PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić lampę



KwaK410
14-12-2012, 23:18
Hej

Czy możecie mi powiedzieć jak ustawiona była lampa przy tym zdjęciu.

http://www.flickr.com/photos/coryshuler/8251747500/in/pool-2064616@N24/

Czy aby uzyskać taki efekt trzeba odbijać od sufitu ? Jak ustawić zoom w lampie, żeby oświetliła tylko pierwszy plan ? Na wprost pewnie nie było błyskane bo tło jest ciemne. Bardzo wdzięczny będę za wszelkie uwagi :)

militarius
14-12-2012, 23:33
ja tu widzę softa ustawionego lekko z góry z lewej + wysokie iso i dłuższy czas, żeby złapać zastane ;)

marekb
14-12-2012, 23:38
lewa góra

Art Erie
14-12-2012, 23:39
I jasne szkiełko.

bogdi64
14-12-2012, 23:41
lampa ustawiona z boku przed osobą powyżej głowy, dość blisko, ja bym odstawiał na mydelniczkę lub mały parasol
NA NASTĘPNYM zdjęciu widać ustawienie
ps: i mały kwadratowy soft
exif podaje sigma 35/f1,4 - robione iso800 przy f 1,6 i 1/80sek

BsK1
14-12-2012, 23:46
lewa gora wraz z softboxem

KwaK410
15-12-2012, 17:16
to raczej z lampą na sankach sie tak nie pyknie ? co ?

Kacper82
15-12-2012, 17:24
Tak na pewno nie.

Możesz spróbować wyzwalać wbudowaną i ustawić lampę w taki sposób jak tutaj, a brak softboksa czymś zastąpić... biała kartka? Jednak efekt będzie zaledwie zbliżony do tu osiągniętego.

KwaK410
15-12-2012, 19:12
a duży taki softbox musi być ? można do niego wsadzić lampę systemową czy raczej trzeba już coś studyjnego kupić ?

BsK1
15-12-2012, 19:16
Zwykly softbox, nawet 60x60, mozesz wsadzic zwykla speedlight - potrzebujesz mocowania bownes oraz statywu i studyjna rowniez.

Kacper82
15-12-2012, 20:56
Nie łatwiej po prostu kupić zestaw ukryty pod nazwą "softbox reporterski"? :)