PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor AF-S DX 18-70mm F3.5-4.5G IF-ED- 67mm



Grey
01-07-2005, 16:27
Witam
Wczoraj kupilem sobie D70`tke z takim szkielkiem... zastanawiam sie czy jest to wporzadku szklo?

W przyszlosci mam zamiar kupic jakas 50`tke 1.8, ewentualnie 1.4 lub jakis nieduzy dobry zoom... hmm

Czy jest to w maire dobry obiektyw? Co mozecie doradzic z jasniejszych dobrych (nie drogich:) ) malych zoomow?


pozdrawiam

gmoszkow
01-07-2005, 16:32
Przeniosłem wątek bo bardziej pasuje do działu Obiektywy i Akcesoria.

Grzegorz

turbo
01-07-2005, 16:51
na początek chyba lepiej pomyśleć o teleobiektywie lub stałce. Zależy czego potrzebujesz. Napisz jakie zdjęcia Cię interesują łatwiej będzie cokolwiek doradzić.

Grey
01-07-2005, 17:04
http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=65777 <---- moje portfolio na plfoto... pstrykam od roku, ale starymi manualami, sam wolam (negatyw, pozytyw) chcialem sprobowac nowych AF`ow, mialem dylemat czy kupic cyfre lub analog, wybralem cyfre... zastanawiam sie czy D70 sprosta mym oczekiwaniom. Lubie czarno biala fotografie, mam nadzieje ze da sie cos z tej cyfry wycisnac:)

stalke, pisalem ze chce kupic 50`tke, moze jakies szersze oko... hmm
no poprostu doradzcie cos:)

no i pare slow o tym KITowym szkle plzz

gmoszkow
01-07-2005, 17:20
O kitowym obiektywie było już ze 100 wątków, więc proszę poszukaj najpierw opinii bo już chyba wszystko co mogło to zostało powiedziane.

Pozdrawiam

GRzegorz

aldus
01-07-2005, 21:24
"...jaśniejszych, dobrych, niedrogich"... i pewnie ze stałym światłem, prawda? No to chyba tylko Tamron 28-75 f/2.8. Zresztą "niedrogich" to dla jednych 1400 zł, dla innych 4100 zł, więc sprecyzuj oczekiwania.

maroo
01-07-2005, 22:40
Jeśli pstrykałeś głównie aparatami pokazanymi w plfoto, to D70 przypuszczam, że długo będziesz się przekonywał do D70.

Złapałeś dobre podstawy, więc wróżę, że jak okiełznasz nowy sprzęt zasypiesz nas świetnymi fotami.

Z kita sam nie jestem zbytnio zadowolony.
Przypuszczam, że po przesiadce z tobą będzie podobnie.
Myślę, że wskazany wcześniej Tamron 28-75 będzie dla Ciebie bardzo dobrym szkłem.

Ze stałek kąt podobny do standardowej ogniskowej 40-50 z powodzeniem zastąpi Nikkor 35/2,0.

Grey
02-07-2005, 09:18
wielkie dzieki za typy...
fakt jest to calkiem inna jazda, mysle ze latwiejsza i brak tego czaru niestety:)
W niedalekiej przyszlosci chyba jednak kupie jakas stalke 50mm... potem moze tego Tamron 28-75
Sprzet mam juz obcykany (funkcje aparatu) zapodalem tez nowy soft (D70 Firmwarev 2)nie wiem czy w czyms to pomoglo, ale menu napewno wyglada lepiej:)

Bardzo podoba mi sie mozliwosc uzyskania dobrej bieli przy sztucznym swietle... im dluzej testuje ten aparatt ym bardziej mi sie podoba.

Mam jeszcze jedna prozbe, mianowicie jak pracowac z RAW`em? w shopie lub jakims innym programie.
W PS jak otwieram RAW to na poczatku wyskakuje mi mozliwosc krecenia kontrastu, kolorot itd (RAW adjutments) czy to sa jedyne mozliwosci PS`a?

pozdrawiam

romejo
02-07-2005, 10:17
Witaj
Jesli posiadasz najnowsza wersje PS CS_2 to masz tam na dziendobry mnostwo mozliwosci korekcji
Jesli to poprzednia wersja zachecam do przegladniecia TA STRONE (http://www.cdrom.pl/index.php?title=Wywo%C5%82ywanie_RAW_w_Adobe_Photo Shop_CS)

Grey
02-07-2005, 11:14
Witaj
Jesli posiadasz najnowsza wersje PS CS_2 to masz tam na dziendobry mnostwo mozliwosci korekcji
Jesli to poprzednia wersja zachecam do przegladniecia TA STRONE (http://www.cdrom.pl/index.php?title=Wywo%C5%82ywanie_RAW_w_Adobe_Photo Shop_CS)

niestety poprzednia:(