PDA

Zobacz pełną wersję : GO



szmek
02-07-2005, 12:08
Pytanie będzie dla wielu z Was pewnie śmieszne, ale dla mnie jest nadal probleme. Wiem że są na to wzory ale przeliczanie przed zdjęciem może być troche niewygodne. Chodzi mi o dobranie przesłony jeżeli chce mieć głębię ostrości na głównym obiekcie i np jeszcze ok. 2 m za nim. Jest to jakoś szybko do przeliczenia czy tylko eksperymentalnie i doświadczenie?

Anonymous
02-07-2005, 12:16
dla mnie to kwestia wprawy, jak dużo pstrykasz i analizujesz swoje zdjęcia, to automatycznie wiesz co wyjdzie :) - czy ptzy cyfrze to taki problem zrobić kilka ujęć? ;)

szmek
02-07-2005, 12:24
Wiem że nie problem ale czasami nie ma możliwości robienia kilku ujęć z różnymi przesłonami i już przy pierwszym chciałbym osiągnąć to co chcę.

romejo
02-07-2005, 14:32
Na pomoc przyjdzie Ci TA STRONA (http://www.dofmaster.com/dofjs.html)

Ja rowniez mam z tym klopoty ale to kwestia poznania swojego sprzetu :D
Wiec trenuje
Dodatkowo ostatnio zapisalem sie na kurs foto jestem po pierwszym wykladzie (teoretycznym) dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy o ktorych wczesniej nie wiedzialem a mianowice ze przy pewnej okreslonej wartosci przyslony np 16 oko ludzkie nie wychwyci juz roznicy w porownaniu do np 32
I 2 sparwa ze machanie otworem mam wplyw na GO (co oczywiscie wiedzialem) ale rowniez na kontrast (tego juz nie)

insane
02-07-2005, 14:48
zajrzyj do jakiejkolwiek ze starszych ksiazek np z lat 80 .. na pewno ktos ze znajomych bedzie mial .. albo nawet biblioteka ... niemalze w kazdej ksiazce masz ladne rysuneczki i tabelki glebi ostrosci ...

jak ci sie nie uda znalezc to daj znac przeskanuje jak tylko wroce do domu ze skanerem .. czyli po wekendzie .. bo i tak mam to zrobic dla znajomego

szmek
02-07-2005, 14:54
insane...
Jeżeli możesz podesłać to byłbym bardzo wdzięczny. Do tych książek i tak pewnie zajrzę chociażby z ciekawość, ale nie ukrywam że bardzo by mi się to przydało. Mój mail [email protected] Z góry bardzi dziękuję i pozdrawiam

Władca Pixeli
02-07-2005, 16:08
Aby kontrolować głębię ostrości nie trzeba używać żadnych wzorów tylko normalne obiektywy a nie G. Normalny obiektyw z pierścieniem przysłony ma salę, która pokazuje głębię ostrości przy zadanej przysłonie.

P.S.
Dla mnie obiektywy G to jest jedno wielkie nieporozumienie.

romejo
02-07-2005, 16:15
Ale jak to zrobic jesli aby szklo dzialalo z D70 pierscien przyslony (jesli juz taki jest) trzeba ustawic na pozycje 32 bo inaczej Error?

Władca Pixeli
02-07-2005, 16:42
Ale jak to zrobic jesli aby szklo dzialalo z D70 pierscien przyslony (jesli juz taki jest) trzeba ustawic na pozycje 32 bo inaczej Error?
Trzeba używać program A albo M. Wtedy nie ma problemu z Error.

ALF
02-07-2005, 17:14
ja głównie cykam na A i nie używam G....... szkieł :P ale problem GO to jednak głównie doświadczenie :wink:

szmek
03-07-2005, 21:23
No to wszystko jasne. Robić fotki i analizować... Dzięki za odpowiedzi :)

romejo
04-07-2005, 00:04
Drogi Władca Pixeli
Niestety nie dziala M ani A
Po przelaczeniu szkla na inna niz ta ostatnia przyslone i przelaczeniu aparatu w tryb M oraz A dostaje error
Wiec z tego nici

maroo
04-07-2005, 00:30
Jak to nici?

Przecież wtedy aby przymknąć przysłonę używasz drugiego pokrętła.

Władca Pixeli
04-07-2005, 06:29
Jak to nici?
Przecież wtedy aby przymknąć przysłonę używasz drugiego pokrętła.
Ale w takim układzie nie da się odczytać głębi ostrości z obiektywu


Drogi Władca Pixeli
Niestety nie dziala M ani A
Po przelaczeniu szkla na inna niz ta ostatnia przyslone i przelaczeniu aparatu w tryb M oraz A dostaje error
Wiec z tego nici
Nie mam D70 więc zobaczyłem na internecie do instrukcji D70. Niestety we wszystkich obiektywach z CPU pierścień przysłony ma być ustawiony na najwyższy numer. Z obiektywami bez CPU można używać D70 tylko w M modzie i wynika że można wtedy używać pierścień przysłony.

Jest to kolejny powód dla mnie aby zapomnieć o kupnie D70 czy D70s

szymony
04-07-2005, 08:54
Jest to kolejny powód dla mnie aby zapomnieć o kupnie D70 czy D70s

Tyle że to raczej nie jest przypadłość tylko D70, a wszelkich korpusów, które sterują przysłoną i nie mają pomiaru z manualem.

insane
05-07-2005, 01:24
jesio nie dostalem skanera dlatego nie wyslalem .. :/

ALF
05-07-2005, 15:11
Jest to kolejny powód dla mnie aby zapomnieć o kupnie D70 czy D70s

Tyle że to raczej nie jest przypadłość tylko D70, a wszelkich korpusów, które sterują przysłoną i nie mają pomiaru z manualem.

tzn których syfraków?

szymony
05-07-2005, 17:20
Jest to kolejny powód dla mnie aby zapomnieć o kupnie D70 czy D70s

Tyle że to raczej nie jest przypadłość tylko D70, a wszelkich korpusów, które sterują przysłoną i nie mają pomiaru z manualem.

tzn których syfraków?
Nie nie tylko digitali, z np.F80 jest tak samo.

ALF
05-07-2005, 18:38
to wiem, pytałem o syfraki :wink:

insane
05-07-2005, 21:27
a jest przeca taki magiczny guzior ... podglad głebi ostrosci ;)

ALF
06-07-2005, 02:12
a jest przeca taki magiczny guzior ... podglad głebi ostrosci ;)

pokaż mi go w F70 czy FG? :wink:

insane
07-07-2005, 15:31
hehe nie wiem nie trzymalem w lapach :P
pytales o syfraki ;)

ALF
07-07-2005, 16:15
hehe nie wiem nie trzymalem w lapach :P
pytales o syfraki ;)

no to pokaż mi go w D50 :wink:

matmol
27-07-2005, 14:10
Na pomoc przyjdzie Ci TA STRONA (http://www.dofmaster.com/dofjs.html)

Rewelacja! Czy ktoś może spotkał taki kalkulator w wersji JAVA na telefon komórkowy? A może jakiś zdolny informatyk spróbowałby napisać?

To byłoby bardzo ciekawe i sam chętnie bym kupił, zainstalował i korzystał.