PDA

Zobacz pełną wersję : Zjęcia meczu siatkówki



pawelo1991
20-12-2012, 16:23
witam nikoniarze.Jutro robie zdj na meczu siatkówki i chciałbym sie poradzić od bardziej doświadczonych fotografów czy lepiej robiz z lampa czy bez.Prosze o jakies propozycje
Nikon d700+ nikkor 24-70 f2,8.

GonzoG
20-12-2012, 16:30
Lampa raczej odpada:
1) siatkówka to nie sport, w których można walić po oczach.
2) szybkość ruchu i ilość światła zastanego, spowodują, że nawet przy lampie będziesz miał zdjęcia poruszone, a na odpowiednio krótkich czasach lampa może nie wydalać, mimo, że będzie oślepiała zawodników.

pawelo1991
20-12-2012, 16:32
więc co proponujesz?

Mavcio
20-12-2012, 17:32
Jak masz jasną halę to otwierasz obiektyw podbijasz ISO i bez lampy.....

Czasy muszą być krótkie żeby zamrozić ruch - inaczej klient / odbiorca nie będzie zadowolony z fotek.

Będziesz blisko boisko mógł przebywać ? Bo 24-70 trochę chyba za krótko..

pawelo1991
20-12-2012, 17:38
Raczej będe mógł przebywać blisko boiska dla sprostowania jeszcze to jest mecz koszykówki a nie siatkówki. Soory wprowadzili mnie w błąd.
Przy jakichj Iso beda widzoczne szumy w d 700 ?

rychu_cmg
20-12-2012, 18:32
Będziesz robił na jakieś hali czy ciemnej sali gimnastycznej ?

GonzoG
20-12-2012, 18:47
To przy koszykówce jeszcze gorzej - znacznie więcej ruchu...

Co do szumów, to pojawiają się już przy ISO 400 (wprawne oko zobaczy ;) )... ale do 3200-4000 nie powinny przeszkadzać.

rychu_cmg
20-12-2012, 18:56
To przy koszykówce jeszcze gorzej - znacznie więcej ruchu...
Mając do dyspozycji tylko Nikkora 24-70 2.8 to raczej lepiej robić kosza niż siatkówkę.
Piorytet przysłony na 2.8, ustaw AUTO ISO z najdłuższym czasem 1/640 (chyba, że hala będzie jasna wtedy możesz nawet 1/1000s), pomiar światła punktowy. Nie przejmuj się szumami jak dobrze naświetlisz zdjęcia to nawet ISO 5000 nie będzie przeszkadzać w odbiorze zdjęcia.

pawelo1991
20-12-2012, 19:06
Jest to Hala sportowa

pawelo1991
21-12-2012, 13:26
panowie a jak z ostrością przy tak małej dziurze 2,8 przy ruchomych obiektach ?

GonzoG
21-12-2012, 13:40
panowie a jak z ostrością przy tak małej dziurze 2,8 przy ruchomych obiektach ?
Tak samo ja przy statycznych. Ostrość obiektywu nie jest zależna od szybkości ruchu obiektu.

pawelo1991
21-12-2012, 13:51
A co Powiecie na panoramowanie ?

Slon
21-12-2012, 14:20
A co Powiecie na panoramowanie ?

tylko dla zaawansowanych :)

GonzoG
21-12-2012, 14:28
A co Powiecie na panoramowanie ?
A co mamy powiedzieć ??
Technika fotografowania i tyle. Albo się sprawdzi, albo nie. Zależy gdzie, kiedy i jak.

pawelo1991
21-12-2012, 14:35
czy ta technika sprawdzi sie na meczu koszykówki ?

GonzoG
21-12-2012, 14:38
czy ta technika sprawdzi sie na meczu koszykówki ?

I tak i nie... zależy kogo, jak i gdzie oraz od twoich umiejętności.

pawelo1991
21-12-2012, 14:40
ok dzieki :)