Zobacz pełną wersję : Spalona skóra, da się coś zrobić?
Witam
Dzisiaj robiłem zdjęcia w szkole, mam kilka zdjęć z spaloną skórą (za mocno ustawiłem lampę) da się coś z tym zrobić ? poniżej przykładowe zdjęcie
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/5268/dsc0061pqr.jpg)
tak wiem bardzo spaliłem :) wie ktos co z tym zrobić?
rafal1980
21-12-2012, 15:17
Trzeba przyznać, że nieźle trzeba się "NATRUDZIĆ", żeby spaprać z założenia zdjęcie banalne do wykonania :)
Na szybko w ACR trochę świateł i cieni zabranych, jak by Ci się chciało pobawić jeszcze dodge and burnem w okolicach policzków będzie lepiej ( o ile w kontekście tego zdjęcia można użyć słów : dobrze, lepiej, poprawnie :D )http://i50.tinypic.com/5e7k87.jpg
no tak, chcialem za dobrze naświetlić zdjęcie, aż je spaliłem :) dzięki za pomoc, co do poprawności zdjęcia, zaraz je wykadruje i postaram sie jeszcze pobawić kontrastem i jasnością na twarzach dziewczyn. Całe szczęście spalonych zdjęć jest tylko około 5 na 276 :) inne są ok. Nie mam raw'ki nie robie w tym formacie tylko w jpg. Dziękuje za odpowiedzi
. Nie mam raw'ki nie robie w tym formacie tylko w jpg. Dziękuje za odpowiedzi
To moze wlasnie teraz nadszedl moment,zebys zmienil zdanie :)
pozdrawiam
no tak, chcialem za dobrze naświetlić zdjęcie, aż je spaliłem :)
Nie, po prostu na tym zdjęciu ostrość jest na tle. Dlatego jest przepalone.
Wojteksw
21-12-2012, 18:31
Pomiar światła centralny, ważony i skierowany na czarną bluzkę, wszystko wyjaśnia.
Star Dust
21-12-2012, 18:50
wykadruj, zmien na B&W i podciagnij cienie, zwieksz kontrast i moze bedzie z tego High-key ;)
Pomiar światła centralny, ważony i skierowany na czarną bluzkę, wszystko wyjaśnia.
jaki ze mnie debil >.< tak centralny, zapomniałem zmienić punktu na jeden wyżej, widać musze sie uczyć na swoich błędach :)
jackrabbit
23-12-2012, 14:56
te przepalenia to chyba najmniejszy problem tego zdjecia :)
te przepalenia to chyba najmniejszy problem tego zdjecia :)
no oczywiście że tak, ale w czasie obróbki to też trzeba usunąć
jackrabbit
23-12-2012, 16:00
no oczywiście że tak, ale w czasie obróbki to też trzeba usunąć
robilbys w rawach to bys cos wyciagnal moze
a tak to usuwac trzeba juz w aparacie, przyciskiem z narysowanym koszem niestety
robilbys w rawach to bys cos wyciagnal moze
a tak to usuwac trzeba juz w aparacie, przyciskiem z narysowanym koszem niestety
mam nauczkę na przyszłość :) od teraz zapisuje w raw, szkoda zdjęć ;p
Kolega Star Dust ma racje zmienić na BW i udawać , że to ahtyzm i tak miało być ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/22031321/dsc0061.jpg)
ooo i kolejna wartościowa zasada sie pojawiła dzięki temu forum :) jeśli coś zepsułeś zrób tak żeby wyglądało że tak ma być ;D
Dziękuje za odpowiedzi:)
a mówią, że się z "g**a piany nie ubije ";)
paweljackowiak
03-01-2013, 17:23
Wolves,
koniecznie RAW to dzisiaj podstawa jak klisza w Analogu :) jestem tutaj zupełnie nowy ale chętny do pomocy :) więc pokażę co mi udało się wyciągnąć z tego zdjęcia.
http://beforeandafter.pl/4452679/
Co zrobiłem ?
Color:
Adobe Photoshop, użycie krzywych, użycie kanału niebieskiego na krzywych, korekcja kolorystyki, winietowanie
B&W:
Adobe Photoshop, użycie krzywych, desaturacja zdjęcia, winietowanie, powielenie warstwy na tryb "Soft Light" (łagodne światło), zmniejszenie odpowiednio krycia.
Pozdrawiam, miłego dnia :)
więc pokażę co mi udało się wyciągnąć z tego zdjęcia.
http://beforeandafter.pl/4452679/
Na podstawie tego zdjecia,az mi sie wierzyc nie chce,ze jestes autorem zdjec na swym [ciach] portfolio :)
paweljackowiak
03-01-2013, 17:34
@6868
Dziękuje, miło mi słyszeć takie słowa ;) jeszcze dużo mi brakuje do tego żebym był [ciach] :) :) :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.