Zobacz pełną wersję : Zjęcia meczu siatkówki
pawelo1991
20-12-2012, 16:23
witam nikoniarze.Jutro robie zdj na meczu siatkówki i chciałbym sie poradzić od bardziej doświadczonych fotografów czy lepiej robiz z lampa czy bez.Prosze o jakies propozycje
Nikon d700+ nikkor 24-70 f2,8.
Lampa raczej odpada:
1) siatkówka to nie sport, w których można walić po oczach.
2) szybkość ruchu i ilość światła zastanego, spowodują, że nawet przy lampie będziesz miał zdjęcia poruszone, a na odpowiednio krótkich czasach lampa może nie wydalać, mimo, że będzie oślepiała zawodników.
pawelo1991
20-12-2012, 16:32
więc co proponujesz?
Jak masz jasną halę to otwierasz obiektyw podbijasz ISO i bez lampy.....
Czasy muszą być krótkie żeby zamrozić ruch - inaczej klient / odbiorca nie będzie zadowolony z fotek.
Będziesz blisko boisko mógł przebywać ? Bo 24-70 trochę chyba za krótko..
pawelo1991
20-12-2012, 17:38
Raczej będe mógł przebywać blisko boiska dla sprostowania jeszcze to jest mecz koszykówki a nie siatkówki. Soory wprowadzili mnie w błąd.
Przy jakichj Iso beda widzoczne szumy w d 700 ?
rychu_cmg
20-12-2012, 18:32
Będziesz robił na jakieś hali czy ciemnej sali gimnastycznej ?
To przy koszykówce jeszcze gorzej - znacznie więcej ruchu...
Co do szumów, to pojawiają się już przy ISO 400 (wprawne oko zobaczy ;) )... ale do 3200-4000 nie powinny przeszkadzać.
rychu_cmg
20-12-2012, 18:56
To przy koszykówce jeszcze gorzej - znacznie więcej ruchu...
Mając do dyspozycji tylko Nikkora 24-70 2.8 to raczej lepiej robić kosza niż siatkówkę.
Piorytet przysłony na 2.8, ustaw AUTO ISO z najdłuższym czasem 1/640 (chyba, że hala będzie jasna wtedy możesz nawet 1/1000s), pomiar światła punktowy. Nie przejmuj się szumami jak dobrze naświetlisz zdjęcia to nawet ISO 5000 nie będzie przeszkadzać w odbiorze zdjęcia.
pawelo1991
20-12-2012, 19:06
Jest to Hala sportowa
pawelo1991
21-12-2012, 13:26
panowie a jak z ostrością przy tak małej dziurze 2,8 przy ruchomych obiektach ?
panowie a jak z ostrością przy tak małej dziurze 2,8 przy ruchomych obiektach ?
Tak samo ja przy statycznych. Ostrość obiektywu nie jest zależna od szybkości ruchu obiektu.
pawelo1991
21-12-2012, 13:51
A co Powiecie na panoramowanie ?
A co Powiecie na panoramowanie ?
tylko dla zaawansowanych :)
A co Powiecie na panoramowanie ?
A co mamy powiedzieć ??
Technika fotografowania i tyle. Albo się sprawdzi, albo nie. Zależy gdzie, kiedy i jak.
pawelo1991
21-12-2012, 14:35
czy ta technika sprawdzi sie na meczu koszykówki ?
czy ta technika sprawdzi sie na meczu koszykówki ?
I tak i nie... zależy kogo, jak i gdzie oraz od twoich umiejętności.
pawelo1991
21-12-2012, 14:40
ok dzieki :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.