PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie długi czas naświetlania



liściu
17-12-2012, 13:38
Panowie nie pytam o obróbkę, tylko o technikę wykonania.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/603920_530907423588561_959374109_n.jpg)

te wydłużone i rozmazane światła to tylko kwestia czasu naświetlania? Czy ludzie dodają je jeszcze z PS? Nie pytam o zabawę kolorami, bo to to banał dla mnie.

RobertMiernik
17-12-2012, 13:39
Przenikające przez modelkę światło sugeruje, że fotograf szedł równolegle do modelki robiąc zdjęcie, raczej w PSie w tym zakresie nic nie było dodawane.
Na koniec oczywiście modelka dobłyśnięta lampą.

Art Erie
17-12-2012, 13:53
Przenikające przez modelkę światło sugeruje, że fotograf szedł równolegle do modelki robiąc zdjęcie, raczej w PSie w tym zakresie nic nie było dodawane.
Na koniec oczywiście modelka dobłyśnięta lampą.

Mi to wygląda na panoramowanie i dopalenie lampą na drugą kurtynę.

jamirq
17-12-2012, 13:55
instagram ;)

Slon
17-12-2012, 14:54
w drzwiach po lewej masz zrodlo swiatla blyskowego ;)
reszte napisali juz Robert i Art Erie

Kamil_ols
17-12-2012, 16:41
Może się mylę, ale chyba użyto tutaj dwóch lamp. Jedna na sankach w aparacie a druga po prawej od fotera. No i teraz pytanie: czemu ma służyć "lampa" w drzwiach?

RobertMiernik
17-12-2012, 16:47
Nie widzę drugiej lampy a lampa w drzwiach to odbicie a nie ustawiona tam lampa ;)

kakersik
17-12-2012, 16:47
Może się mylę, ale chyba użyto tutaj dwóch lamp. Jedna na sankach w aparacie a druga po prawej od fotera. No i teraz pytanie: czemu ma służyć "lampa" w drzwiach?

Mam wrażenie, że w drzwiach to jest tylko odbicie lampy.

edit: RobertMiernik był szybszy

Kamil_ols
17-12-2012, 17:59
Odbicie lampy ale w softboxie? Czy takim zestawem da radę tak "obszernie" oświetlić modelke?

Pytam, bo nigdy nie używałem innej lampy niż pop-up.

RobertMiernik
17-12-2012, 18:07
Tak to softbox

GonzoG
17-12-2012, 19:06
Odbicie lampy ale w softboxie? Czy takim zestawem da radę tak "obszernie" oświetlić modelke?

Pytam, bo nigdy nie używałem innej lampy niż pop-up.

Idzie bez problemów, ale raczej nie lampą reporterską - ciężko byłoby aby dała wystarczająco światła w tak dużym softboxie.

liściu
17-12-2012, 19:31
dziękuje, za rozwianie moich wątpliwości.

Mavcio
18-12-2012, 02:42
A mz nie ma tam dwóch lamp, spójrzcie na cień modelki, jedyny błysk to z tej której odbicie widać w drzwiach....

GonzoG
18-12-2012, 03:36
A mz nie ma tam dwóch lamp, spójrzcie na cień modelki, jedyny błysk to z tej której odbicie widać w drzwiach....

Co do drugiej lampy, trochę też się zastanawiam - twarz i sukienka są dość dobrze doświetlone, co mogło by być trudne z takiej pozycji w jakiej ustawiony był softbox, ale też może być to kwestią obróbki.
Akurat, na to pytanie może opowiedzieć tylko ktoś, kto był przy robieniu zdjęciu...

bogdi64
18-12-2012, 21:09
według mnie dwie metody
1. panoramowanie, zatrzymanie aparatu, wejście modeli i błysk (skomplikowana wersja)
2. multi-ekspozycja (łatwiejsza i pewniejsza wersja)
co do wypełnienia światłem softboxu małą lampą, to wystarczy odwrócić lampę, i wykorzystać soft tak jak parasolkę (2 x dłuższa droga światła i dodatkowe rozproszenie od ścian sotboxu)
dużo bardziej zastanawia mnie ta fotka
http://typolis.net/static/ponyundkleid/images/french9_thierry_5.jpg

mascar
21-12-2012, 10:19
Cześć! Ciekawa sprawa i nowość dla mnie. Może ktoś z was z lekka wyjaśnić takie rzeczy jak: panoramowanie, lampa na 2 kurtyne itp :) Albo przynajmniej link do jakiegoś materiału o tego typu technikach. Będę niezwykle wdzięczny.

donkiszot
21-12-2012, 10:24
A instrukcja obsługi?

Art Erie
21-12-2012, 10:59
Cześć! Ciekawa sprawa i nowość dla mnie. Może ktoś z was z lekka wyjaśnić takie rzeczy jak: panoramowanie, lampa na 2 kurtyne itp :) Albo przynajmniej link do jakiegoś materiału o tego typu technikach. Będę niezwykle wdzięczny.

-panoramowanie, inaczej panning - polega na śledzeniu obiektu który jest w ruchu; zwykle używa się dość długich czasów otwarcia migawki, dzięki czemu uzyskuje się ostry obiekt i rozmyte tło.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=159660 najlepiej zacząć od takich bolidów ;) http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=208965

-błysk na drugą kurtynę, inaczej lamelkę - masz to w instrukcji obsługi (Rear); lampa błyskowa ( musi być ustawiona w trybie M ) zostaje wyzwolona na chwilę przed zamknięciem migawki i "zamraża ruch".
http://www.google.pl/imgres?q=na+drug%C4%85+kurtyn%C4%99&hl=pl&client=firefox-a&hs=pkz&sa=X&tbo=d&rls=org.mozilla:pl-PL:unofficial&biw=1412&bih=914&tbm=isch&tbnid=UMNkx-qreDanmM:&imgrefurl=http://www.swiatobrazu.pl/forumfoto/viewtopic.php%3Ff%3D11%26t%3D9798&docid=auyEbaXoToME6M&imgurl=http://www.kalina-studio.com/images/4/139.jpg&w=670&h=478&ei=aiTUUN2DOIjh4QSh04HABQ&zoom=1&iact=hc&vpx=791&vpy=131&dur=1229&hovh=190&hovw=266&tx=137&ty=117&sig=114523861696401315088&page=1&tbnh=143&tbnw=217&start=0&ndsp=37&ved=1t:429,r:4,s:0,i:99

devilcape
22-12-2012, 16:47
Napewno lampa w trybie rear musi być w manualu? ;)

Art Erie
22-12-2012, 17:36
Napewno lampa w trybie rear musi być w manualu? ;)

W takich warunkach jak na zdjęciu lepiej M.
TTL może się łatwo zgubić ze względu na zmienne oświetlenie (ulica), nie wiem też co zmierzą przedbłyski pomiarowe, skoro gdy są emitowane modelki nie ma jeszcze w kadrze.

devilcape
22-12-2012, 17:52
A tak. Masz racje. Myślałem, że definiujesz ogólnie.