PDA

Zobacz pełną wersję : Spalona skóra, da się coś zrobić?



Wolves
21-12-2012, 14:24
Witam
Dzisiaj robiłem zdjęcia w szkole, mam kilka zdjęć z spaloną skórą (za mocno ustawiłem lampę) da się coś z tym zrobić ? poniżej przykładowe zdjęcie
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/5268/dsc0061pqr.jpg)
tak wiem bardzo spaliłem :) wie ktos co z tym zrobić?

rafal1980
21-12-2012, 15:17
Trzeba przyznać, że nieźle trzeba się "NATRUDZIĆ", żeby spaprać z założenia zdjęcie banalne do wykonania :)
Na szybko w ACR trochę świateł i cieni zabranych, jak by Ci się chciało pobawić jeszcze dodge and burnem w okolicach policzków będzie lepiej ( o ile w kontekście tego zdjęcia można użyć słów : dobrze, lepiej, poprawnie :D )http://i50.tinypic.com/5e7k87.jpg

morzon
21-12-2012, 15:18
Masz Raw'a?

Wolves
21-12-2012, 17:24
no tak, chcialem za dobrze naświetlić zdjęcie, aż je spaliłem :) dzięki za pomoc, co do poprawności zdjęcia, zaraz je wykadruje i postaram sie jeszcze pobawić kontrastem i jasnością na twarzach dziewczyn. Całe szczęście spalonych zdjęć jest tylko około 5 na 276 :) inne są ok. Nie mam raw'ki nie robie w tym formacie tylko w jpg. Dziękuje za odpowiedzi

6868
21-12-2012, 17:55
. Nie mam raw'ki nie robie w tym formacie tylko w jpg. Dziękuje za odpowiedzi
To moze wlasnie teraz nadszedl moment,zebys zmienil zdanie :)
pozdrawiam

bognik
21-12-2012, 17:58
no tak, chcialem za dobrze naświetlić zdjęcie, aż je spaliłem :)
Nie, po prostu na tym zdjęciu ostrość jest na tle. Dlatego jest przepalone.

Wojteksw
21-12-2012, 18:31
Pomiar światła centralny, ważony i skierowany na czarną bluzkę, wszystko wyjaśnia.

Star Dust
21-12-2012, 18:50
wykadruj, zmien na B&W i podciagnij cienie, zwieksz kontrast i moze bedzie z tego High-key ;)

Wolves
23-12-2012, 13:38
Pomiar światła centralny, ważony i skierowany na czarną bluzkę, wszystko wyjaśnia.

jaki ze mnie debil >.< tak centralny, zapomniałem zmienić punktu na jeden wyżej, widać musze sie uczyć na swoich błędach :)

jackrabbit
23-12-2012, 14:56
te przepalenia to chyba najmniejszy problem tego zdjecia :)

Wolves
23-12-2012, 15:35
te przepalenia to chyba najmniejszy problem tego zdjecia :)

no oczywiście że tak, ale w czasie obróbki to też trzeba usunąć

jackrabbit
23-12-2012, 16:00
no oczywiście że tak, ale w czasie obróbki to też trzeba usunąć

robilbys w rawach to bys cos wyciagnal moze

a tak to usuwac trzeba juz w aparacie, przyciskiem z narysowanym koszem niestety

Wolves
23-12-2012, 16:08
robilbys w rawach to bys cos wyciagnal moze

a tak to usuwac trzeba juz w aparacie, przyciskiem z narysowanym koszem niestety

mam nauczkę na przyszłość :) od teraz zapisuje w raw, szkoda zdjęć ;p

Mikołaj
23-12-2012, 16:13
Kolega Star Dust ma racje zmienić na BW i udawać , że to ahtyzm i tak miało być ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/22031321/dsc0061.jpg)

Wolves
23-12-2012, 16:17
ooo i kolejna wartościowa zasada sie pojawiła dzięki temu forum :) jeśli coś zepsułeś zrób tak żeby wyglądało że tak ma być ;D
Dziękuje za odpowiedzi:)

arturax
30-12-2012, 19:06
a mówią, że się z "g**a piany nie ubije ";)

paweljackowiak
03-01-2013, 17:23
Wolves,
koniecznie RAW to dzisiaj podstawa jak klisza w Analogu :) jestem tutaj zupełnie nowy ale chętny do pomocy :) więc pokażę co mi udało się wyciągnąć z tego zdjęcia.

http://beforeandafter.pl/4452679/

Co zrobiłem ?
Color:
Adobe Photoshop, użycie krzywych, użycie kanału niebieskiego na krzywych, korekcja kolorystyki, winietowanie
B&W:
Adobe Photoshop, użycie krzywych, desaturacja zdjęcia, winietowanie, powielenie warstwy na tryb "Soft Light" (łagodne światło), zmniejszenie odpowiednio krycia.

Pozdrawiam, miłego dnia :)

6868
03-01-2013, 17:30
więc pokażę co mi udało się wyciągnąć z tego zdjęcia.
http://beforeandafter.pl/4452679/

Na podstawie tego zdjecia,az mi sie wierzyc nie chce,ze jestes autorem zdjec na swym [ciach] portfolio :)

paweljackowiak
03-01-2013, 17:34
@6868
Dziękuje, miło mi słyszeć takie słowa ;) jeszcze dużo mi brakuje do tego żebym był [ciach] :) :) :)