Zobacz pełną wersję : Cullmann Nanomax 250
Witam, to mój pierwszy post więc witam się ładnie i kłaniam nisko :-)
Mam pytanie odnośnie tego zestawu: Cullmann Nanomax 250 (http://www.amazon.co.uk/Cullmann-Nanomax-Cw25-Tripod-3-Way-Head/dp/tech-data/B0029LHW2M/ref=de_a_smtd)
Potrzebny mi statyw w tej cenie na początek moich przygód z D90 + Nikkor AF-S 18-105 VR
Czy ktoś z Was ma/miał doświadczenia z tym statywem lub coś w podobnej cenie może polecić?
Biorę jeszcze pod uwagę tą pozycję: Manfrotto MK394-PQ 394 Large Photo Kit with QR (http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-MK394-PQ-394-Large-Photo/dp/B0049ML1IU/ref=wl_it_dp_o_pC_S_nC?ie=UTF8&colid=ZLYBRO6X9BTI&coliid=I9GHB3X547WR3)
Dziękuję za wszelkie wskazówki
Nie mogę edytować.
Dorzucę jeszcze ten do rozważań:
Manfrotto MK393-H 393 Regular Photo-Movie Kit QR (http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-MK393-H-393-Regular-Photo-Movie/dp/tech-data/B0049ML1GW/ref=de_a_smtd)
Widzę że jest trochę lżejszy od 394.
Akurat tych statywów nie znam, ale mogę dorzucić do twojej listy jeszcze jeden, cieszący się dobrą opinią Slik 330DX: http://fotozakupy.pl/statyw/slik-pro-330dx-z-glowica,2076s. Od kilkunastu lat mam jego poprzednika (bodajże 300 Sprint), przeżył sporo bez uszczerbku na zdrowiu jako statyw "rowerowy" ( bo lekki).
wasilewk
14-12-2012, 21:41
Ja przerzuciłem kilka (może naście) i w końcu musiałem dać za wygraną - wziałem http://www.manfrotto.com/055xprob-pro-tripod-black
Nic sie nie trzęsie, nie skrzypi - niestety nie jeździ ze mną rowerem ale samochodem --> za to zdjęcia są bez niespodzianek.
Pzdr.
055xprob jest 2x droższy od tych co podałem i na tą chwilę jedynie na tę sumę mogę sobie pozwolić. Więc proszę o opinie tych co podałem lub odpowiednich w podobnej cenie (£50 - 60).
Co do Slika 330DX to jeszcze ujdzie i wygląda na porządny sprzęt jak na tą cenę, mimo wszystko czekam na jakieś opinie o podanych powyżej przeze mnie, szczerze zaciekawił mnie ten Cullmann.
wasilewk
15-12-2012, 10:35
055xprob jest 2x droższy od tych co podałem i na tą chwilę jedynie na tę sumę mogę sobie pozwolić. ...
To poczekaj, dozbieraj. Szkoda kasy wyrzuconej w błoto ! Jak masz coś pilnego to pożycz statyw od kogoś.
Kupię, odsprzedam - nie ma problemu, to nie kasa wyrzucona w błoto. Jak pisałem wcześniej, chciałbym się czegoś dowiedzieć o statywach o których pisałem, bardziej powoli się skłaniam do man 393 lub 394. A o 055prob i 190prob już się sporo dowiedziałem i docelowo któryś z tych będę celował, ale nie teraz. Opinii o nich mi nie potrzeba, są dość popularne i chwalone więc nie problem. Pytanie dotyczyło niższych modeli i o te opinie proszę a nie o wychwalanie 055 i 190.
A tak btw to 055prob to pomyliłem się - nie 2 a ponad 3 razy droższy - głowicy nie brałem pod uwagę. Więc na razie to nie kwestia "poczekanie, dozbierania", i nie każdy musi zaczynać od wyższej półki, prawda? Mogłem poczekać i dozbierać na D7000 albo co mi tam, od razu D300s. Nie tędy droga. Dziękuję mimo wszystko za pomoc, może ktoś się jeszcze wypowie?
Dobra, po sprawie. Kupiłem Manfrotto MK394-PQ 394 Large Photo Kit with QR (http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-MK394-PQ-394-Large-Photo/dp/B0049ML1IU/ref=wl_it_dp_o_pC_S_nC?ie=UTF8&colid=ZLYBRO6X9BTI&coliid=I9GHB3X547WR3). Dziękuję wszystkim. Temat do zamknięcia.
wasilewk
16-12-2012, 16:53
Gratuluję !
Pochwalisz się kiedyś fotkami z niego zrobionymi ?
Dziękuję :-) Jasne, jak tylko przyjdzie i postrzelam z niego to nie omieszkam. Tylko jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam swoją przygodę z lustrzankami i dużo wody upłynie nim będzie czym się chwalić tak naprawdę.
wasilewk
16-12-2012, 17:00
Spoko ! Każdy kiedyś zaczynał.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.