale doczytalem sie ze wybor pradow ladowania 1000 i 1500 mAh jest tylko dla dwoch skrajnych aku wiec ladowanie 8 paluszkuw byloby troszke klopotliwe no ale to wie moze

Chcialem sie zapytac o Wasze opinie,Wady i zalety tych ladowarek a moze polecicie zupelnie cos innego
Czesto jezdze i troszke patrze na wymiary tego sprzetu a takrze czas ladowania czasami w schronisku sa kolejki do pradu itp :)
Z gory dzieki pozdrawiam

grzegorzant
23-03-2007, 13:58
bc-700+szukaj= http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=17216

ekonet
23-03-2007, 14:08
Mam od niedawna BC-700, jest nieduża i lekka, zasilacz w komplecie. Maksymalny prąd ładowania to 700 mA, minimalny - 200mA. Niby im mniejszy prąd, tym lepiej - ale zanim naładujesz 8 akku, to się zestarzejesz. A już tryb "refresh" - trwa bardzo długo.

Konat
23-03-2007, 14:27
Mam od niedawna BC-700, jest nieduża i lekka, zasilacz w komplecie. Maksymalny prąd ładowania to 700 mA, minimalny - 200mA. Niby im mniejszy prąd, tym lepiej - ale zanim naładujesz 8 akku, to się zestarzejesz. A już tryb "refresh" - trwa bardzo długo.

A mozesz mi powiedziec jakie aku masz chodzi mi o pojemnosc i ile sie laduja (jesli np ladowales je na pradzie 700 mAh) Dzieki z gory

ekonet
23-03-2007, 15:07
Mam ją od paru dni i na razie ładowałem tylko bateryjki AAA - jak zdobędę więcej doświadczenia, to Ci podam. Do SB-800 mam akumulatory 2600 mAh, wkrótce je zaatakuję nową ładowarką. Szukaj na forum, bo był niedawno duży wątek na ten temat.

Konat
23-03-2007, 17:06
Juz chyba znalazlem to o czym mowisz ale dzieki za wiadomosci i bede czekal na nowe. Chcialem sie jeszcze zapytac moze ktos wie jak bardzo pradozerny jest aparat z autofokusem w moim przypadku chodzi mi o F5 czy np. komplet 8 paluszkow (o pojemnosci co najmniej 2500 mAh ) dadza rade przez 14 dni robiac ok 2 rolek 36 klatkowego filmu dziennie co daje jakies 28 rolek znalazem dane dotyczace F100 http://www.sprzet.darekfoto.pl/ ale wiadomo jak to jest kiedy podaje to firma ktora to wyprodukowala i sprzedaje moze ma ktos jakies spostrzezenia

Pozdrawiam