Zobacz pełną wersję : Ładowarka BC-1000
Michaelg
17-12-2012, 23:58
Ktoś ma doświadczenie odnośnie Ładowarki BC-1000 ? http://allegro.pl/profesjonalna-4-kanalowa-ladowarka-bc-900-bc-1000-i2859937523.html
Następca BC-900. Wiem, że BC-900 była bardziej niezawodna niż 700 i tej też szukałem a tutaj ciągle BC-1000 opłaca się? Ktoś testował?
sokolnik
18-12-2012, 00:49
ja mam BC-900 i nie wiem co mógłbym jeszcze chcieć od ładowarki. Jej funkcje mi wystarczają a nawet za dużo ich.
Czym różni się 1000 od 900 ?
Michaelg
18-12-2012, 00:55
Nie mam pojęcia bo nic w internecie nie widzę na ten temat. Wiem tylko to co np na tej aukcji allegro.
sokolnik
18-12-2012, 00:58
bierz sprawdzoną bc900 i ciesz się. na pewno tańsza i lepsza :)
Ja mam baaardzo starą BC-700 i mi wystarczy w zupełności. Ta BC -1000 z pewnością ma kilka bajerów więcej. Jeśli brak jest opini o niej, a nie chcesz ryzykować to bierz BC-900.
Michaelg
18-12-2012, 16:51
Na allegro nie ma Bc-900. Jest jakaś jedna niby, ale cena jej to 158 + wysyłka a ceny tych BC-1000 ( http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=%C5%82adowarka+bc-900 ) to jakieś 135 zł .
foto4deg
18-12-2012, 17:05
Wg pana z tej strony, BC-1000 ma więcej opcji szybkiego ładowania http://reviewminute.blogspot.no/2012/04/minute-review-la-crosse-bc-700-bc-900.html
Ja też poleciłbym bc-700, to naprawdę dobre ładowarki.
pozdrawiam
P.S Mój błąd - tekst odnośnie różnica w szybkim ładowaniu dotyczy BC-700 i BC-1000. BC0-1000 to po prostu następca bc-900
Zgodnie z tym co pisze producent, to BC-1000, to nowsza, ulepszona wersja BC-900. Nie wyższy model, a następca.
Zwiększono maksymalny prąd ładowania (do 1500mA dla wszystkich gniazd) oraz ma ona być dostosowana do ładowania nowej generacji aku NiMH - tych długo trzymających.
Więcej informacji o różnicach nie znalazłem.
zielonek430
18-12-2012, 17:34
Ja mam ładowarkę sygnowaną BC-1000, więc mogę na jakieś pytania odpowiedzieć :)
Nigdy nie miałem BC-900, a BC-1000 używam na rozsądnych wartościach (nigdy nie przekroczyłem 500 mAh), ale w razie potrzeby mogę sprawdzić :)
Michaelg
18-12-2012, 17:40
Ile czasu ja masz? Działa bez zarzutu?
A to ktoś zna: http://allegro.pl/ladowarka-profesjonalna-na-8-aku-lcd-230v-12v-i2849341138.html ? 8 by się przydała w sumie i wybór u mnie to albo ten TENSAI albo BC-1000.
zielonek430
18-12-2012, 17:42
Pod koniec grudnia minie rok odkąd ją kupiłem. Działa bez zarzutu, naprawiłem (za pomocą "Refresh") z 10 akumulatorów, inne funkcje też działają, choć ja najczęściej używam ładowania z rozładowaniem prądem 250 mAh - dla Eneloopów idealne.
Michaelg
18-12-2012, 17:45
Ja właśnie mam Eneloopy. Mam ich w sumie 12. 8 białych i 4 czarne do lampy. Stąd się zastanawiam nad 8 kanałową też ładowarką. Ktoś zna Tensai?
FrankWoody
27-03-2013, 10:34
Przepraszam że zapytam, na czym polega przewaga ładowarek BC nad wynalazkami Sanyo takimi jak https://www.hurt.com.pl/ladowarka-n8168n-4-x-r03-aaa-eneloop-800-box,p7979.html lub https://www.hurt.com.pl/ladowarka-sanyo-eneloop-mqn04-e-4-x-r03-aaa-eneloop-800-mah-utga,p8874.html.
Potrzebuję ładowarki to nadajników wyzwalaczy lamp, te Sanyo ładują 8 h 4 akumulatorki AAA, a BC 4 h ale tylko 2 akumulatorki. Czy warto dopłacić do BC? Co przez to zyskuję?
Różnica jest prosta. Dobre ładowarki BC700 czy BC900 każdy aku traktują osobno. Możesz w nich ładować jeden, dwa, trzy lub cztery aku na raz (w tych sanyo ładujesz tylko parami) Dodatkowo możesz jeden aku ładować, drugi rozładowywać, trzeci regenerować, a czwartego może w ogóle nie być. Dodatkowo maksymalny prąd ładowania w BC700 to 700mA, a BC900 jeszcze większy. Dalej możesz ładować jednocześnie ogniwo AA i AAA w dowolnej konfiguracji.
FrankWoody
27-03-2013, 13:00
Dzięki. Nowszy model BC-800 kosztuje niewiele drożej niż ładowarki sanyo więc się na niego skusze.
BC800 to nie jest ładowarka firmy TECHNOLINE tylko jej chińska podróbka. Mam BC-700 i BC-800, ale to BC-700 lepiej współpracuje ze zwykłymi aku. Z enelupami nie ma problemów, bo obie działają podobnie. Drugi raz bym nie kupił BC-800. Raczej tego nie polecam.
FrankWoody
27-03-2013, 15:24
Dzięki za szybką odpowiedź, kilka minut później i kupiłbym bc-800 a tak 700 już do mnie jedzie, dziękuję raz jeszcze:)
BC-1000 jest następcą BC-900, jak już ktoś wspomniał poprzednio. Różni się od niej jedynie symbolem na obudowie (porównałem przed chwilą opis "ficzerów" w obydwu instrukcjach obsługi). Stopniowo wypiera BC-900 za sprzedaży. Ceny obydwu są porównywalne, w Polsce jak na chwilę obecną BC-1000 kosztuje od 135 złotych wzwyż. Jeżeli można kupić gdzieś taniej BC-900, nic nie tracimy w stosunku do następczyni.
Tak jak BC-900 zapewnia prąd 1500 i 1800 mA dla ładowania dwóch ogniw (musi być to cela 1 i 4). W razie konieczności pozwala to szybko (70 minut wg. instrukcji) naładować NiMH o pojemności 2000 mAh (a zatem większości akumulatorów nowej generacji, takich jak Eneloop od Sanyo i podobne produkty innych firm. (http://akumulatorki.com/c/1,98,Akumulatorki_nowej_generacji)
Wady (subiektywnie, IMHO only):
- Brak diody lub sygnału dźwiękowego dla sygnalizacji naładowania bardziej zauważalnej niż napis "full" na LCD
- Brak podświetlenia rzeczonego LCD
- Krótki kabel zasilania (około metra długości)
- Nieco topornie działające klawisze funkcyjne.
Pomimo trochę skomplikowanej obsługi i rzeczonych wad bezsprzecznie warta polecenia.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.